Taliansko: Neapol, Sorrento a citrónová cesta
Upresnite svoje filtrovanie
Taliansko: Neapol, Sorrento a citrónová cesta
Taliansko Taliansko
 Taliansko  Taliansko

Taliansko: Neapol, Sorrento a citrónová cesta 

Taliansko: Neapol, Sorrento a citrónová cesta 

Zastávok: 4
1.deň

Odlet z Viedne do Neapolu.


Prílet do Neapolu, spoločný transfer do hotela v Neapole. Ubytovanie a prechádzka Neapolom so sprievodcom.

Nevynecháme vysvietenú Via S. Gregorio Armeno. Náš deň je ďalej venovaný historickému centru Neapola (mimochodom, najväčšie historické centrum v Európe; od r. 1995 zapísané v UNESCO). Užijeme si prechádzku po Via Tribunali a Spaccanapoli s množstvom úžasných sakrálnych stavieb a dych berúcich zákutí.

Poobede budete mať možnosť navštíviť tajomnú kaplnku S. Severo (Il Cristo velato = vrcholné dielo svetového sochárstva); kláštor S. Chiara so záhradami plnými citrónov; Duomo, nádhernú katedrálu so základmi z roku 324, s kaplnkou S. Gennara (Tesoro di S. Gennaro) či Národné archeologické múzeum.

V podvečer individuálne voľno; osobný relax.

  
2.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom.

Dnes máme v pláne „srdce“ Neapola. Srdcom Neapola (nadol po nákupnej ulici Via Toledo) je Piazza del Plebiscito s Basilica di San Francesco di Paola, s kráľovským palácom Palazzo Reale (oproti) a významnou opernou scénou Teatro San Carlo (vedľa kráľovského paláca); v tesnej blízkosti sa nachádza Galleria Umberta I. (miesto relaxu) a známa kaviareň Gambrinus, ktorú nemôžeme obísť (káva či drink je povinným rituálom každého návštevníka Neapola). Odtiaľ smerom nadol (k moru) sa dostanete na pobrežnú promenádu, tzv. Lungomare, k prístavom Beverello a Santa Lucia; okrem kaviarničiek a barov sú tam pevnosti Castel dell´Ovo (Vaječný hrad; najstarší hrad) a Castel Nuovo/Maschio Angioino (Nový hrad).

Poobedňajšiu kávičku odporúčam v neďalekej kaviarni, kde robia tie naj-dobroty z lístkového cesta (Neapol je nimi preslávený) a typický neapolský koláčik Babá.

Posilnení sa necháme vyviesť lanovkou na vyhliadku k pevnosti/hradu Castel Sant’ Elmo (lanovka nie je v cene). Otvorí sa nám prenádherný výhľad na celý Neapol, azúrovú zátoku a, samozrejme, majestátny Vezuv. ...mimochodom, práve k tomuto miestu sa viaže známa fráza „vidieť Neapol a zomrieť“.

V podvečer individuálne voľno, čas venovaný nákupom; osobný relax.

 

  
3.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod na vlakovú stanicu a transfer do Sorrenta.

Po príchode bude náš výlet do farebného a voňavého Sorrenta bude obohatený o farby, vône a chute miestnych eco-bio gastro-výrobkov na jednej rodinnej farme. Náš šofér nás odvezie priamo zo stanice v Sorrente na farmu. Budete mať môžnosť ochutnať typické citrónové  produkty, syry, salámy, víno ba i čerstvý olivový olej. Budete počas zopár hodím zasvätení do výroby typických produktov z oblasti Sorrenta. Vychutnáme si na farme aj spoločný obed. Po exkurzii a obede, nasleduje transfer do Sorrenta. 

Sorrento: Pobrežné mesto a letovisko ležiace neďaleko Neapola, na brehu Tyrhenského mora, na 50 m vysokej tufovej skale. Už v staroveku bolo obľúbeným kúpeľným mestom a mestom relaxu starých Rímanov (Surrentum). Jeho lávové terasy, doslova obklopené pomarančovníkmi a citrónovníkmi, jeho poloha pri mori, ikonické pláže a romantické pobrežie s výhľadom na Vezuv a ostrov Capri vás „dostanú“. Ak ste videli film „Nebožtíci přejí lásce“, práve Sorrento je miestom, ktoré tvorilo kulisy v scénách pri mori. Pohodová prechádzka po pobrežnej promenáde, po terasách nad morom či starým mestom plným barov a kaviarničiek je oku lahodiaca. Určite si doprajte tie najkrajšie pohľady a zábery z terasy mestského parku Villa Comunale, barokový chrám San Francesco s krížovou chodbou zo 14. st., či Dóm zo zvonicou pôvodne z 11. st. na Piazza Tasso (stred mesta), cez ktorú vedie hlavná trieda mesta Corso Italia. 

Návrat do Neapolu vo večerných hodinách, voľný program.

  
4.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Check out v hoteli - batožinu si necháme na recepcii hotela a vydáme sa spoznať posledné krásy Neapola.

Počas dňa budeme mať voľnejší program s možnosťou obeda v skvelej pizzérii, kávy v úžasnej kaviarni a nákupov na Via Toledo. 

V prípade záujmu bude možné navštíviť Neapolské podzemie (vstupné 12€), ktoré je nezabudnuteľným zážitkom na celý život.

Po ukončení programu nasleduje transfer na letisko a odlet do Viedne.

  
V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava Viedeň - Neapol - Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg a 1ks malej príručnej batožiny v rozmeroch max. 40x20x20cm/osoba

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v 3* hoteli s raňajkami
  v Neapole
 • Všetky transfery počas programu, vrátane vlakového lístka do/zo Sorrenta
  okrem transferov v Neapole. Po meste sa presúvate mestskou hromadnou dopravou
 • Transfery letisko - hotel - letisko

 • Slovenský sprievodca CK počas celého poznávacieho pobytu

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestne poplatky - city tax (vo výške 2-3€/os./noc) splatné priamo na recepcii hotela

 • Batožina do podpalubia

 • Miestna doprava v Neapole

 • Fakultatívny doplatok 40€/osoba za návštevu citrónovej plantáže (vrátane obeda a degustácie) + 10€ za dopravu na/z plantáže
  v prípade, ak nebudete mať záujem sa zúčastniť výletu na citrónovú plantáž, je potrebné to oznámiť pri rezervácii zájazdu. V tomto prípade budete mať v Sorrente cca. 3-4 hodinové individuálne voľno. Platba priamo na mieste v hotovosti.
 • Vstupy do pamiatok (nie sú povinné)

Letové časy, program a dôležité informácie

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu.

V prípade potreby je sprievodca oprávnený zmeniť poradie programu.

Minimálny počet účastníkov zájazdu je 6

Podmienky vstupu

Občania Slovenskej republiky môžu na územie Talianska vstupovať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom.Od 1.1.2013 musí mať každý občan Slovenskej republiky, vrátane detí do 5 rokov, pri cestovaní do zahraničia vlastný cestovný doklad.

 

Bližšie informácie nájdete na stránke MZV SR TU

 

Obmedzenia spojené s COVID-19 nájdete na https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach#taliansko