Tipy na fakultatívne výlety - Chorvátsko

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Ak ste sa rozhodli pre Chorvátsko, ponúkame vám prehľad zaujímavých miesta a atrakcií, ktoré sa oplatí vidieť.

 

Výlet loďou do Národného parku Krka

V národnom parku je sedem travertínových vodopádov. Na určených miestach je dovolené i kúpanie, preto si do tašky nezabudnite zbaliť aj plavky. Okrem prírodných krás ponúka aj kultúrne pamiatky (františkánsky kláštor na ostrovčeku Visovac) a niekoľko malých etnografických múzeí. Do národného parku sú najlepšie východiská Primošten, Biograd na Moru, Vodice či Murter a nielen po mori.

Cena: dospelý 200 HRK (26 EUR ), deti do 4 rokov zadarmo, od 4 do 12 rokov zľava 50%

V cene plavby nie je zahrnutá cena vstupenky. Tá závisí od sezóny – 30 až 110 HRK dospelý (4 –  14,4 EUR), 20 – 80 HRK (2,6 – 10,4 EUR) deti od 7-18.

Vodopády v národnom parku Vodopády v národnom parku (Zdroj: flickr/cc/Dennis Jarvis)


Národný park Kornati

Park tvoria neobývané ostrovy vápenatého pôvodu s bohatou faunou a flórou, kolmými útesmi a členitým pobrežím. Nenachádzajú sa tu žiadne zdroje pitnej vody. Najlepší prístup je z Biograd na Moru, Murter a Vodíc, prípadne loďou Novalji na ostrove Pag.

Ceny: vstupenky odporúčame zakúpiť mimo národný par, vychádzajú až o polovicu menej 150 – 450 HRK (19,6 – 58,7 EUR), výlet loďou aj so vstupenkami dospelý 300 HRK (40EUR), deti do 5 rokov zadarmo, od 5 do 14 rokov zľava 50%

 

Plitvické jazerá

Národný park Plitvické jazerá sa nachádza pri hornom toku rieky Korana medzi mestami Karlovac a Zadar. Park je plný stromov bukových, smrekových, tisových a divých zvierat. Má 140 vodopádov a 20 jaskýň. Najlepšia dostupnosť je z Vodíc a okolia.

Ceny: dospelý podľa sezóny 55 – 110 HRK (7,2 –  23,5 EUR), deti do 7 rokov zadarmo, od 7-18 35 –  80 HRK (4,6 – 10,4 EUR)

Pohľad na národný parkPlitvické jazeráPohľad na národný park Plitvické jazerá (Zdroj: flickr/cc/René Krečmer)


Dubrovník

Výlet do tohto mesta organizuje väčšina cestových kancelárií. Ide o celodenný poznávací výlet autobusom. Dubrovník je mesto na juhu Dalmácie, kde sa dá poznávať starobylé centrum mesta obohnané hradbami, sakrálne stavby a múzeá. Krásne sú aj pláže v malých zátokach, pláž Šljun či pláž Copacabana.

Cena: cca 384 HRK (50 EUR)

Pohľad na mesto DubrovníkPohľad na mesto Dubrovník (Zdroj: flickr/cc/Ivan Ivankovic)

 

Crikvenica – morské akvárium

Mesto nájdeme v zálive Kvarner na Jadrane, je to jedna z najkrajších pobrežných oblasti v Chorvátsku. Obľúbené je morské akvárium v centre mesta s množstvom rybiek (viac ako 100 druhov jadranských rýb a 50 iných rýb) a súčasťou je aj predajňa s mušľami. Ak ste ubytovaní v blízkosti Crikvenice, navštívte aj okolie (Vrbnik, jaskyne Biserujka).

