Počasie v Kambodži počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Kambodža teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat do Kambodže

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Október až Apríl, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Ak hľadáte krajinu, kam by ste unikli pred studenou zimou, odporúčame vyraziť do exotickej ázijskej krajiny – Kambodže. Tropické podnebie v spojení s pútavou krajinou robí z Kambodže lákavú destináciu. V najteplejšom období sa teploty pohybujú medzi 35 – 40ºC.

 

Vlhké tropické podnebie Kambodže ovplyvňujú dva monzúny, ktoré majú podobu krátkych a výdatných lejakov. Medzi novembrom a februárom prichádza monzún zo severovýchodu. Je chladný, no suchší. Naopak juhozápadný sprevádzajú výdatné dažďové zrážky spôsobené vlhkými vetrami od Thajského zálivu a Indického oceánu. Prichádza v období medzi májom a októbrom. Najvýraznejšie zrážky sú v hornatej oblasti na juhozápade a v oblasti Thajského zálivu. Obdobie sucha trvá od novembra do apríla, kedy sa teplota môže vyšplhať až na 40ºC. Najteplejšími mesiacmi sú marec, apríl a máj s priemernou maximálnou teplotou 34ºC. Najmenej zrážok padne v januári a februári.

 

Počasie v Kambodži podľa jednotlivých mesiacov

 

Január

Denné teploty v januári sa pohybujú okolo horúcich 31ºC, nočné sú tiež príjemné cca 21ºC. Vlhkosť vzduchu je vysoká. Je to suchý mesiac bez dažďa. Najslnečnejšie obdobie v roku.

Február

Pokračuje suché obdobie bez zrážok s dennými teplotami 32ºC pri vysokej vlhkosti vzduchu. Nočné teploty sú cca 22ºC. Slnečných lúčov si užijete rovnako ako v januári.

Marec

Teploty počas dňa stúpnu na horúcich 34ºC pri veľmi vysokej vlhkosti vzduchu a 23ºC počas noci. Zrážky zriedkavé, maximálne 30mm.

Apríl

Aprílové teploty majú podobné hodnoty ako marcové: denná – 34ºC, nočná – 24ºC. Vlhkosť vzduchu je naďalej veľmi vysoká. Vzrastá množstvo zrážok, padne 68mm zrážok, čo je asi 6 daždivých dní.

Máj

Denná teplota sa drží stále na 34ºC, no vlhkosť vzduchu je už extrémne vysoká. Noci sú teplé – 25ºC. Je to daždivý mesiac, kedy padne 166mm zrážok (15 daždivých dní).

Jún

Zamračený a daždivý jún prináša denné teploty okolo 33ºC pri vysokej vlhkosti vzduchu a nočné 24ºC. Padne 156mm zrážok, čo predstavuje približne 15 daždivých dní.

Júl

Horúcich 32ºC počas dňa s veľmi vysokou vlhkosťou striedajú nočné teploty okolo 25ºC. Očakávať treba cca 146mm zrážok (17 dní so zrážkami).

August

Augustové teploty ostávajú nezmenené: denná 32, nočná na 25ºC. Padne zhruba 162mm, čo je 16 dní so zrážkami. Vlhkosť vzduchu je veľmi vysoká.

September                                                               

V septembri sa denná teplota v priemere vyšplhá na 31ºC pri vysokej vlhkosti vzduchu a nočná na 24ºC. Množstvo zrážok sa výrazne zvýši na 245mm (19 dní s dažďom).

Október

Október je ďalší daždivý mesiac s 263mm zrážok (17 dní s dažďom). Denná teplota je 31ºC pri vysokej vlhkosti vzduchu, nočná 24ºC.

November

Tento mesiac prináša dennú teplotu 31ºC a nočnú teplých 23ºC. Vlhkosť vzduchu je vysoká. Zrážok je podstatne menej, padne zhruba 115, čo je asi 9 daždivých dní.

December

December je mesiac s malým množstvom zrážok, kedy svieti slnko až 9 hodín. Padne už len 27mm (4 daždivé dni). Vlhkosť vzduch vysoká. Denná teplota 30ºC, nočná 22ºC.

 

Počasie v Kambodži podľa lokality

Počasie Kambodža

 

Pobrežie

Pobrežie má pomerne príjemné teploty počas celého roka. Navyše je možné sem cestovať až do mája, pretože sú vysoké teploty znesiteľné vďaka moru.

 

Vnútrozemie

Vnútrozemie je ovplyvňované dvomi monzúnmi, ktoré prichádzajú v období november – február a máj – október. Najsuchšie obdobie je v januári a februári. Teploty vo vnútrozemí sa pohybujú najčastejšie medzi 21 – 35ºC.

 

Thajský záliv

V oblasti Thajského zálivu sa najviac prejavujú monzúnové obdobia. Padne tu najväčšie množstvo zrážok (2000 a viac mm ročne). Podobne je tomu aj v hornatej časti na juhozápade.

 

Phnom Penh

V hlavnom meste sa priemerné denné teploty v novembri a decembri pohybujú okolo 30ºC, no už od januára začínajú stúpať. V apríli sa môžu denné teploty vyšplhať až na 40ºC. Mierne klesajú počas daždivého obdobia.

Kedy ísť do Kambodže

Všeobecne platí, že hlavná sezóna začína v decembri a končí koncom februára. Toto obdobie je najsuchšie a užijete si aj najviac slnečných lúčov. Na pobreží sú teploty znesiteľnejšie než vo vnútrozemí a dá sa príjemne dovolenkovať až do mája.