Taliansko: Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari
Upresnite svoje filtrovanie
Taliansko: Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari
Taliansko Taliansko
 Taliansko  Taliansko

Taliansko: Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari 

Taliansko: Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari 

Zastávok: 4
1.deň

Odlet z Viedne do Bologne.

Prílet do Bologne, spoločný transfer do hotela, ubytovanie, voľný program.

  
2.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod do na program do Modeny.

Zažite nezabudnuteľný zážitok, počas ktorého spoznáte históriu svetoznámej automobilky Ferrari. 
Počas dňa navštívite obe múzeá Museo Ferrari v Maranelle a rovnako aj Musoe Enzo Ferrari v Modene

Museo Enzo Ferrari zavedie návštevníkov späť na začiatok najznámejších svetových značiek. Budova múzea vyniká výraznou žltou strechou, ktorej návrh bol inšpirovaný kapotou auta. Z múzea môžte obdivovať panorámu mesta Modena. Dozviete sa informácie o založení spoločnosti Ferrari, uvidíte niektoré z najkrajších vozidiel, ktoré kedy boli vyrobené. Múzeum zahŕňa aj bývalú dielňu Enza Ferrariho, ktorá bola starostlivo zreštaurovaná a teraz je v nej expozícia motorov Ferrari.  

V blízkom Maranelle (18 km) sídli múzeum automobilky Ferrari, Galleria Ferrari Maranello, ktoré by nemal minúť žiadny fanúšik týchto nablýskaných vozidiel. Ponúka unikátny a fascinujúci príbeh rozprávaný autami, ktoré tvoria históriu na uliciach aj okruhoch po celom svete. Budete mať možnosť posadiť sa do simulátora Formule 1 a získať rovnaký vzrušujúci pocit (simulátor F1 nie je v cene), aký zažívajú vodiči F1 počas veľkej ceny. Po krátkej inštruktáži sa dostanete do kokpitu a zahájite virtuálnu jazdu. Okrem toho vás čaká niekoľko poučných a pútavých výstav, ktoré vám poodhalia napr. konštrukčný proces automobilov z rôznych dôb.

Súšasťou zájazdu je exkluzívny výlet kyvadlovým autobusom na trať Fiorano a po Viale Enzo Ferrari v továrenskom komplexe. 45-minútová prehliadka autobusom zavedie návštevníkov do areálu továrne Ferrari a okolo trate Fiorano a zariadení spoločnosti (upozorňujeme, že návštevníci zostávajú po celý čas v autobuse).

Po prehliadke múzeí nasleduje ešte krátka prehliadka mesta Modena. Modena je pekné, udržiavané a hlavne tiché mesto. Je to dôležité stredisko strojárstva a výroby automobilov Ferrari aj Lamborghini. Narodili sa tú takí velikáni ako Enzo Ferrari a Luciano Pavarotti.

Je aj významným historickým mestom s desiatkami jedinečných pamiatok. Centrum mesta je zapísané na zozname UNESCO. A my si celé historické centrum na záver dňa určite doprajeme.

Vo večerných hodinách návrat do Bologne a voľný program.

  
3.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod na výlet do Florencie.

Firenze/Florencia (UNESCO). Kolíska talianskej renesancie, hlavné mesto umenia v Európe; mesto spojené s famóznymi menami stredoveku, napr. Botticeli, Dante, Galileo, Michelangelo, Machiavelli, Mediciovci... mesto umelcov, spisovateľov, filozofov.

Centrum mesta je relatívne malé, ale je to jedno veľké múzeum. Tvoria ho dve významné námestia: Piazza del Duomo s najvýraznejšou dominantou a symbolom Florencie, katedrálou Santa Maria del Fiore s majestátnou kupolou a farebnou novogotickou fasádou, so zvonicou a krstiteľnicou (najstaršia budova v meste) s prekrásnymi stropnými mozaikami (keď zvládnete vyjsť 463 schodov hore, odmenou nám bude úžasný výhľad na celú Florenciu a fotky, ktoré vám budú navždy pripomínať tento zážitkami nabitý výlet); na Piazza del Duomo je aj múzeum Museo dell´Opera del Duomo, kde sú uložené cenné umelecké diela, napr. Michelangelova „Pieta“. Pár krokov od Piazza del Duomo, krížom cez bočné uličky je  Piazza della Signoria (občianske srdce mesta) s Palazzo Vecchio (s 95 m vysokou vežou s cimburím a hodinami) ), s freskou starovekej Bratislavy (i tu sa dá užiť si pohľad na Florenciu, potrebné je vyjsť 300 schodov hore); pred jeho vchodom sa nachádza jedna z mnohých napodobenín Michelangelovho Dávida, ale aj Loggia della Signoria (terasa z dych berúcimi sochami), kde vždy prednášali svoje prejavy tí najdôležitejší vo svojej dobe. Hneď, v uličke vedľa, je najvýznamnejšia florentská galéria Galleria degli Uffizi (s rozsiahlou zbierkou svetového renesančného umenia; napr. Botticelli; Tiziano; Carravagio... a mnohí iní, nielen talianski umelci).

