Malorka - Základné informácie

Malorka je najväčší zo štyroch Baleárskych ostrovov. Leží v Stredozemnom mori, východne od pevninskej časti Španielska. Je obľúbenou turistickou destináciou pre krásne biele piesočné pláže, nádherne modré a čisté more a sviežu prírodu vo vnútrozemí ostrova.

Pláž na MalorkePláž na Malorke (Zdroj: pixabay/cc/biancaunduli)

 

Turizmus je na Malorke veľmi dobre rozvinutý a ponúka špičkové letoviská plné zábavy a rozptýlenia. Plážové letoviská sú dobre prispôsobené pre rodiny s deťmi. Na pobreží možno obdivovať pokojné dedinky a idylický vidiek. Severovýchodné pobrežie ponúka okrem pláží aj veľkolepé hory a sprístupnené jaskyne. V strede ostrova možno obdivovať úrodnú rovinu s mandľovými hájmi a veternými mlynmi.

Veterné mlyny
Veterné mlyny (Zdroj: pixabay/cc/Hans)

 

Hlavné turistické oblasti sú sústredené na južnom a východnom pobreží Malorky. Nachádzajú sa tu najpopulárnejšie a dobre vybavené pláže. Okrem nich však možno objaviť menej známe alebo tiché opustené pláže. Za najkrajšiu pláž ostrova je považovaná Cala Agulla. Má dobré vybavenie a služby, obľubujú ju aj surferi. K ďalším patria Porto Cristo Beach, Cala Bona, Millor Beach Cala, Sa Coma Beach a mnoho ďalších.

Viac informácii o plážach na Malorke >

MalorkaMalorka (Zdroj: flickr/cc/Kyle Taylor)

 

Čo vidieť na Malorke

Palma je hlavné mesto ostrova a ponúka pestrú zmes kultúrnych a historických pamiatok, nádherných budov a bohatý nočný život. Nachádza sa tu niekoľko slávnych katedrál z ktorých najpopulárnejšia je Palma Cathedral Le Seu. Okrem historického centra stojí za návštevu aj židovská štvrť.

PalmaCathedral Le SeuPalma Cathedral Le Seu (Zdroj: flickr/cc/Seudonimoanonimo)
 

Historický hrad Bellver je považovaný za jeden z troch klenotov architektúry v meste Palma. Nájdete ho vo vonkajšom okraji historickej časti.

Sanctuary de Lluc je stredoveký kláštor zo 17 teho storočia a do dnes je pútnickým miestom. Nachádza sa vysoko v horách a ponúka krásny výhľad na ostrov. Nájdete tu aj múzeum a reštauráciu.

Jaskyne sú obľúbenou turistickou atrakciou na Malorke. K najnavštevovanejším patria Caves of Arta, Caves of Drach a Caves of Hams.

Jazda historickým vlakom a električkou Soller. Jazdí zo stanice Plaza de Espana v Palma a preveziete sa cez trinásť tunelov a niekoľko mostov až do horskej dedinky Soller. Trasa je v prevádzke od roku 1913 a celkom má trinásť zastávok.

Viac informácii o výletoch na Malorke >

MalorkaMalorka (Zdroj: flickr/cc/Michael Button)
 

Zábavné a tematické parky nájdete v každej turistickej oblasti. Na výber je tematický park Káthmandu, Western Waterpark, Aqualand, Alcudia Waterpark, Palma Aquarium, Marineland a mnoho ďalších.

 

Počasie na Malorke

Leto je na Malorke horúce a suché. Priemerné denné teploty nad 20 °C sú už v júni. Teploty dosahujú až 33°C v mesiacoch júl – august. Príjemné počasie pretrváva až do jesene. V septembri teploty klesnú na 22°C a v októbri na 19°C.

Viac informácii o počasí na Malorke >

Prečítajte si o krásnych miestach, ktoré stoja za návštevu: