Najkrajšie pláže na Makarskej riviére

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Chorvátske mesto Makarska je obľúbeným letoviskom strednej Dalmácie a akýmsi centrom známej Makarskej riviéry. Nájdete tu krásne pláže z oblých kameňov obmývané priezračnými vodami Jadranského mora a lemované promenádami, týčiace sa pohorie Biokovo a zaujímavé historické pamiatky. Dnes sa zameriame na krásne makarské pláže.

 

Donja Luka

Priamo v meste sa nachádza hlavná pláž Donja Luka s dĺžkou 1,5 kilometra. Typicky kamenistá pláž s miernym vstupom do mora poskytuje veľmi dobré služby a je známa svojou čistotou. Získala aj ocenenie kvality Modrá vlajka. Nechýbajú reštaurácie a kaviarne či možnosť prenajať si ležadlá a slnečníky. Pláž uzatvárajú na oboch stranách malebné zátoky.

Hlavná pláž mesta Makarska – Donja Luka
Hlavná pláž mesta Makarska – Donja Luka (Zdroj: flickr/cc/Eaglestein)

 

Buba Beach

Buba Beach sa rozprestiera približne 2 km od centra mesta Makarska pred tenisovým strediskom. Pláž s krištáľovo čistou vodou a borovicovým lesom je známa vďaka tunajšiemu baru. Organizujú sa tu pravidelne koncerty známych interpretov. Ideálne miesto pre tých, ktorí sa radi bavia počas dňa i v nočných hodinách.

Buba Beach, miesto plné zábavy
Buba Beach, miesto plné zábavy (Zdroj: flickr/cc/Leventeee)
 

Port Deep Beach

Spojenie zábavy a príjemného pobytu na krásnej pláží je aj Port Deep Beach, ktorú nájdete pred nočným barom Deep. Zaujímavosťou je, že je postavený v prírodnej jaskyni, kde hrá najme house music. Stala sa centrom nočného života Makarskej. Pláž tvoria jemné kamienky, voda v mori je priezračná.

Port Deep Beach
Port Deep Beach (Zdroj: flickr/cc/Phileasfogg100)

 

Cvitačka

Ak je pre vás hlavným kritériom pri výbere pláže absolútny pokoj a ticho, tak skúste pláž Cvitačka. Nachádza sa len približne kilometer západne od mesta Makarska. Pláž tvoria jemné kamienky a vďaka čistote vody a mierne sa zvažujúcemu brehu je vhodná aj pre rodiny s deťmi.

Pokojná pláž Cvitačka
Pokojná pláž Cvitačka (Zdroj: flickr/cc/Leventeee)
 

Nuget Beach

Medzi mestami Makarska a Tučepi sa rozprestiera jedna z najkrajších pláží Makarskej riviéry. Aj napriek tomu, že sa z nej stala nudistická pláž, stále sem prichádza veľa turistov, ktorí sa kúpu a slnia v plavkách. Láka dovolenkárov prostredím, kvalitnými podmienkami a hlavne pokojom, chodieva sem málo ľudí.  Pláž z jemných kamienkov obklopujú útesy a  borovicový les.

Pohľad na Makarskú riviéru
Pohľad na Makarskú riviéru (Zdroj: flickr/cc/Jolika)

 

Jadran Beach

4 kilometre od mesta Makarska môžete navštíviť letovisko Tučepi a jeho pláž Jadran Beach iba 100 metrov východne od hotelov Tamaris a Neptún. Pokojné chvíle pri krásnom mori budete tráviť v príjemnom tieni početných borovíc. Na západnej strane pláže sú malé zátoky s nudistickými plážami. Vedie k nej malá asfaltová cesta. Počas hlavnej sezóny sem prichádza veľa ľudí a môžete mať problém nájsť parkovacie miesto.

Pláž Jadran Beach s krásnou prírodou
Pláž Jadran Beach s krásnou prírodou (Zdroj: flickr/cc/Paloma Palermo)

 

Podgora Beach (Central Beach)

Podgora je známe chorvátske letovisko, od centra Makarskej je vzdialené cca 8 km. Hlavná pláž (Central Beach) sa skladá z jemných malých kamienkov a hrubého piesku. Vstup do mora je veľmi mierny a bezpečný, preto sem radi chodia aj rodiny s deťmi. V okolí nechýbajú reštaurácie či plážový bar. Môžete si prenajať ležadlá a slnečníky alebo sa venovať vodných športom.

Central Beach – hlavná pláž v letovisku Podgora
Central Beach – hlavná pláž v letovisku Podgora (Zdroj: flickr/cc/Vinko Sunde)

 

Promajna

Približne 5,5 km z mesta Makarska je vzdialené letovisko Promajna s hlavnou plážou. Táto dlhá pláž je kamenistá, tvorí ju zmes oblých kameňov a piesku, ktorý sa mierne zvažuje do mora. Počas hlavnej sezóny je plná turistov. Pohodu dotvára prirodzený tieň borovicových stromov, občerstvenie poskytujú reštaurácie a bary.

Pláž v Promajne
Pláž v Promajne (Zdroj: flickr/cc/brian395)

 

Bratuš Beach

Menej rušná pláž rodinného tipu Bratuš Beach je od centra Makarskej vzdialená približne 5 kilometrov. Priamo pri pláží sú len súkromné parkovacie plochy, no verejné parkovanie je neďaleko medzi Krvavica a Bratuš. Štrková pláž s priehľadnou vodou a dobrým vstupom do mora má ihrisko pre deti, reštaurácie a požičovňu ležadiel a slnečníkov.

Bratuš Beach s priehľadnou vodou
Bratuš Beach s priehľadnou vodou (Zdroj: flickr/cc/commander_cobb)

 

Punta Rata Beach

Túto pláž nájdete v letovisku Brela necelých 11 km od centra Makarskej. Je prevažne kamenistá, no pri vstupe do vody sa mení na pieskovo-kamenistú. Nachádza sa v chránenej krajinnej oblasti pokrytej borovicovými lesmi. Vďaka krásnej prírode a kvalitám sa ocitá v rebríčkoch najkrajších pláží a jej kvality boli ocenené Modrou vlajkou. Zapamätateľná je vďaka dominantnej skale porastenej stromami, ktorá sa týči z mora.

Punta Rata Beach v Brele
Punta Rata Beach v Brele (Zdroj: flickr/cc/Daniel Newcombe)