Keď prejdeme nádvorím galérie, po pravej strane zbadáme most Ponte Vecchio, ktorý určite nevynecháme  (najstarší a najužší most ponad rieku Arno) s obchodíkmi z 13. storočia, ktorý prežil povodne, vojny či občianske nepokoje a dnes patrí k symbolom Talianska.  

Na jeho opačnej strane je časť Oltrarno, kde určite musíme zájsť na Piazzale Michelangelo (Michelangelovo námestie), nielen preto, že námestíčku dominuje ďalšia napodobenina Dávida (originál je v Galleria dell´Accademia), ale najmä pre neopísateľný pohľad na všetky dominanty Florencie. 

Ukončenie programu, návrat do Bologne, voľný večerný program.

  
4.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a výlet po meste Bologna.

 

Bologna (pôvodne Felsina) je hlavné mesto regiónu Emilia-Romagna v severnom Taliansku (do 400 tisíc obyvateľov). Je nazývaná aj červená (rossa) pre charakteristické budovy z neomietnutých tehál; aj vzdelaná (dotta) pre svoju najstaršiu univerzitu a kultúru, ktorá tu prekvitá celé storočia; alebo aj tučná (grassa) pre svoju tradičnú gastronómiu. V hodnotení životných podmienok v talianskych mestách je Bologna na vrchole rebríčka a patrí k najbohatším mestám krajiny.

Prednosťou mesta Bologna je sieť elegantných arkád pôvodom z 15. st., v dĺžke 35 km. Mimochodom, Portico di San Luca je jednou z najdlhších (nielen v Bologna, ale aj na svete). 666 arkád v dĺžke 3,5 km je označovaných ako „najdlhšia veranda sveta“. Vedie k nádhernej basilike na kopci nad mestom, Satuario della Madonna di San Luca. 

Arkády poskytujú pohodlnú prechádzku mestom aj v nepriaznivom počasí; ale aj príjemný nákup v elegantných obchodoch. Zaujímavosťou je, že pri stavbe arkádových chodieb sa vždy dodržiavala požiadavka, že arkády by mali byť najmenej tak vysoké, aká bola výška jazdca na koni.

Bologna je známa aj svojimi mierne naklonenými vežami, ktoré v stredoveku určovali charakter (profil) mesta. Najdôležitejšie z nich sú dve, ktoré sú zároveň aj symbolom mesta. Rodové veže (zo stredoveku) sú k sebe šikmo naklonené: Asinelli (97 m) a Garisenda (48 m). Na vrchol Asinelli sa dá vyjsť po 498 schodoch, odkiaľ sa nám naskytne úžasný panoramatický výhľad na celé mesto.  Východiskovým bodom na prehliadku mesta je štvorcové námestie Piazza Maggiore, obklopené historickými budovami zo stredoveku. Najvýznamnejšou stavbou je, bezpochyby, Basilica San Patronio, ktorá patrí medzi najimpozantnejšie kresťanské kostoly. Na blízkom námestí Piazza Nettuno stojí za obdiv nádherná baroková fontána boha morí, Neptúna. V Bologni je zážitkom aj Basilica Santo Stefano, komplex siedmich kostolov (prechádzate plynulo z jedného do druhého) na neďalekom Piazza Santo Stefano. Pýchou mesta sú historické Quadrilatero trhy; vznikli už v stredoveku. Najviac trhov je na ulici Mercado di Mezzo, dnes známej ako via Rizzoli. Ide o historické centrum a okrem jedla tu kúpite šperky, oblečenie a všetko ostatné. 

Po programe nasleduje transfer na letisko a odlet do Viedne.
 

  
V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava Viedeň - Bologna - Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg a 1ks malej príručnej batožiny v rozmeroch max. 40x20x20cm/osoba

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v 3* hoteli s raňajkami
  v Bologni
 • Transfery letisko - hotel - letisko

 • Slovenský sprievodca CK počas celého poznávacieho pobytu

 • Všetky transfery počas výletov (okrem vlakového lístka Modena - Bologna - cca.5€/osoba)

 • Vstupy do Ferrari múzeí v Modene a Maranelle + tour po fabrike

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestne poplatky - city tax (vo výške 2-3€/os./noc) splatné priamo na recepcii hotela

 • Batožina do podpalubia

 • Miestna doprava v mestách počas výletov

 • Vstupy do pamiatok

 • Transfer vlakom z Modeny do Bologne
  v cene cca.5-6€/osoba. Platba priamo na mieste sprievodkyni, ktorá zabezpečí kúpu lístkov
Letové časy, program a dôležité informácie

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu.

V prípade potreby je sprievodca oprávnený zmeniť poradie programu.

Minimálny počet účastníkov zájazdu je 6

Podmienky vstupu

Občania Slovenskej republiky môžu na územie Talianska vstupovať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom.Od 1.1.2013 musí mať každý občan Slovenskej republiky, vrátane detí do 5 rokov, pri cestovaní do zahraničia vlastný cestovný doklad.

 

Bližšie informácie nájdete na stránke MZV SR TU

 

Obmedzenia spojené s COVID-19 nájdete na https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach#taliansko