Najkrajšie pláže Dubrovník

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Dubrovník, obľúbené chorvátske letovisko, je považované za jedno z najkrajších miest na pobreží Jadranského mora. Rozmanité pláže, krištáľovo čisté more, romantické zátoky a bohatá vegetácia s borovicovými stromami sa spája s fascinujúcimi historickými pamiatkami. Ponúkame vám pár tipov, kde nájdete tie najkrajšie pláže Dubrovníku.

 

Pláž Banje

Blízko centra mesta objavíte najznámejšiu pláž Banje s krásnym výhľadom na starobylé hradby a ostrov Lokrum. Táto štrková pláž je prístupná po schodoch a je známa krištáľovo čistou vodou v mori. Pláž má pestrú ponuku služieb, nechýba paragliding, plážový volejbal, futbal, vodné pólo, vodné lyžovanie, tenis, kaviarne, bary, reštaurácie, prenajímanie ležadiel a slnečníkov.

Najobľúbenejšia pláž v Dubrovníku – pláž Banje

Najobľúbenejšia pláž v Dubrovníku – pláž Banje (Zdroj: flickr/cc/Reg Marjason)

 

Pláž Copacabana

Obľúbenú rodinnú pláž Copacabana nájdete v severnej časti polostrova Lapad. Pláž s pekným výhľadom na ostrov Daksu a most v Dubrovníku má veľmi mierny vstup do vody a je vhodná pre všetky vekové kategórie. Výhodou pláže je vstup prispôsobený pre osoby s telesným postihnutím. Ponúka bohatý program, môžete si prenajať kajak a prezrieť si okolie, vyskúšať vodné atrakcie ako jazdu na banáne, vodné bicykle či vodné lyže, využiť volejbalové ihrisko alebo šmykľavky, ktoré určite potešia deti.

Obľúbená rodinná pláž Copacabana

Obľúbená rodinná pláž Copacabana (Zdroj: flickr/cc/valamar.croatia)

 

Pláž sv. Jakuba

Pláž sv. Jakuba (Pláž Sveti Jakov) sa rozprestiera v peknej zátoke pri kostole sv. Jakuba, podľa ktorého je pomenovaná. Atmosféru tohto miesta dotvára výhľad na starobylé mesto a ostrov Lokrum. Keďže sa nachádza ďalej od centra mesta, je to oveľa pokojnejšie miesto ako obľúbená pláž Banje. Okrem odpočinku a príjemného kúpania si môžete zahrať volejbal, požičať vodné bicykle alebo zájsť do tunajšej kaviarne.

Sveti Jakov Beach / Pláž sv. Jakuba

Sveti Jakov Beach / Pláž sv. Jakuba (Zdroj: flickr/cc/ventricle)

 

Pláž Danče

Skalnatá pláž Danče (Dance Beach) leží priamo pod kláštorom sv. Márie s výhľadom na otvorené more a prístav. More je priehľadné a krásne modré, no keďže je voda pomerne hlboká, neodporúčame pre rodiny s deťmi a slabých plavcov. Vlny mora narážajú na skalnaté útesy. Pre nerušený odpočinok ideálne miesto.

Skalnatá pláž Danče

Skalnatá pláž Danče (Zdroj: flickr/cc/horvathj033)

 

Pláž Buža

Na juhu starého mesta priamo pod mestskými hradbami môžete navštíviť netradičnú pláž Buža. Terasovitá pláž sa rozprestiera na skalách a jediný možný prístup vedie bránou cez otvor v mestských hradbách. Romantická pláž s výhľadom na ostrov Lokrum a Jadran nie je kvôli náročnejšiemu terénu vhodná pre všetky vekové kategórie. Občerstviť sa môžete v tunajšej kaviarni.

Pláž Buža pod mestskými hradbami

Pláž Buža pod mestskými hradbami (Zdroj: flickr/cc/Cini S)

 

Pláž Lapad

Ďalšou plážou na polostrove Lapad hneď pri Dubrovníku je najdlhšia pláž tejto oblasti a to pláž Lapad. Leží v peknej zátoke a ponúka ležadlá, slnečníky, reštaurácie, kaviarne, bary, detské ihrisko, tenisový kurt, volejbalové ihrisko a futbalové ihrisko. Krásu tomuto miestu dodávajú aj početné olivovníky.

Priestranná pláž Lapad Beach

Priestranná pláž Lapad Beach (Zdroj: flickr/cc/sheriffmitchell)

 

Pláž Sunj

Ak by vás lákalo preskúmať aj iné časti krajiny a uvažujete nad výletom, dobrou voľbou je pláž Sunj Beach. Nachádza sa na ostrove Lopud približne 40 minút plavby loďou z Dubrovníku. Je chránená pred silnými vetrami a vytvára výborné podmienky na kúpanie. Je to obľúbené miesto pre rodiny s deťmi vďaka bezpečnosti, čistote. Sú tu aj nejaké tie možnosti na občerstvenie.

Pláž Sunj na ostrove Lopud

Pláž Sunj na ostrove Lopud (Zdroj: flickr/cc/Hotel Lafodia, Lopud, Croatia)

 

Pláž Veliki Zali

Veliki Zali alebo Veliki žali je pláž 30 kilometrov západne od mesta Dubrovník neďaleko dediny Brsečine. Jemné kamienky pláže obmýva krištáľovo čistá voda. Nájdete tu aj nejaké tie reštaurácie a bary, k dispozícii sú aj ležadlá a slnečníky.

Čistá sýto-modrá voda v Brsečine

Čistá sýto-modrá voda v Brsečine (Zdroj: flickr/cc/Daniel Newcombe)

 

Pláž pri Betina Cave

Neďaleko starého mesta Dubrovník sa rozprestiera menšia skalnatá pláž, ktorá je súčasťou prírodnej jaskyne Betina. Najlepší prístup je loďou. Poskytuje absolútny pokoj a relax a ideálny chládok počas horúcich letných dní.

Pláž v prírodnej jaskyni Betina

Pláž v prírodnej jaskyni Betina (Zdroj: flickr/cc/lia's_photos)

 

Pláž Sulici

Menej známa, no krásna, tichá a hlavne čistá pláž s krištáľovo čistou vodou, to je pláž Sulici Beach pri Pile Gate. Patrí k najčistejším plážam v Dubrovníku. Pláž je len čiastočne chránená v zátoke, preto treba rátať s občasnými prudkými vlnami.

Neďaleko Pile Gate sa nachádza Sulice Beach

Neďaleko Pile Gate sa nachádza Sulice Beach (Zdroj: flickr/cc/Katze.Nelly)

 

Pláže Lokrum

Z prístavu v Dubrovníku pravidelne premávajú lode na neobývaný ostrov Lokrum s neuveriteľnou vegetáciou a lesmi, ktoré sú pod ochranou UNESCO. Známy je krásnymi súkromnými zátokami a plážami. Často sú cieľom pre vyznávačov nudizmu.  

Jedna z pláží na ostrove Lokrum

Jedna z pláží na ostrove Lokrum (Zdroj: flickr/cc/soapyd)