Taliansko: Amalfi, Capri, Sorrento a Neapol
Upresnite svoje filtrovanie
Taliansko: Amalfi, Capri, Sorrento a Neapol
Taliansko Taliansko
 Taliansko  Taliansko

Taliansko: Amalfi, Capri, Sorrento a Neapol 

Taliansko: Amalfi, Capri, Sorrento a Neapol 

2 termíny
Dní: 4
Dní: 4
Zastávok: 4
Letecká
Letecká
Od
581
Od
581 €
na 3 nocí na osobu
na 3 nocí na osobu
1.deň

Odlet z Viedne do Neapolu.


Prílet do Neapolu, spoločný transfer do hotela v Neapole. Ubytovanie a pomalinky začneme so spoznávaním tohto nádherného mesta plného protikladov.

 

  
2.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod na výlet na Capri.

V ranných hodinách odchod loďou na ostrov rímskych cisárov Capri, perlu Tyrhénskeho mora, miesto, ktoré uchvátilo nielen rímskeho cisára, ale aj maliarov, skladateľov, politikov a ďalšie významné osobnosti. Dopoludňajšia prehliadka mesta Anacapri, rozkladajúceho sa na náhornej plošine pod najvyššou kaperskou horou Monte Solaro. Možnosť návštevy kostola Sv. Michala (€ 3) so známou majolikovou podlahou, slávnej vily S.Michele Axela Munteho San Michele (€ 8), obrazárne Casa Rosa (€ 3,50) so sochami cisára Tiberia nájdenými na dne modrej jaskyne, alebo výjazd lanovkou na Monte Solaro (€ 10), najvyššiu horu Capri s úchvatnými panoramatickými výhľadmi na dva zálivy / časovo aspoň 60min rezerva /.


Popoludní prehliadka hlavného mesta ostrova, prechádzka starobylou štvrťou - cez malebnú Piazzeta s hodinovou vežou, okolo slávneho hotela Quisisana až ku kláštoru S.Jakuba, odkiaľ vedie slávna zik-zak ulička Via Krupp a kde sa nachádzajú Augustove záhrady s nádhernými vyhliadkami na tri kamenné Faraglioni a Marina Picola (vstup do záhrad € 1). Na záver vrelo odporúčame hodinový výlet loďou okolo Capri (€ 16) s návštevou bielej a zelenej jaskyne. Svetoznáma modrá jaskyňa prístupná separátnymi autobusy, vstup (€ 12).


Po skončení okruhu návrat do hotela a voľný program.

  
3.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod na výlet Amalfitanské pobrežie - Sorrento, Ravello, Amalfi a Positano.

Sorrento - pobrežné mesto a letovisko ležiace neďaleko Neapola, na brehu Tyrhenského mora, na 50 m vysokej tufovej skale. Už v staroveku bolo obľúbeným kúpeľným mestom a mestom relaxu starých Rímanov (Surrentum). Jeho lávové terasy, doslova obklopené pomarančovníkmi a citrónovníkmi, jeho poloha pri mori, ikonické pláže a romantické pobrežie s výhľadom na Vezuv a ostrov Capri vás „dostanú“. Ak ste videli film „Nebožtíci přejí lásce“, práve Sorrento je miestom, ktoré tvorilo kulisy v scénách pri mori. Pohodová prechádzka po pobrežnej promenáde, po terasách nad morom či starým mestom plným barov a kaviarničiek je oku lahodiaca. Určite si doprajte tie najkrajšie pohľady a zábery z terasy mestského parku Villa Comunale, barokový chrám San Francesco s krížovou chodbou zo 14. st., či Dóm zo zvonicou pôvodne z 11. st. na Piazza Tasso (stred mesta), cez ktorú vedie hlavná trieda mesta Corso Italia. 

Mestečko Ravello leží na Amalfskom pobreží v západnej časti Talianska. Najbližšími metropolami sú Salerno a Neapol. Veľkou výhodou lokality je, že aj napriek podmanivej kráse a blízkosti mora je tu relatívny pokoj.
Nemožno sa preto diviť, že sem cestujú známe osoby a umelci, ktorí hľadajú ničím nerušený pobyt pri mori. Pre zaujímavosť spomenieme, že v Ravello dovolenkovali také osobnosti, ako niekdajšia prvá dáma USA Jacqueline Kennedy, herečka Greta Garbo či dramatik Tennessee Williams.
Poznávacím znakom mesta je vila Rufolo, ktorú nájdete priamo v centre. Jej počiatky siahajú do 13. storočia, keď ju nechala postaviť bohatá obchodnícka rodina.
Vila sa stala známou už v tom čase, o čom svedčí fakt, že ju vo svojom diele Dekameron spomína aj taliansky básnik Giovanni Boccaccio.
Ďalšou zaujímavosťou je, že vila bola v období výstavby považovaná za jednu z najväčších a najdrahších na Amalfskom pobreží. Dokonca sa hovorilo, že v jej útrobách by mal byť ukrytý poklad.

