Jordánsko: Petra, púšť Wadi Rum a Mŕtve more
Upresnite svoje filtrovanie
Jordánsko: Petra, púšť Wadi Rum a Mŕtve more
 Jordánsko, Jordánsko  Jordánsko, Jordánsko

Jordánsko: Petra, púšť Wadi Rum a Mŕtve more 

Jordánsko: Petra, púšť Wadi Rum a Mŕtve more 

Zastávok: 7
1.deň

Odlet z Viedne do Aqaby.

 

Po prílete do Aqaby Vás privíta zástupca lokálnej cestovnej kancelárie, spolu s ktorým sa presuniete na ubytovanie do Wadi Musa pri Petre. Nasleduje večera a voľný program. Odporúčame si poriadne oddýchnuť, nakoľko ráno na Vás čaká nabitý program.

  
2.deň

Ráno začneme bohatými raňajkami a nasleduje stretnutie so slovenským sprievodcom a výlet do Petry. 

Petra je skalné mesto a archeologická lokalita v Jordánsku. Od roku 1985 je zaradená na zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. 
Petra sa nachádza za vstupnou bránou nazývanou siq. Mesto vzniklo v dokonale krytom mieste, kde sa stretávajú tri údolia. Prvým Európanom, ktorý uvidel Kráľovskú hrobku v Petre, bol v roku 1812 švajčiarsky bádateľ a cestovateľ Johann Ludwig Burckhardt, ktorý cestoval zo Sýrie do Egypta v prezlečení za Araba.
Pri návšteve Petry rozhodne počítajte s tým, že na Vás čaká bohatý program. Impozantný výhľad budete mať už cestou do mesta – Sík je tiesňava, ktorá do Petry vedie ako jediná. Na niektorých miestach je široká až 5 metrov, inde sa pri rozpaženia dotknete oboch stien, ktoré sú až 200 metrov vysoké. 
Prvé, čo pri vstupe do mesta uvidíte, je Al Khazneh, alebo pokladnica. Táto budova snáď nemohla mať lepšiu polohu, pretože tu, hneď na začiatku mesta, je skvele chránená pred nepriaznivými prírodnými vplyvmi a zároveň všetkých turistov zaujme krása a majestátnosť pokladnice. O kus ďalej potom narazíte na divadlo, ktoré ponúka miesta až pre 8 500 divákov. 

Po prehliadke budeme pokračovať do Wadi Rum, kde sa ubytujeme v našom kempe v púšti, užijeme si klasickú jordánsku večeru a strávime tu noc.

  
3.deň

Ráno začneme bohatými raňajkami a nasleduje náš program. 

Vyberieme sa spolu na cca. 2 hodinové safari po prekrásnej púšti Wadi Rum, zastavíme sa na čaj u klasického kočovného kmeňa žijúceho v púšti Wadi Rum.

Obľúbené Jordánsko sa môže popýšiť púšťou. Ukrýva totiž v sebe púšť Wadi Rum, ktorá si drží povesť najfarebnejšej púšte Blízkeho Východu. Púšť Wadi Rum leží na juhu krajiny, medzi svetoznámou Petrou a prímorskou Aqabou.
Púšť Wadi Rum a výlety majú dnes pod palcom Beduíni z kmeňa Zalabia. Tu na začiatku Wadi Rum stojí skala s príznačným názvom „Sedem pilierov múdrosti“. Pripomína kamenné prsty vystreté k nebu a jej meno je dedičstvom T.E.Lawrenca. Stačí pár kilometrov po prašnej ceste okolo ktorej vyrástli ostré štíty kopcov a objaví sa veľký, opustený strom aký zvykne rásť sám na zelenej lúke neďaleko lesa. Naokolo sú napadané skaly a medzi hnedými kameňmi sa vo výške niekoľkých metrov zaleskne zeleň. „To miesto voláme Lawrencov prameň“ .
Cestou k úzkemu kaňonu al-Chazali sa odrazu objaví pôsobivá, niekoľko metrov vysoká piesková duna, ktorá sa stala symbolom Wadi Rum a tak sa pri nej zastaví skutočne každý. 
 

Po programe v púšti nasleduje transfer k Mŕtvemu moru, večera a voľný program.

