Najkrajšie pláže v Istanbule

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Istanbul a okolie so sprievodcom.

 

Turecké mesto Istanbul spája zaujímavú kultúru, historické bohatstvo i možnosť oddychovať pri mori. Pobrežie lemujú pláže rôznej kvality a s rôznou ponukou aktivít. Ľahko dostupné sú aj pláže ďalej od mesta. Dnes vám pár tipov na krásne pláže predstavíme.

 

True Blue Beach

Pláž je považovaná za jednu z najlepších istanbulských pláží. Okrem kúpania a oddychu sem prichádzajú ľudia za zábavou, pravidelne sa tu konajú naživo nočné vystúpenia. Môžete si vychutnávať atmosféru v niektorej z kaviarní, reštaurácií či barov a sledovať západ slnka, okolité ostrovy a plachetnice.

Pohľad na Marmarské more obmývajúce pobrežie Istanbulu

Pohľad na Marmarské more obmývajúce pobrežie Istanbulu (Zdroj: flickr/cc/lubukalam)

 

BURC Beach

BURC Beach patrí k univerzite University of Bogazici a ponúka zľavy pre svojich študentov a absolventov. Je jednou z najznámejších pláží pozdĺž pobrežia Čierneho mora. Takmer 2 km dlhá pláž z bieleho piesku poskytuje všetko pre trávenie pohodovej dovolenky – priestory na relax, príjemné kúpanie, vodné športy ako katamarány, kanoe, jazda na kajaku, windsurfing, volejbalové a futbalové ihriská, kaviarne, bary, reštaurácie, program a party v nočných hodinách.

BURC Beach patrí k University of Bogazici

BURC Beach patrí k University of Bogazici (Zdroj: flickr/cc/Gökçen Tunç)

 

Solar Beach

Takmer kilometrová pláž Solar Beach patrí k najväčším súkromným plážam v Turecku. Čaká na vás veľa vodných aktivít ako napr. windsurfing, vodné lyžovanie, plavba na banáne, živých predstavení, koncertov, ďalej ležadlá a slnečníky, terasy na opaľovanie, detský klub, kaviarne, bary a reštaurácie. Pláž je otvorená od 09.00-21.00, vstupné je vyššie počas víkendu.  

Súkromná piesočnatá pláž Solar Beach

Súkromná piesočnatá pláž Solar Beach (Zdroj: flickr/cc/margaretlia)

 

Golden Beach

Golden Beach leží v Rumelishisari, na mieste kde sa stretáva Marmarské a Čierne more. Pláž je otvorená od 8 hod a je jednou z tých, kde sa dá kúpať až do neskorých nočných hodín. Z aktivít spomeňme vodné športy, volejbalové ihrisko, mini golf a je tu aj lezecká stena. Nechýbajú bary, reštaurácie a stánky s občerstvením. Podávajú miestne špeciality a pestrú ponuku morských plodov.

 

Caddebostan Beach

Pláž Caddebostan Beach nájdete v Kadikoy pozdĺž Marmarského mora. Bola dlho zatvorená, no dnes je to známa pláž s ležadlami, slnečníkmi a možnosťami, kde sa dá občerstviť. Patrí k menej rušným plážam a turisti i miestni sem prichádzajú najmä vo večerných hodinách.

Caddebostan Beach v Kadikoy

Caddebostan Beach v Kadikoy (Zdroj: flickr/cc/gokselbt)

 

Dalia Beach

Dalia Beach sa nachádza v zátoke Demircokoy, kde nájdete tieň a súkromie vďaka zeleni. Je to pokojné miesto vhodné na odpočinok, no môžete sa venovať aj športom. Skúste vodné bicykle, kanoe, volejbalové ihriská či surfovanie. Pri pláži nájdete možnosti na občerstvenie, kde podávajú lokálne špeciality. Toto miesto je vhodné na romantické chvíle i na celodenný relax.

Dalia Beach v zátoke Demircokoy

Dalia Beach v zátoke Demircokoy (Zdroj: flickr/cc/UnlessRed)

 

Buyukada Beach

Z Istanbulu si môžete urobiť výlet loďou na najväčší ostrov zo súostrovia Prince Islands (Princove ostrovy) ležiacich v Marmarskom mori. Na ostrove Buyukada alebo ako miestni hovoria  Büyükada objavíte pláž s rovnomenným názvom. Využite niektorú z malých reštaurácií alebo si urobte piknik. Aktívnym dovolenkárom odporúčame navštíviť historické pamiatky, ktoré sú pozostatkami osmanskej kultúry.

Časť pláže na ostrove Büyükada

Časť pláže na ostrove Büyükada (Zdroj: flickr/cc/Sergey Komarov)

 

Heybeliada Beach

Ostrov Heybeliada je ďalším ostrovom v Marmarskom mori mimo pobrežia Istanbulu a je viac navštevovaný ako jeho väčší sused Buyukada (Büyükada). Ostrov pokrývajú úzke pláže, borovicové lesy, budovy z konca 19. storočia a vinúca sa promenáda. Zaujímavosťou ostrova je, že tu nie sú žiadne motorové vozidlá. Obľúbená pláž Heybeliada Beach sa nachádza v tesnej blízkosti národného parku. Môžete si prenajať bicykle alebo sa previezť po meste na voze ťahanom koňmi.

Heybeliada Beach

Heybeliada Beach (Zdroj: flickr/cc/adhoc alley)

 

Marmara Beach

Táto pláž sa rozprestiera na ostrove Marmara Island v Marmarskom mori. Môžete si sem urobiť výlet loďou z Istanbulu. Málo navštevovaná pláž poskytuje relax a únik od každodenného zhonu a hluku. Skalnato-piesočnatá pláž s dobrými podmienkami na kúpanie v priezračnej vode je ukrytým romantickým miestom.

Mierny vstup na pláži Marmara

Mierny vstup na pláži Marmara (Zdroj: flickr/cc/viernullvier)

 

Sile Beach

Približne 70 kilometrov od Istanbulu (cca hodinu cesty) na pobreží Čierneho mora leží dedinka Sile s čistými dlhými plážami. Ideálne miesto, ak túžite uniknúť od ruchu veľkomesta. Je tu krásny výhľad na more. Atmosféru miesta dotvára maják, jeden z najväčších v Európe.

Pri Čiernom mori sa rozprestiera pláž Sile

Pri Čiernom mori sa rozprestiera pláž Sile (Zdroj: flickr/cc/silej)

 

Florya Beach

Ide o jednu z najväčších tureckých pláží. Svetlý jemný piesok obmýva chladnejšia voda, ktorá sa ale počas horúcich dní rýchlo ohrieva. Nechýbajú zariadenia, kde sa dá osviežiť, slnečníky a ležadlá. Chodieva sem veľa ľudí, no i tak sa darí udržiavať jej čistotu. Výlet z Istanbulu do mesta Florya trvá približne 30 minút.

Svetlý piesok na Florya Beach

Svetlý piesok na Florya Beach (Zdroj: flickr/cc/hana_sloukova)