Sicília: Severné pobrežie, Liparské ostrovy a Palermo
Upresnite svoje filtrovanie
Sicília: Severné pobrežie, Liparské ostrovy a Palermo
Taliansko Taliansko
 Taliansko  Taliansko

Sicília: Severné pobrežie, Liparské ostrovy a Palermo 

Sicília: Severné pobrežie, Liparské ostrovy a Palermo 

Zastávok: 6
1.deň

Odlet z Viedne. Stretnutie so sprievodcom na letisku v Catanii, transfer do hotela.

 

Hotel Sikani 4*

Hotel Avalon Sikani ponúka izby s krásnym výhľadom na more a Liparské ostrovy. Môže sa pochváliť nekonečným bazénom, súkromnou plážou a reštaurácií s vyhliadkovou terasou.
Sikani Hotel je umiestnený vo svahu v malebnom mestečku Gioiosa Marea na severnom pobreží Sicílie. Hostia si tu môžu objednať súkromný výlet loďou na Liparské ostrovy.
Hotel Avalon poskytuje izby navrhnuté firmou Studio Atelier Mendini. Každá z nich má balkón, minibar a satelitný TV.
V reštaurácii La Sciara sa podávajú sicílska jedlá pripravené z čerstvých miestnych ingrediencií. V baroch pri bazéne a na pláži sa servíruje občerstvenie a koktaily.

 

Sicília, „ostrov Slnka“, najväčší a najjužnejší ostrov Stredomoria (od pevniny ho oddeľuje iba 5 km široká Messinská úžina); Región Sicília má špeciálny autonómny status od r. 1946; súčasťou Talianska je od r. 1861. Obmývajú ju tri moria: Stredozemné (JZ), Tyrhénske (S) a Iónske more (V). K Sicílii patrí 8 ostrovov: Aeolské alebo Liparské ostrovy (Vulcano, Lipari, Salina, Panarea, Stromboli; Filicudi, Alicudi). Egadské ostrovy (Levanzo, Favignana a Marettimo). Panteleria. Pelagické ostrovy (Linosa a Lampedusa). Ustica. Isole Ciclopi. Isole delle Palme. Isole dello Stagnone. Sicília je asi polovica zo Slovenska. Najširšia časť ostrova: 188 km; najdlhšia časť: 288 km. Od pobrežia až po najvyšší vrchol ostrova je viac ako 3 000 m (teplotný rozdiel medzi pobrežím a horami je obrovský). 

Sicília je krásna, divoká a plná kontrastov; ostrov postupne lákal kolonistov a dobyvateľov všetkých národností. Zanechali tu grécke chrámy, rímske ruiny, normandské kostoly a hrady,  arabsko-byzantské dómy... tento jedinečný mix európskej a arabskej kultúry z nej robí atraktívnu destináciu.

  
2.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a začiatok programu

Lipari-Vulcano (výlet loďou). Lipari je najväčším z ostrovov, zároveň je to hlavné mesto súostrovia, ktorého hlavným vývozným artiklom je biela pemza. Toto historické mestečko si dodnes zachovalo svoj stredoveký ráz. Čo určite odporúčame, okrem napr. opevnenej štvrti Castello, dajte si tu obed (ryby, najmä tuniaky, sú v Lipari vždy čerstvé). Vulcano stále vrie a vzduch je plný prírodných sírových pár (tzv. fumarole). V Baia di Levante si môžete zaplávať v horúcom mori (s vyvierajúcimi prameňmi priamo v ňom), alebo navštíviť miestne termály s bazénmi rôznej teploty, vírivkami a všetkým, čo oblažuje telo i dušu. Osobité čaro majú pláže s čiernym pieskom, bahenné termály a tzv. Údolie príšer (vulkanické prírodné útvary).

Po ukončení programu návrat do hotela a individuálne voľno.

  
3.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a začiatok programu

Montreale-Palermo. Dvaja bratia postavili dve katedrály. Jedna je krajšia zvnútra, druhá zvonka. Rozhodnete vy, ktorá na vás ako pôsobí. Akoby bohom zabudnuté Monreale je usadené v horách nad Palermom, a práve tu sa nachádza najveľkolepejšia normandská stavba a jeden z najúchvatnejších kostolov vo svete Santa Maria Nuova (dokončená začiatkom 12. stor.). K rozprávkovému kostolu patrí aj kláštor s jedinečnou krížovou chodbou, ktorá sa zachovala v pôvodnom stave; vedľa kláštora, z Belvedere, je úžasný pohľad na celé mesto. Palermo je od stredoveku hlavným mestom ostrova; je piatym najväčším mestom Talianska. Už dávno nemá svoj povestný lesk a slávu, ale mnohé nám neustále pripomína jeho veľkosť a silu. Je to prístavné mesto; živé, ale zároveň tvrdé a rozporuplné. Mesto plné parkov s palmami a kaktusmi, so širokými bulvármi (s kaviarňami a barmi) tu a úzkymi uličkami (so šnúrami bielizne a bežným životom) tam, vo vzduchu cítiť kadejaké korenie, letargiu a arabskú minulosť... v Palerme sa cítite (tak trošku) akoby nie v Európe... ako niekde v orientálnom svete.  Ale, známe európske „vychytávky“ Quattro Canti, Piazza Pretoria, Teatro Massimo či Katedrálu v Palerme určite neobídeme.