  
4.deň

Voľný program pri Mŕtvom mori

  
5.deň

Pre pobyty na 5 dni:

Po raňajkách check out z hotela (do 12:00 - po tomto čase si môžete nechať veci v úschovni a užiť si ešte poobedie pri mori), transfer na letisko v Ammáne, odlet do Viedne.

 

Pre pobyty na 9 dní:

Voľný program v plážovom hoteli.

  
6.-8.deň

Voľný program pri Mŕtvom mori

  
9.deň

Pre pobyty na 9 dní:

Po raňajkách check out z hotela (do 12:00 - po tomto čase si môžete nechať veci v úschovni a užiť si ešte poobedie pri mori), transfer na letisko v Ammáne, odlet do Viedne.

  
V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava na trase Viedeň – Aqaba / Ammán – Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg/osoba

 • 1 ks malej príručnej batožiny v rozmeroch 35x20x20cm/osoba

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • 3 x alebo 7 x ubytovanie v 4* hoteloch s polpenziou
  možnosť predĺženia pobytu pri Mŕtvom mori. Možnosť rezervácie 5* hotelov za doplatok v ďalšom kroku rezervácie
 • 1 x ubytovanie v kvalitnom púštnom kempe v oblasti Wadi Rum s polpenziou

 • Program podľa popisu vrátane vstupov

 • Všetky transfery počas spoločného programu

 • 2 hodinové safari v púšti Wadi Rum

 • Služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu (alebo miestneho sprievodcu so slovenským tlmočníkom) počas okruhu

 • Vstupné víza do Jordánska

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Vstupy a fakultatívny program nad rámec vopred stanoveného programu

 • Prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 10-15 EUR/osoba
  platba prebieha priamo na mieste po ukončení programu!
 • Batožina do podpalubia
  možnosť rezervácie v ďalšom kroku rezervácie
 • PCR testy

Letové časy

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu. Letové časy sú orientačné a budú potvrdené 7 dní pred odletom. 

Vstupné podmienky

Na vstup do krajiny je potrebný cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny. Jednorazové vstupné víza na dobu pobytu do jedného mesiaca je možné získať aj na hraničných priechodoch (okrem priechodu Allenby, King Hussein Bridge) za poplatok 40,- JD – cca. 44,- EUR. Pre držiteľov diplomatických pasov platí na základe dvojstrannej dohody bezvízový styk.


Slovenskí občania s bežným cestovným (aj služobným) pasom môžu žiadať o víza s viacnásobným vstupom na Veľvyslanectve Jordánskeho hášimovského kráľovstva so sídlom vo Viedni.


Bližšie informácie o podmienkach pobytu poskytne občanom SR Veľvyslanectvo Jordánskeho hášimovského kráľovstva vo Viedni. 

Viac informácií nájdete na stránke MZV SR

 

Obmedzenie vstupu spojené s COVID-19 sú uvedené na: https://www.mzv.sk/detail-aktuality/-/asset_publisher/Hp2qxsn2Z6I5/content/obmedzenia-na-hraniciach-jemen-kamerun

Dôležité informácie k ubyovaniu

Deti do 12 rokov zdieľajú posteľ s rodičmi. V prípade záujmu o prístelku je potrebný doplatok z prístelku.

Vstupné podmienky spojené s COVID-19

*Presné a aktuálne podmienky vstupu a nariadenia pre vstup spojené s COVID-19 môžete nájsť na https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach a na stránke Jordánskeho kráľovstva na https://www.gateway2jordan.gov.jo/form/

 

*uvedené podmienky majú iba informatívny charakter a je potrebné sa riadiť podmienkami platnými v čase vycestovania. Petit Press a.s. nenesie zodpovednosť za prípadnú zmenu podmienok vstupu.

Predpokladané ubytovania počas pobytu

Predpokladané ubytovania počas pobytu v 4* hoteloch:

 • Petra:                Petra Elite Hotel 4* alebo podobný
 • Wadi Rum:        Hassan Camp alebo podobný
 • Červené more:  Ramada Dead Sea Resort 4* alebo podobný

 

Predpokladané ubytovania počas pobytu v 5* hoteloch:

 • Petra:                Movenpick Nabtean Castle 5* alebo podobný
 • Wadi Rum:        Mazayen Camp  alebo podobný
 • Červené more:  Hilton Dead Sea Resort 5* alebo podobný

 

Presné ubytovanie bude upresnené v pokynoch 7 dní pred odletom.