Perly Toskánska: Florencia, Siena a Pisa
Upresnite svoje filtrovanie
Perly Toskánska: Florencia, Siena a Pisa
Taliansko Taliansko
 Taliansko  Taliansko

Perly Toskánska: Florencia, Siena a Pisa 

Perly Toskánska: Florencia, Siena a Pisa 

Zastávok: 5
1.deň

Odlet do Florencie, stretnutie so sprievodcom na letisku vo Florencii.


Predpokladané letové časy:

 • Viedeň - Florencia: 22:05-23:35

 

Prílet do Florenci, spoločný transfer do hotela a ubytovanie.

  
2.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a začiatok spoznávania Florencie.

Firenze/Florencia (UNESCO) - Kolíska talianskej renesancie, hlavné mesto umenia v Európe; mesto spojené s famóznymi menami stredoveku, napr. Botticeli, Dante, Galileo, Michelangelo, Machiavelli, Mediciovci... mesto umelcov, spisovateľov, filozofov. Centrum mesta je relatívne malé, ale je to jedno veľké múzeum. Tvoria ho dve významné námestia: Piazza del Duomo s najvýraznejšou dominantou a symbolom Florencie, katedrálou Santa Maria del Fiore s majestátnou kupolou a farebnou novogotickou fasádou, so zvonicou a krstiteľnicou (najstaršia budova v meste) s prekrásnymi stropnými mozaikami (keď zvládnete vyjsť 463 schodov hore, odmenou nám bude úžasný výhľad na celú Florenciu a fotky, ktoré vám budú navždy pripomínať tento zážitkami nabitý výlet); na Piazza del Duomo je aj múzeum Museo dell´Opera del Duomo, kde sú uložené cenné umelecké diela, napr. Michelangelova „Pieta“. Pár krokov od Piazza del Duomo, krížom cez bočné uličky je  Piazza della Signoria (občianske srdce mesta) s Palazzo Vecchio (s 95 m vysokou vežou s cimburím a hodinami) ), s freskou starovekej Bratislavy (i tu sa dá užiť si pohľad na Florenciu, potrebné je vyjsť 300 schodov hore); pred jeho vchodom sa nachádza jedna z mnohých napodobenín Michelangelovho Dávida, ale aj Loggia della Signoria (terasa z dych berúcimi sochami), kde vždy prednášali svoje prejavy tí najdôležitejší vo svojej dobe. Hneď, v uličke vedľa, je najvýznamnejšia florentská galéria Galleria degli Uffizi (s rozsiahlou zbierkou svetového renesančného umenia; napr. Botticelli; Tiziano; Carravagio... a mnohí iní, nielen talianski umelci). Keď prejdeme nádvorím galérie, po pravej strane zbadáme most Ponte Vecchio, ktorý určite nevynecháme  (najstarší a najužší most ponad rieku Arno) s obchodíkmi z 13. storočia, ktorý prežil povodne, vojny či občianske nepokoje a dnes patrí k symbolom Talianska.  Na jeho opačnej strane je časť Oltrarno, kde určite musíme zájsť na Piazzale Michelangelo (Michelangelovo námestie), nielen preto, že námestíčku dominuje ďalšia napodobenina Dávida (originál je v Galleria dell´Accademia), ale najmä pre neopísateľný pohľad na všetky dominanty Florencie. Individuálny program.


Po skončení okruhu návrat do hotela a voľný program.

  
3.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Transfer mestskou hromadnou dopravou na železničnú stanicu, odchod do mesta Siena a začiatok spoznávania tohto nádherného mesta.

Siena (UNESCO) - najdokonalejšie stredoveké mesto v Európe, postavené na troch kopcoch; založené Séniom (synom Réma, jedného z dvojčiat, ktoré oddojčila vlčica; je aj v znaku mesta). Siena je tak trošku v tieni slávnej Florencie, ale, napriek tomu je to až rozprávkovo pôsobiace mesto s najslávnejšími dostihovými slávnosťami, s najstaršou bankou sveta (banca Monte dei Paschi di Siena), so známou univerzitou, s ostatkami svätice Kataríny (patrónky mesta) či  najzaujímavejším (a vraj aj najkrajším) talianskym námestím. Slávne námestie Campo v tvare mušle bolo kedysi rímskym fórom, neskôr mestským trhoviskom a až dodnes dejiskom dostihov Palia a iných spoločenských akcií. Medzi najvýznamnejšie stavby námestia patrí Palazzo Pubblico (sídlo mestskej radnice), 102 m vysoká veža Torre del Mangia (ak zdoláte viac ako 300 schodov máte šancu pokochať sa jedinečným výhľadom na námestie a veľkú časť mesta), elegantná kamenná lodžia Capella di Piazza a fontána Fonte Gaia (prameň radosti). Po relaxe na námestí (povinné: sadnúť si na zem a vychutnávať atmosféru) zájdeme na ďalšie významné námestie mesta Piazza del Duomo a nádhernou katedrálou Duomo (hovorí sa, že je to jedna z najkrajších fasád v Európe). Pri návšteve katedrály nevynechajte podzemnú šesťuholníkovú krstiteľnicu sv. Jána (Baptistero di San Giovanni Battista) s úžasnými freskami umelcov sienskej školy 15. stor., oproti Duomo je Ospedale di Santa Maria della Scala, dnes galéria, pôvodne je to najstaršia a najväčšia nemocnica v Európe vôbec. Za návštevu stojí aj gotický kostol na okraji historického centra San Domenico s relikviami jednej z najväčších svätíc kresťanských dejín, sv. Kataríny. Individuálny program. Odchod do Florencie.

