Najkrajšie pláže v Kambodži

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Kambodžské kráľovstvo ležiace v juhovýchodnej Ázii, krajina kedysi zmietaná vojnovými konfliktmi, je dnes neprebádanou krajinou plnou nevídaných pokladov. Nádherné piesočnaté pláže obmýva krištáľovo čistá voda, lákadlom je rýchlo sa rozvíjajúce stredisko Sihanoukville a exotické ostrovčeky v Thajskom zálive s nedotknutou prírodou. Dnes vám predstavíme tie najkrajšie pláže, ktoré sa oplatí v Kambodži navštíviť.

 

Ochheuteal Beach, Sihanoukville

Dlhý piesočnatý pás bieleho piesku tiahnúci sa v meste Sihanoukville – to je krásna pláž Ochheuteal Beach. Pláž je turisticky najobľúbenejšou plážou v meste a radi sem chodia aj miestni obyvatelia. Služby sú pestré, množstvo príležitosti na občerstvenie, ubytovanie, vodné športy a nechýba možnosť prenajať si ležadlá a slnečníky. Na svoje si prídu aj milovníci golfu či rušnej zábavy, ktorá utíchne až v skorých ranných hodinách.

Ochheuteal Beach v SihanoukvilleOchheuteal Beach v Sihanoukville (Zdroj: flickr/cc/apedersen7)
 

Serendipity Beach, Sihanoukville

Niekedy sa Serendipity Beach uvádza ako samostatná pláž, no ide vlastne o pokračovanie severnej časti Ochheuteal Beach. Nájdete tu niekoľko penziónov a reštaurácií. Je to živé miesto a zábava neutícha ani v noci. Pláž lemovaná množstvom ležadiel a barov je lákadlom pre západných turistov, mnohí sem prichádzajú, aby oslávili príchod nového roka.

Serendipity Beach severne od Ochheuteal BeachSerendipity Beach severne od Ochheuteal Beach (Zdroj: flickr/cc/flipnomad)
 

Sokha Beach, Sihanoukville

Pláž Sokha z jemného piesku sa tiahne viac ako kilometer. Je to súkromná pláž, ktorá patrí k rezortu Sokha Beach Resort. Vstup stojí len pár dolárov. Pláž je veľmi dobre udržiavaná so slnečníkmi a ležadlami, voda plytká a čistá, vhodná na kúpanie pre všetky vekové kategórie. K pláži patria aj bary a miestne reštaurácie, v ktorých si môžete pochutiť na morských plodoch za dobrú cenu.

Viac ako kilometer dlhá pláž SokhaViac ako kilometer dlhá pláž Sokha (Zdroj: flickr/cc/Greg_C2010)
 

Victory Beach, Sihanoukville

Victory Beach sa nachádza na úpätí meteostanice Hill (Victory Hill). Známa je pozoruhodnými výhľadmi na mesto a prístav. Na kopci je vystavaných niekoľko cenovo dostupných penziónov a bungalovov. Pláž poskytuje ležadlá a slnečníky, miestne reštaurácie s tradičnými jedlami z morských plodov, denné bary a aj nočný bar.

Victoria Beach obklopená exotickou prírodouVictoria Beach obklopená exotickou prírodou (Zdroj: flickr/cc/whl.travel)
 

Otres Beach, Sihanoukville

Najďalej od centra mesta je vzdialená pláž Otres Beach, no súčasne je najmenej poznačená turistickým ruchom. Vyhnete sa davom ľudí, ideálne miesto na oddych v jemnom piesku a plávanie v krištáľovo čistej vode. Po približne 20 minútach jazdy z mesta dorazíte na 4 km dlhú pláž Otres, kde okrem odpočinku na horúcom bielom piesku, môžete využiť aj ponuku vodných športov (vodné lyže, katamarány, windsurfing, kajaky, vodné bicykle, …). Okolie dotvárajú chatrče a plážové bary.

Najďalej od centra sa nachádza Otres BeachNajďalej od centra sa nachádza Otres Beach (Zdroj: flickr/cc/Peeping Thom)
 

Independence Beach, Sihanoukville

Pláž Independence Beach známa aj ako 7-Chann Beach sa tiahne v dĺžke približne jeden kilometer. Túto krásnu piesočnatú pláž odporúčame navštíviť v čase odlivu, počas prílivu je trochu úzka. Severný a južný koniec pláže je súkromným vlastníctvom rezortov, zvyšok je bezplatne prístupný verejnosti.

