Počasie v Čiernej Hore počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Čierna Hora

Aktuálne počasie Čierna Hora
23 °C
Pocitová: 26 °C
do 25°C
Maximálna denná
od 18°C
Minimálna nočná
-
Riziko zrážok
79%
Vlhkosť
05:10
Východ slnka
20:14
Západ slnka
Zrána bude polooblačno, prípadne prehánky. Poobede prehánky, ojedinele polooblačno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 19 až 25 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 19 do 26 °C. Nočné teploty budú dosahovať 18 °C až 20 °C. Bude fúkať premenlivý západný až juhozápadný vietor rýchlosťou 4 km/h až 15 km/h.

Čierna Hora teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat do Čiernej Hory

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Jún až September, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Čierna Hora vďaka rozmanitému podnebiu ponúka slnkom zaliate pobrežie Jadranského mora a vhodné podmienky na kúpanie, ale aj horskú klímu vrchovitej krajiny. V letnej sezóne sú teploty vysoké okolo 30°C.

 

V pobrežných oblastiach sa prejavuje typické stredomorské podnebie, no čím hlbšie zachádzate do vnútrozemia, mení sa na kontinentálne. Zatiaľ čo na pobreží spríjemňuje horúčavy morský vánok a zimy sú miernejšie s dažďovými prehánkami, vnútrozemie je v lete suché a zima prináša oveľa nižšie teploty. Platí to najmä pre miesta s vyššou nadmorskou výškou. Obdobie dažďov je dlhé a trvá od polovice septembra do začiatku apríla. Dažde môžu byť až prívalové. Niektoré oblasti Čiernej Hory dosahujú najvyššie množstvo zrážok v celej Európe. Pre vnútrozemie a horské pásmo sú typické búrky v letnej sezóne. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou maximálnou teplotou 31°C.

 

Počasie v Čiernej Hore podľa jednotlivých mesiacov

 

Január

Maximálna denná teplota dosahuje v priemere 9ºC, v noci klesá na studený 1ºC. Január je daždivý mesiac s cca 187mm zrážok, čo je zhruba 13 daždivých dní.

Február

Teploty sa zvýšia len veľmi mierne, denné – 11ºC, nočné – 3ºC. Padne približne 163mm zrážok, 12 daždivých dní.

Marec

Priemerná maximálna denná teplota vystúpi na 15ºC. Nočná teplota zvyčajne neklesá pod 5ºC. Naďalej treba počítať s pravidelnými zrážkami, odhaduje sa, že padne 155mm (13 daždivých dní).

Apríl

Oteplí sa na priemernú teplotu 19ºC počas dňa a 9ºC počas noci. Množstvo zrážok ostáva na marcových hodnotách.

Máj

Májové denné teploty sa pohybujú okolo 24ºC. Stúpajú aj nočné teploty, dosahujú 13ºC. Klesá množstvo zrážok, padne približne 91mm (10 daždivých dní)

Jún

V júni stúpnu denné teploty na 28ºC pri miernej vlhkosti vzduchu. V nočných hodinách je teplota príjemných 17ºC. Zrážky ubúdajú, padne približne 60 mm zrážok.

Júl

V júli sa denná teplota vyšplhá na horúcich 30ºC. Vlhkosť vzduchu je vysoká. Nočné teploty sú príjemne teplé okolo 20ºC. Zrážky ojedinelé.

August

Horúce augustové teploty majú hodnotu 31ºC počas dňa. Teplo je aj v noci okolo 19ºC. Vlhkosť vzduchu je vysoká. Zrážky ojedinelé.

September

V tomto mesiaci pokračuje teplé počasie. Denná teplota dosahuje pri miernej vlhkosti vzduchu hodnoty 17ºC. Noci ostávajú teplé na 16ºC. September prináša aj zrážky (cca 113mm).

Október

Denné teploty v októbri vystúpia ešte na príjemných 21ºC. V noci klesne teplota na chladnejších 11ºC. V októbri už treba počítať so zrážkami. Padne približne 165mm zrážok, čo je cca 10 daždivých dní. 

November

V novembri klesnú denné teploty na 17ºC a nočné na studených 6ºC. Pre tento mesiac sú typické početné zrážky. Padne až 233mm zrážok, čo predstavuje 14 daždivých dní.

December

December je chladný mesiac s dennými teplotami 10ºC a nočnými okolo 3ºC. Pokračuje daždivé obdobie s úhrnom zrážok 215mm.

 

Počasie v Čiernej Hore podľa lokality

Počasie Čierna Hora

 

Pobrežie

Pre pobrežie je typická stredomorská klíma s horúcimi letami, ktoré sú znesiteľné vďaka vánku prichádzajúcemu od mora. Zimy sú tu len mierne a sprevádzané prehánkami v podobe dažďa.

 

Podgorica

Hlavné mesto je trochu ďalej od pobrežia, takže sú tu príjemne teplé letá pripomínajúce klímu prímorských oblastí, no zimy sú tu oveľa chladnejšie. Zimné teploty sa pohybujú okolo 5ºC.

 

Sever

Severná časť Čiernej Hory pri hraniciach so Srbskom  je oveľa chladnejšia, pripomína počasie Álp.

 

Kedy ísť do Čiernej Hory

Najlepším obdobím na dovolenku v Čiernej Hore je obdobie medzi májom a septembrom. Priemerné denné teploty dosahujú horúcich 30ºC, voda Jadranského mora je príjemne teplá. Je to tiež ideálny čas na návštevu hornatých častí krajiny.