Cena: dospelý 30 HRK (4 EUR), dieťa 5-18 20 HRK (2,6 EUR), dieťa do 5 rokov zadarmo

 

Sutivan – Ložišče

Oblasť je vyhľadávaným rajom pre horolezcov. Ak patríte k nadšencom tohto športu, celodenný výstup po skalných stenách, prechádzky údolím a po kopcoch je to pravé pre vás. Nemusíte byť ani profesionál, podmienkou je len dobrá kondícia. Súčasťou výletu je aj prechádza autentickými olivovými hájmi.

Cena: 160 HRK (21 EUR)


Rafting

Pre aktívnych dovolenkárov je lákadlom aj raftovanie. Splavuje sa rieka Zrmanja na kajaku a pri dostatku vody na rafte. V cene je chorvátsky sprievodca. Počas splavu narazíte na niekoľko vodopádov, v ktorých sa dá aj kúpať. Cena vrátane vybavenia je 260 HRK (31 EUR).  Omiš rieka Cetina je ďalším miestom vyhľadávaným pre raftovanie. Cena zahŕňa vybavenie a závisí od dĺžky splavu, od Splitu je cena 306 HRK (40EUR), od Omišu 207 HRK (27 EUR).

Cena: cca 200 – 300 HRK (26 – 40 EUR)

Rieka ZrmanjaRieka Zrmanja (Zdroj: flickr/cc/dmytrok)

 

Pula

Mesto, kde nájdeme antické bohatstvo s jedným s najzachovalejších amfiteátrov v Európe, Dianin a Augustův chrám a triumfální oblouk rodiny Sergiov.

Cena: vstupné do amfiteátru 40 HRK (5,2 EUR)

Antický amfiteáter v meste Pula

 

Aquapark Istralandia

Zábavný park nájdeme 9 km severovýchodne od Novigradu. Otvorený je celoročne. Istralandia má obrovský bazén s vlnobitím, 20 toboganov a šmykľaviek, prudké desivé tobogany pre odvážnych i mierne tobogany vhodné pre rodiny s deťmi. Okrem toho gejzíry, vulkány, fontány a vodopády.

Cena: celodenné vstupné dospelý 140 HRK (18 EUR), poldňový dospelý 110 HRK (14 EUR), celodenné vstupné deti do 140cm 110  HRK (14 EUR), poldňový detský 90  HRK (12 EUR), deti do 100cm vstup zadarmo

Aquapark IstralandiaAquapark Istralandia (Zdroj: flickr/cc/che1899)

 

Aquapark v Dalmácii

Vodný park Solaris funguje len tretí rok, je menší, no vhodný aj pre malé deti. Všetko je v pirátskom duchu. Vybudovaná tu je aj mierna riečka, trisky, vodopády, 6 toboganov a šmykľaviek.

Cena: v hlavnej sezóne celodenný dospelý 100 HRK (13 EUR), celodenný pre deti 3-6 rokov 70 HRK (9 EUR), do 3 rokov zadarmo, mimo sezóny sú ceny nižšie

 

Aquapark v Poreči

Aquacolors park v Poreči patrí k najväčším v Európe. Dôraz sa kladie na bohatú farebnosť a úpravu  plôch v okolí areálu. Ponúka 12 toboganov a šmykľaviek a aj pokojnú rieku pre menšie deti, bazén s umelými vlnami, rôzne aktivity pre deti, trampolíny a simulátor surfovania.

 

Ostrov Brač

Najväčší ostrov Strednej Dalmácie má dĺžku 40km. Je ním ostrov Brač, kam sa dá podniknúť krásny výlet trajektom zo Splitu alebo z Makarskej. Pýchou ostrova je čisté more, skalnaté pláže i olivové háje. Oplatí sa vidieť aj Dračie jaskyne, výhľad z najvyššej hory ostrova Vidova gora, centrum ostrova mesto Supetar s krásnymi plážami priamo pod úpätím vrchov a atď.

Výlet loďou na ostrov Brač: dospelý 180 HRK (23,5 EUR), dieťa do 12 rokov 90 HRK (11,7 EUR) EUR, dieťa do 6 rokov zadarmo

Ostrov BračOstrov Brač (Zdroj: flickr/cc/Dario)