Po ukončení programu návrat do hotela a individuálne voľno.

  
4.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a začiatok programu

Panarea- Stromboli (výlet loďou). Panarea patrí k menším ostrovom v súostroví. Je to pastva pre oči, niečo ako Santorini v Grécku. Biela a modrá vás opantajú. Cesta je len jedna (niečo ako u nás chodníky), ale autá tu nepoznajú. Jediným spôsobom ako spoznať ostrovček je ísť pešo, alebo si zobrať malé elektrické autíčko. Stromboli so svojou stále živou sopkou, ktorá sa predvádza každých 15-20 minút (z lode, v podvečer, si toto divadlo s prskajúcou lávou nenecháme ujsť) a skvelým dezertným vínom malvaz vás osloví aj úzkymi uličkami a domčekmi s vonkajším schodiskom; budete sa tu cítiť tak trošku ako v arabskom svete. 

Po ukončení programu návrat do hotela a individuálne voľno.

  
5.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a začiatok programu

Savoca-Taormina. Kto videl Coppolovu trilógiu Krstný otec s M. Brandom a Al Pacinom (r. 1972; považovaný za jeden z najlepších filmov všetkých dôb, opisujúci mafiánsku rodinu na čele s Vitom Corleone) a chce atmosféru filmu zažiť na vlastnej koži, musí zájsť do Savoca. Všetko tam zostalo tak, ako bolo... doslova. V Savoca zastal čas. Ikonické „mafiánske“ miesto s pitoresknými zákutiami. Poďme to spolu precítiť... zo sveta filmu späť do reality. Zmyselná Taormina je asi  najkrajším a najživším mestom na ostrove. Hovorí sa, že kto nebol v Taormine, nebol na Sicílii. Z jej výšky možno dovidieť až do Kalábrie a zo západnej časti až k Etne. Určite si doprajte, okrem nákupov a posedení pri dobrom víne v jednej z malebných kaviarničiek na hlavnej ulici Corso Umberto, návštevu najkrajšieho prírodného divadla na svete, rímskej stavby (postavenej na základoch gréckeho divadla) z už 1. storočia; je to neopísateľný zážitok.

Po ukončení programu návrat do hotela a individuálne voľno.

  
6.deň

Raňajky v hoteli, v doobedňajších hodinách individuálny program; poobede presun na letisko v Catanii, odlet do Viedne. 

  
V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava Viedeň - Catania - Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg a 1ks malej príručnej batožiny v rozmeroch max. 40x20x20cm

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • Ubytovanie na 5 nocí v dvojlôžkovej izbe v 4* hoteli Sikani s raňajkami
  možnosť doplatku polpenzie za 75€/osoba/pobyt
 • Všetky transfery počas programu

 • Transfery letisko - hotel - letisko

 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu CK

 • Výlety loďou na ostrovy Panarea, Stromboli, Lipari a Vulcano

 • Program podľa popisu

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestne poplatky - city tax (vo výške 2-3€/os./noc) splatné priamo na recepcii hotela

 • Batožina do podpalubia
  Doplatok za 20kg batožinu do podpalubia je 80€ na osobu za oba smery (nie je povinná). V pípade záujmu je potrebná rezervácia batožiny spolu so zájazdom (v prípade doobjednania batožiny až po úhrade zájazdu je doplatok za 20 kg batožinu 80€ na osobu za oba smery). Batožinu je možné objednať pre ľubovoľný počet cestujúcich.
 • Miestna doprava v mestách

 • Vstupy do pamiatok a múzeí - platba fakultatívne na mieste

Letové časy a program

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu.

V prípade potreby je sprievodca oprávnený zmeniť poradie programu.

Podmienky vstupu

Občania Slovenskej republiky môžu na územie Talianska vstupovať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom.Od 1.1.2013 musí mať každý občan Slovenskej republiky, vrátane detí do 5 rokov, pri cestovaní do zahraničia vlastný cestovný doklad.

 

Bližšie informácie nájdete na stránke MZV SR TU