Ibiza - Základné informácie

Španielsko

Ibiza

Lokalita v Španielsku

 

Ibiza je jedným z Baleárskych ostrovov v Stredozemnom mori, ktoré tvoria autonómnu oblasť Španielska. Je tiež významnou európskou destináciou, ktorá je známa pre svoj nočný život a množstvo barov a klubov. Miestne bary lákajú najlepších DJ-jov z celého sveta a mladí ľudia si vychutnávajú najnovšie trendy v hudbe a tanci takmer 24 hodín denne. Okrem toho Ibiza láka turistov aj na perfektné pláže, prírodu a pamiatky zaradené do svetového dedičstva UNESCO.

Pohľad na pláž na Ibize (Zdroj: pixabay/cc/strecosa)

 

Ibiza dosahuje vo svojej najdlhšej časti iba 40 kilometrov. Hoci je prevažne skalnatým ostrovom, na pobreží dlhom 210 kilometrov môžete nájsť malé tiché zátoky, široké piesočné pláže alebo lokality s prírodnými dunami. Vnútrozemie ostrova je obľúbené pre krásnu prírodu a množstvo vodných plôch. Historické mestečká majú jedinečnú atmosféru, krásne pamiatky a počas sezóny aj bohatý kultúrny program.

Živá hudba na Ibize nie je žiadny problém (Zdroj: pixabay/cc/strecosa)

 

Najlepšie kluby a bary na Ibize

Ibiza je známa aj vďaka svojim skvelým párty (Zdroj: flickr/cc/David, Bergin, Emmett and Elliott)

 

Jockey Club a „Malibu“ na pláži Salinas. Je ideálnym miestom, kde si vychutnať nápoje priamo na pláži zaliatej večerným slnkom.

Pacha Ibiza je na ostrove najdrahším a pravdepodobne najlepším klubom s množstvom VIP stolov. Len vstup stojí približne 50€ a za pivo vám naúčtujú 12€.

Space bar leží na pláži Playa d´en Bossa. Otvorenie a zatvorenie klubu je považované za neoficiálne regulovanie sezóny klubov na Ibize. Má množstvo prestížnych ocenení a mnoho svetoznámych hosťujúcich umelcov.

Amnesia je jedným z najpopulárnejších barov. Nachádza sa medzi mestami Ibiza a San Antonio. Nájdete tu obrovskú terasu na ktorej sa každý štvrtok organizujú slávne „Cream parties“.

 

Čo vidieť na Ibize

Mesto Ibiza je hlavným a najľudnatejším mestom ostrova. Nachádza sa na juhovýchodnom pobreží. K najvýznamnejším pamiatkám patrí katedrála Sanda Maria d´Eivissa zo 14 teho storočia. Za zmienku stojí aj historické pohrebisko Puig des Molins.

Ukážka architektúra na Ibize (Zdroj: flickr/cc/Jim Bowen)

 

Pamätník Krista, Najsvätejšieho Srdca Ježišovho je socha vysoká 23 metrov. Je situovaná asi 5 kilometrov severne od mesta Ibiza.

Na Sa Caleta možno obdivovať pozostatky prvej fenickej osady, ktoré sú zapísané do zoznamu UNESCO.

Pamätník „Vajce“ postavená na počesť Krištofa Kolumba nájdete v Sant Antonio. San Antonio je druhé najväčšie mesto na Ibize a leží na západe ostrova. Pôvabná je aj prístavná promenáda Passeig de ses Fonts s množstvom paliem a zelene. Známa je ulica West End, plná barov a klubov.

K unikátnym krásam prírody patria vzácne mokrade Ses Feixes, ktoré sú označené ako ohrozené prostredie. Nachádzajú sa na severnej strane mesta Ibiza. Mokrade sú útočiskom pre množstvo migrujúcich vtákov a mnohé divožijúce zvieratá.

V meste Puerto de San Miguel nájdete Cova de Can Marca, najväčšie prírodné jaskyne na ostrove Ibiza.

Viac informácií o plážach na Ibize >

Pohľad na jednu z turisticky obľúbených pláží (Zdroj: pixabay/cc/tobatoppers)

 

Počasie na Ibize

Hlavná letná sezóna na Ibize sa nesie v znamení teplôt okolo 25 – 26 °C, maximálne teploty však môžu vystúpiť aj k 30 °C. Letné mesiace jún – august sú najsuchšie a za mesiac počítajú 1 – 2 daždivé dni. V zime teploty klesajú na 8 až 14 °C. Na Ibize možno zažiť sneženie v priemere raz za desať rokov.  

Viac informácií o výletoch na Ibize >