Mesto Amalfi je bývale sídlo biskupov a jedna zo štyroch slávnych námorných republík. Práve tu vynašiel Flavio Gioia buzolu. Najznámejšou pamiatkou je chrám Sv. Ondreja - Duomo di S.Andrea / vstup € 3 /. Budete mať dostatok času nato, aby ste si užili vynikajúcu kávu a ochutnali niektorý zo skvelých dezertov.

Cestou sa samozrejme zastavíme na vyhliadku krásnych a ikonickým pohľadov na Positano. Positano je prekrásne mestečko ukryté medzi skaliskami a divokou prírodou, slávne positánskou módou a kultúrnymi akciami. V úzkych uličkách malé obchodíky s remeselnými výrobkami, ľanovými odevmi. Krásne výhľady na krištáľové more, to a ešte viac je Positano. 
 

Návrat do Neapolu vo večerných hodinách, voľný program.

  
4.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom.

Dnes máme v pláne „srdce“ Neapola. Srdcom Neapola (nadol po nákupnej ulici Via Toledo) je Piazza del Plebiscito s Basilica di San Francesco di Paola, s kráľovským palácom Palazzo Reale (oproti) a významnou opernou scénou Teatro San Carlo (vedľa kráľovského paláca); v tesnej blízkosti sa nachádza Galleria Umberta I. (miesto relaxu) a známa kaviareň Gambrinus, ktorú nemôžeme obísť (káva či drink je povinným rituálom každého návštevníka Neapola). Odtiaľ smerom nadol (k moru) sa dostanete na pobrežnú promenádu, tzv. Lungomare, k prístavom Beverello a Santa Lucia; okrem kaviarničiek a barov sú tam pevnosti Castel dell´Ovo (Vaječný hrad; najstarší hrad) a Castel Nuovo/Maschio Angioino (Nový hrad).

Poobedňajšiu kávičku odporúčam v neďalekej kaviarni, kde robia tie naj-dobroty z lístkového cesta (Neapol je nimi preslávený) a typický neapolský koláčik Babá.

Posilnení sa necháme vyviesť lanovkou na vyhliadku k pevnosti/hradu Castel Sant’ Elmo (lanovka nie je v cene). Otvorí sa nám prenádherný výhľad na celý Neapol, azúrovú zátoku a, samozrejme, majestátny Vezuv. ...mimochodom, práve k tomuto miestu sa viaže známa fráza „vidieť Neapol a zomrieť“.

Nevynecháme vysvietenú Via S. Gregorio Armeno. Náš deň je ďalej venovaný historickému centru Neapola (mimochodom, najväčšie historické centrum v Európe; od r. 1995 zapísané v UNESCO). Užijeme si prechádzku po Via Tribunali a Spaccanapoli s množstvom úžasných sakrálnych stavieb a dych berúcich zákutí.

Po ukončení programu nasleduje transfer na letisko a odlet do Viedne.

  
V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava Viedeň - Neapol - Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg a 1ks malej príručnej batožiny v rozmeroch max. 40x20x20cm/osoba

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v 3* hoteli s raňajkami
  v Neapole
 • Všetky transfery počas výletu Sorrento, Amalfi, Ravello a Positano

 • Transfery letisko - hotel - letisko

 • Slovenský sprievodca CK počas celého poznávacieho pobytu

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestne poplatky - city tax (vo výške 2-3€/os./noc) splatné priamo na recepcii hotela

 • Batožina do podpalubia

 • Miestna doprava v Neapole
  ak bude potrebná
 • Trajekt na/z Capri
  platba priamo na mieste - cca.45€/osoba
 • Transfer na ostrove Capri
  cca.15€/os., splatné priamo na mieste v hotovosti
 • Vstupy do pamiatok (nie sú povinné)

Letecká
odlet z Viedne
30 Sep - 3 Okt
4 dní / 3 nocí
piatok - pondelok
Letecká
odlet z Viedne
Raňajky
Dvojlôžková izba
637 €
cena na osobu
Letecká
odlet z Viedne
18 Nov - 21 Nov
4 dní / 3 nocí
piatok - pondelok
Letecká
odlet z Viedne
Raňajky
Dvojlôžková izba
581 €
cena na osobu
Hľadáte iný termín?
Pripravíme vám ponuku na mieru
Letové časy, program a dôležité informácie

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu.

V prípade potreby je sprievodca oprávnený zmeniť poradie programu.

Minimálny počet účastníkov zájazdu je 6

Podmienky vstupu

Občania Slovenskej republiky môžu na územie Talianska vstupovať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom.Od 1.1.2013 musí mať každý občan Slovenskej republiky, vrátane detí do 5 rokov, pri cestovaní do zahraničia vlastný cestovný doklad.

 

Bližšie informácie nájdete na stránke MZV SR TU

 

Obmedzenia spojené s COVID-19 nájdete na https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach#taliansko