Klenoty Maroka: Marakéš, Casablanca a Rabat
Upresnite svoje filtrovanie
Klenoty Maroka: Marakéš, Casablanca a Rabat
 Maroko, Maroko  Maroko, Maroko

Klenoty Maroka: Marakéš, Casablanca a Rabat 

Klenoty Maroka: Marakéš, Casablanca a Rabat 

Zastávok: 5
1.deň

Odlet z Viedne s Ryanair priamym letom do Agadiru.

 

Po prílete tranfer do hotela pri Marakéši (transfer bude trvať cca.3 hodiny)

 

Po príchode do hotela nasleduje už iba voľný program.

2.deň

Vstávame a raňajkujeme za zvuku hlasu muzeína,  ktorý sa nesie ponad námestie Djemaa el Fna ponad celé mesto a zvoláva veriacich k modlitbe.Spolu so sprievodcom sa po raňajkách vydávame na cestu poznávania pulzujúceho Marakéšu

Červené mesto, Okrové mesto, dcéra púšte, brána do hôr, Perla juhu a Bagdád západu. To všetko je Marakéš. Mesto, ktoré pulzuje, kde všetky farby, vône a chute sú zosilené. Mesto zázrakov. Na  trhy v starej medine si vyčleníme  dostatok času. Pretože to, čo tu spolu uvidíme , ďaleko bude predčiť naše očakávania. Nájdeme tu naozaj všetko, na čo si len pomyslíme – nádherné   berberské šperky, voňavé  koreniny,ručne zdobené  šaty ako z 1000 a 1 noci,  typické marocké topánky babouche  ,  kožené kabelky , ručne pletené košíky, majstrovsky tepané lampy,  sošky z alabastru , drahé kamene a krištály , tradičné berberské koberce. 

Doobeda si prejdeme historickou Medinou, starým mestom Marakéša a zoznámime sa s jeho históriou. Nevynechateľnou súčasťou je prehliadka námestia Jemma el Fna, mešity Kutubia (externe) a návšteva Palácu Bahia.

Poobede nás čakajú ikonické záhrady Jardin Majorelle (fakultatívne) vo štvrti Gueliz. Po námestí Jemaa El Fna druhé najnavštevovanejšie miesto Marakéšu. Dar Yves Saint Laurenta mestu, ktoré ho prijalo s otvorenou náručou po veľmi búrlivom období životným zvratov .300 rastlinných druhov, z 5 kontinentov. Samozrejmosťou je aj možnosť návštevy múzea Yves Saint Laurenta.

Odchod do hotela, voľný večerný program.

3.deň

Vstávame a raňajkujeme ešte predtým, ako sa prebudí celé mesto. Dnes nás čaká nezabudnuteľný zážitok z návštevy miest Casablanca a hlavného, kráľovského mesta Rabat.

Okolo 6:30 sa vydáme na našu cestu poznávania mesta Casablanca. V Casablance navštívime svetoznámu mešitu Hassana II. Mešita je so svojou plochou 90 000 m2 7. najväčšou na svete. Do mešity sa zmestí 105 tisíc ľudí. Mešitu navrhol francúzsky architekt Michel Pinseau a bola postavená firmou Bouygues. Mešita je dodnes najväčšou v krajine a jedinou v Maroku, ktorá je otvorená aj nemoslimom. 
Následne sa presunieme do časti Corniche - je promenáda, ktorá vedie pozdĺž pobrežia Casablancy. Počas slnečných dní je to jedno z najpríjemnejších miest v meste. Z promenády sa vám naskytne zaujímavý pohľad nmešitu Hassana II. Promenáda má byť pôvodne rušnou oblasťou zo strany turistov aj obyvateľov, strednej či vyššej triedy. Je tu mnoho reštaurácií.

Následne sa presunieme do Rabatu.

Rabat je hlavné mesto Maroka a zároveň jedno z „kráľovských miest“ Maroka. Nachádza sa na pobreží Atlantického oceánu pri ústí rieky ’Abú Raqráq. Rabat je opevnené staré mesto. Nachádza sa v ňom množstvo vrcholnostredovekých (maurských) pamiatok a hradieb. Je tu univerzita (1957), technická vysoká škola, Ústav pre arabský jazyk, Národné konzervatórium, škola tkania kobercov, botanická záhrada, zoo, botanická pokusná záhrada, divadlá, múzeá, knižnica, medzinárodné letisko (10 km od mesta) a námorný prístav. Sídli tu aj katolícke biskupstvo
Počas poznávacej časti navštívite medinu v Rabate, Kasbu - nachádza sa na kopci pri ústí rieky Bou Regreg, oproti Salé a susedí so starou medinou v Rabate. Je zapísaná spolu s ďalšími pamiatkami v Rabate medzi svetové dedičstvo UNESCO. Budeme pokračovať prehliadkov Hassan Tower - koncom 12. storočia ho objednal Abu Yusuf Yaqub al-Mansur, tretí kalif Almohadského kalifátu. Veža mala byť najväčším minaretom na svete a mešita, ak by bola dokončená, by bola najväčšou v západnom moslimskom svete. Keď al-Mansur v roku 1199 zomrel, výstavba mešity sa zastavila. Minaret zostal stáť vo výške 44 metrov. Zvyšok mešity bol tiež ponechaný neúplný, pričom boli postavené iba začiatky niekoľkých múrov a 348 stĺpov. Veža spolu s pozostatkami mešity a moderným mauzóleom Mohameda V. tvorí dôležitý historický a turistický komplex v Rabate.

Po prehliadke nasleduje transfer do Marakéšu a voľný program.
 

4.deň

4 dňový termín:

Po raňajkách nasleduje voľný program a následný transfer na letisko v Agadire, odlet priamym letom do Viedne.

 

5 dňový termín:

Voľný program v Marakéši

5.deň

5 dňový termín:

Po raňajkách nasleduje voľný program a následný transfer na letisko v Agadire, odlet priamym letom do Viedne.

V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava Viedeň - Agadir - Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg

 • 1 ks malej príručnej batožiny v rozmeroch 35x20x20cm

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v 3* - 4* hoteli so zvoleným typom stravy

 • Všetky transfery

 • Program so slovensky hovoriacim sprievodcom

 • Poistenie insolvenstnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Komplexné cestovné poistenie

 • Miestne poplatky
  cca. 2€/osoba/noc. Poplatok splatný priamo na recepcii hotela.
 • Batožina do podpalubia
  Možnosť rezervácie v ďalšom kroku rezervácie
 • Vstup do Paláca Bahia
  7€/osoba, platba priamo na mieste. Vstup nie je povinný.
 • Vsup do záhrad Jardin Majorelle
  10€/osoba, platba priamo na mieste. Vstup nie je povinný. Príplatok za vstup do múzea Yves Saint Laurent je 12€/osoba.
 • Strava nad rámec uvedeného v programe

 • Vstup do mešity v Casablance
  12€/osoba, platba priamo na mieste. Vstup nie je povinný.
Dôležité informácie

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu. Letové časy sú orientačné. 

Sprievodca si vyhradzuje právo na zmenu poradia programu.

Minimálny počet účastníkov je 6.

 

Predpokladané ubytovania v centre Marakéšu:

 • Riad des Remparts Marrakech alebo Riad Lazort Marrakech - jednoducho zariadené ubytovanie autentického marockého charakteru. Ubytovanie v dvojlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. Ubytovanie je poskytované s raňajkami (sladké pečivo, chlieb, maslo, marmeláda, káva a čaj) 
 • V prípade záujmu o ubytovanie vyššieho štandardu je možnosť doplatku v ďalšom kroku rezervácie.

Vstupné podmienky

Na vstup do Maroka sa nevyžaduje vízum. S Marokom bola uzatvotená dohoda, kde pre občanov SR platí jednostranný bezvízový styk na dobu do 90 dní. Vyžaduje sa cestovný pas, ktorého platnosť je minimálne 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny.

Podrobné info nájdete na stránke MZV SR

 

Aktuálne informácie ohľadom vstupu z dôvodu COVID-19 nájdete na https://www.mzv.sk/detail-aktuality/-/asset_publisher/Hp2qxsn2Z6I5/content/obmedzenia-na-hraniciach-maroko