Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 21.05.2022, stránka má informačný charakter
Kuba

Kuba

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Kuba: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup na Kubu - COVID-19

Aktualizované: 05/04/2022

Podmienky vstupu

Od 15. novembra 2021 Kuba otvorila hranice vrátane vnútorného cestovného ruchu. Od 1. januára 2022 platí pre všetkých cestujúcich povinnosť pred cestou vyplniť online elektronický zdravotný a migračný formulár.

 

Od 6. apríla 2022 platia nasledovné pravidlá pre vstup do krajiny:

  • Nie je potrebné predkladať potvrdenie o očkovaní, ani negatívny PCR test
  • Budú sa uskutočňovať testy PCR (bezplatné) náhodným výberom. V prípade pozitívneho výsledku sa bude postupovať v súlade so schválenými epidemiologickými protokolmi – povinná 8-dňová karanténa v zdravotníckych zariadeniach. Priame kontakty pozitívne testovaných osôb musia podstúpiť karanténu v štátnych zariadeniach alebo vo vlastnom ubytovaní za splnenia podmienok izolácie.
  • Na letiskách platí povinnosť nosenia rúšok.

 

 

Cestovanie v rámci krajiny

V prevádzke je verejná autobusová a vlaková doprava, ako aj súkromní dopravcovia medzi Havanou a ostatnými provinciami.

 

Podmienky tranzitu a odchodu

Odlet z krajiny z medzinárodného letiska Havana a z ďalších letísk v krajine je možný komerčnými alebo charterovými letmi.
 

Opatrenia v krajine

Otvorené sú hotely, reštaurácie, fitness centrá, pláže, kúpaliská a plavárne s obmedzenou kapacitou naplnenia. Otvorené sú tiež knižnice, múzeá, a galérie, divadlá, kiná a kultúrne domy s obmedzenou kapacitou naplnenia.

 

V platnosti zostáva povinnosť nosenia rúšok vo vnútorných aj vonkajších priestranstvách; dodržiavanie sociálneho odstupu (bezpečnej vzdialenosti cca dva metre medzi osobami na verejnosti), dezinfekcia rúk a obuvi pred vstupom do predajní a ostatných priestorov. 

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko