Najkrajšie pláže na Makarskej riviére

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
  Vynulovať filtre
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
  Vynulovať filtre
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Vyberte si preferované odletové miesta
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 940 509 818
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 8:00 - 17:00

 

Chorvátske mesto Makarska je obľúbeným letoviskom strednej Dalmácie a akýmsi centrom známej Makarskej riviéry. Nájdete tu krásne pláže z oblých kameňov obmývané priezračnými vodami Jadranského mora a lemované promenádami, týčiace sa pohorie Biokovo a zaujímavé historické pamiatky. Dnes sa zameriame na krásne makarské pláže.

 

Donja Luka

Priamo v meste sa nachádza hlavná pláž Donja Luka s dĺžkou 1,5 kilometra. Typicky kamenistá pláž s miernym vstupom do mora poskytuje veľmi dobré služby a je známa svojou čistotou. Získala aj ocenenie kvality Modrá vlajka. Nechýbajú reštaurácie a kaviarne či možnosť prenajať si ležadlá a slnečníky. Pláž uzatvárajú na oboch stranách malebné zátoky.


Hlavná pláž mesta Makarska – Donja Luka (Zdroj: flickr/cc/Eaglestein)

 

Buba Beach

Buba Beach sa rozprestiera približne 2 km od centra mesta Makarska pred tenisovým strediskom. Pláž s krištáľovo čistou vodou a borovicovým lesom je známa vďaka tunajšiemu baru. Organizujú sa tu pravidelne koncerty známych interpretov. Ideálne miesto pre tých, ktorí sa radi bavia počas dňa i v nočných hodinách.


Buba Beach, miesto plné zábavy (Zdroj: flickr/cc/Leventeee)
 

Port Deep Beach

Spojenie zábavy a príjemného pobytu na krásnej pláží je aj Port Deep Beach, ktorú nájdete pred nočným barom Deep. Zaujímavosťou je, že je postavený v prírodnej jaskyni, kde hrá najme house music. Stala sa centrom nočného života Makarskej. Pláž tvoria jemné kamienky, voda v mori je priezračná.


Port Deep Beach (Zdroj: flickr/cc/Phileasfogg100)

 

Cvitačka

Ak je pre vás hlavným kritériom pri výbere pláže absolútny pokoj a ticho, tak skúste pláž Cvitačka. Nachádza sa len približne kilometer západne od mesta Makarska. Pláž tvoria jemné kamienky a vďaka čistote vody a mierne sa zvažujúcemu brehu je vhodná aj pre rodiny s deťmi.


Pokojná pláž Cvitačka (Zdroj: flickr/cc/Leventeee)
 

Nuget Beach

Medzi mestami Makarska a Tučepi sa rozprestiera jedna z najkrajších pláží Makarskej riviéry. Aj napriek tomu, že sa z nej stala nudistická pláž, stále sem prichádza veľa turistov, ktorí sa kúpu a slnia v plavkách. Láka dovolenkárov prostredím, kvalitnými podmienkami a hlavne pokojom, chodieva sem málo ľudí.  Pláž z jemných kamienkov obklopujú útesy a  borovicový les.


Pohľad na Makarskú riviéru (Zdroj: flickr/cc/Jolika)

 

Jadran Beach

4 kilometre od mesta Makarska môžete navštíviť letovisko Tučepi a jeho pláž Jadran Beach iba 100 metrov východne od hotelov Tamaris a Neptún. Pokojné chvíle pri krásnom mori budete tráviť v príjemnom tieni početných borovíc. Na západnej strane pláže sú malé zátoky s nudistickými plážami. Vedie k nej malá asfaltová cesta. Počas hlavnej sezóny sem prichádza veľa ľudí a môžete mať problém nájsť parkovacie miesto.


Pláž Jadran Beach s krásnou prírodou (Zdroj: flickr/cc/Paloma Palermo)

 

Podgora Beach (Central Beach)

Podgora je známe chorvátske letovisko, od centra Makarskej je vzdialené cca 8 km. Hlavná pláž (Central Beach) sa skladá z jemných malých kamienkov a hrubého piesku. Vstup do mora je veľmi mierny a bezpečný, preto sem radi chodia aj rodiny s deťmi. V okolí nechýbajú reštaurácie či plážový bar. Môžete si prenajať ležadlá a slnečníky alebo sa venovať vodných športom.


Central Beach – hlavná pláž v letovisku Podgora (Zdroj: flickr/cc/Vinko Sunde)

 

Promajna

Približne 5,5 km z mesta Makarska je vzdialené letovisko Promajna s hlavnou plážou. Táto dlhá pláž je kamenistá, tvorí ju zmes oblých kameňov a piesku, ktorý sa mierne zvažuje do mora. Počas hlavnej sezóny je plná turistov. Pohodu dotvára prirodzený tieň borovicových stromov, občerstvenie poskytujú reštaurácie a bary.


Pláž v Promajne (Zdroj: flickr/cc/brian395)

 

Bratuš Beach

Menej rušná pláž rodinného tipu Bratuš Beach je od centra Makarskej vzdialená približne 5 kilometrov. Priamo pri pláží sú len súkromné parkovacie plochy, no verejné parkovanie je neďaleko medzi Krvavica a Bratuš. Štrková pláž s priehľadnou vodou a dobrým vstupom do mora má ihrisko pre deti, reštaurácie a požičovňu ležadiel a slnečníkov.


Bratuš Beach s priehľadnou vodou (Zdroj: flickr/cc/commander_cobb)

 

Punta Rata Beach

Túto pláž nájdete v letovisku Brela necelých 11 km od centra Makarskej. Je prevažne kamenistá, no pri vstupe do vody sa mení na pieskovo-kamenistú. Nachádza sa v chránenej krajinnej oblasti pokrytej borovicovými lesmi. Vďaka krásnej prírode a kvalitám sa ocitá v rebríčkoch najkrajších pláží a jej kvality boli ocenené Modrou vlajkou. Zapamätateľná je vďaka dominantnej skale porastenej stromami, ktorá sa týči z mora.


Punta Rata Beach v Brele (Zdroj: flickr/cc/Daniel Newcombe)