Independence Beach alebo 7-Chann BeachIndependence Beach alebo 7-Chann Beach (Zdroj: flickr/cc/Poxxel)
 

Koh Pos Beach

Približne 800 metrov od pobrežia pláže Ha-wai v Sihanoukville sa nachádza ostrov Koh Pos s krásnymi plážami uprostred nedotknutej prírody. Keďže nie je poznamenaný turistickým ruchom, poskytuje veľmi dobré podmienky pre život mnohých zvierat, najmä opíc, no musíte si všetko priniesť so sebou. Pláž je kamenistá.
 

Southwestern Beach, Koh Rong

Jedným z najkrajších ostrovov v Thajskom zálive asi 22 kilometrov na západ od Sihanoukville je ostrov Koh Rong s takmer 43 kilometrami krásnych pláží. Na juhozápadnej strane ostrova sa nachádza 5 kilometrov dlhá pláž Southwestern Beach s nedotknutým bielym pieskom lemovaná palmami a tyrkysovou vodou. Na najjužnejšom cípe pláže sa nachádzajú skalnaté útvary s veľmi dobrými podmienkami na potápanie.

Biely piesok a tyrkysové more na ostrove Koh RongBiely piesok a tyrkysové more na ostrove Koh Rong (Zdroj: flickr/cc/Resery)
 

Long Set Beach, Koh Rong

V najjužnejšej zátoke ostrova Koh Rong leží pláž z bieleho piesku, ktorá je pomenovaná podľa poľnohospodára pestujúceho na juhu ostrova kokosové orechy, mango a kešu oriešky. Pokojná voda poskytuje veľmi dobré podmienky na kúpanie, na pláži môžete oddychovať a slniť sa alebo zberať mušle.

Long Set Beach, Koh RongLong Set Beach, Koh Rong (Zdroj: flickr/cc/MsNina)
 

Lazy Beach, Koh Rong Saloem

Lazy Beach je ďalšou zo zaujímavých pláží ostrova  Koh Rong, ktorý leží cca 2 hodiny od pobrežia Sihanoukville. V tieni borovíc objavíte nedotknutú pláž z krásneho zlatistého piesku ako stvorenú na odpočinok. Poskytuje veľmi dobré podmienky na potápanie či rybolov.

Zlatistý piesok na Lazy BeachZlatistý piesok na Lazy Beach (Zdroj: flickr/cc/Catherine Murray)
 

Main Beach, Koh Tonsay

Ostrov Koh Tonsay známy aj ako Rabbit Island patrí k provincii Kep, z mesta je vzdialený 25 minút cesty. Pravidelne na ostrov premáva trajekt. Hneď po príjazde sa vám naskytne pohľad na biely piesok lemovaný nádhernými palmovými hájmi a tradičnými slamenými chatkami, kde podávajú chutné nápoje a miestne špeciality z morských plodov. Hlavná pláž, teda Main Beach, je cca 600 metrov dlhá so stoličkami a hojdacími sieťami a lemovaná kokosovými palmami. Tunajšie more je pokojné a čisté, môžete sa šnorchlovať a potápať.  

Pohľad na časť ostrova Koh TonsayPohľad na časť ostrova Koh Tonsay (Zdroj: flickr/cc/zeitreisenderr)

 

Koh Thmei Beach, Ream National Park

Prírodná rezervácia s mangrovníkovými lesmi - Ream National Park sa nachádza 30 minút cesty od  Sihanoukville. Nájdete tu mnoho nádherných pláží. Jednou z nich je pláž Koh Thmei Beach na malom ostrove Koh Thmei, ktorý leží v Thajskom zálive. Ostrov so zlatistými plážami a nedotknutou prírodou je neobývaný, výnimkou je len pár bungalovov.

Pláž Koh Thmei Beach na ostrove Koh ThmeiPláž Koh Thmei Beach na ostrove Koh Thmei (Zdroj: flickr/cc/davidswills)
 

Ostrov Koh Ta Kiev

Koh Ta Kiev leží 13 kilometrov juhovýchodne od Sihanoukville. Nachádzajú sa tu tri pláže so zlatistým pieskom čiastočne chránené pred slnkom vďaka voňavým boroviciam. Na svoje si prídu tí, ktorí radi poznávajú podmorský svet, sú tu veľmi dobré podmienky na šnorchlovanie a obdivovanie farebných koralových útesov v  plytkej tyrkysovej vode.

Jedna z pláží na ostrove Koh Ta KievJedna z pláží na ostrove Koh Ta Kiev (Zdroj: flickr/cc/travelfishery)

Často kladené otázky

Má Kambodža piesočnaté pláže?

Kambodža má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Kambodži?

v Kambodži je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Ochheuteal Beach, Serendipity Beach, Sokha Beach, Victory Beach a ďaľšie.

Je dovolenka v Kambodži drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.