Unavení, ale spokojní, s oblaženým okom a hromadou fotiek sa v podvečer vrátime do hotela vo Florencii.

  
4.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Transfer mestskou hromadnou dopravou na železničnú stanicu, odchod do mesta Pisa a začiatok spoznávania tohto nádherného mesta.

Pisa - mesto známe najmä pre svoju (takmer 60 m vysokú) šikmú románsku vežu (Torre Pendente), ktorá je jedným zo symbolov Talianska. Avšak, Srdce mesta: Námestie zázrakov = Piazza dei Miracoli (od r. 1987 zapísané na zoznam UNESCO) s katedrálou Duomo Santa Maria Assunta (11. stor.), krstiteľnicou (Battistero; 12. stor.) sv. Jána (najväčšia krstiteľnica v Taliansku) a jedným z najkrajších cintorínov na svete Camposanto.; neďaleko sú zvyšky rímskych kúpeľov. Na Námestí zázrakov je možnosť zájsť si aj do múzeí, Museo delle Sinopie či Museo dell'Opera del Duomo. Námestie zázrakov má symbolizovať etapy ľudského života (narodenie, rozum/mentálna úroveň, svätosť a zdravie, smrť). Budete mať dosť času na to, aby ste si prešli to, čo chcete vidieť, a aby ste si urobili netradične „tradičné“ fotky so šikmou vežou. Avšak, vychádzka Pisou ukrýva aj iné pekné miesta, napr. Piazza dei Cavalieri, ktoré bolo kedysi centrom mesta s kostolom Santo Stefano dei Cavalieri, so školou Palazzo della Carovana (Palazzo dei Cavalieri) a domom s hodinami (Palazzo dell´Orologio); všetko pod kontrolou Giorgia Vasariho. Cestou späť môžeme ísť inou cestou... okolo úžasnej botanickej záhrady a (až) rozprávkovo pôsobiaceho kostolíka Santa Maria della Spina s gotickými vežičkami a baldachýnmi, ktorý ukrýva tŕň z Kristovej koruny (vraj). Individuálny program. Návrat do Florencie. 

Unavení, ale spokojní, s oblaženým okom a hromadou fotiek sa v podvečer vrátime do hotela vo Florencii.

  
5.deň

Raňajky v hoteli, transfer na letisko vo Florencii, odlet do Viedne

 

Predpokladané letové časy:

 • Florencia - Viedeň: 19:55-21:55
  
V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava Viedeň - Florencia - Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm do 10kg

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • Ubytovanie na 4 noci v dvojlôžkovej izbe v 3* hoteli s raňajkami
  vo Florencii
 • Všetky transfery počas programu
  okrem transferov v Pise, Siene a Florencii. Po meste sa presúvate mestskou hromadnou dopravou
 • Transfery letisko - hotel - letisko

 • Slovenský sprievodca CK počas celého poznávacieho pobytu

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestne poplatky - city tax (vo výške 2-3€/os./noc) splatné priamo na recepcii hotela

 • Batožina do podpalubia
  možnosť doplatku v ďalšom kroku rezervácie
 • Miestna doprava v Pise, Siene a Florencii

 • Vstupy do pamiatok a múzeí - platba fakultatívne na mieste

 • Vstup do Galeria Uffizi - potrebné rezervovať priamo so zájazdom
  možnosť doplatku 28€/vstup/osoba (nie je povinné) - bez sprievodcovských služieb vo vnútri Galeria Uffizi - v prípade záujmu je potrebné rezervovať vstupy spolu so zájazdom
Letové časy a program

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu.

V prípade potreby je sprievodca oprávnený zmeniť poradie programu.

Podmienky vstupu

Občania Slovenskej republiky môžu na územie Talianska vstupovať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom.Od 1.1.2013 musí mať každý občan Slovenskej republiky, vrátane detí do 5 rokov, pri cestovaní do zahraničia vlastný cestovný doklad.

 

Bližšie informácie nájdete na stránke MZV SR TU