Turecko, Marmaris: Kaya Maris 4*
Upresnite svoje filtrovanie
Turecko, Marmaris: Kaya Maris 4*
Turecko Turecko
 Egejská riviéra  Egejská riviéra

Turecko, Marmaris: Kaya Maris 4* 

Turecko, Marmaris: Kaya Maris 4* 

nocí
1.deň

Odlet z Bratislavy s leteckou spoločnosťou Ryanair

 

Predpokladané letové časy:

Bratislava - Dalaman: 15:50 - 19:30

 

Po prílete nasleduje transfer do hotela (check in možný od 14:00), ubytovanie. Voľný program. 

 

Kaya Maris 4*

Poloha: Hotel sa nachádza asi 50 m od verejnej piesočnato-kamienkovej pláže a asi 3 km od centra mesta Marmaris. 
vybavenie: Hotel má 107 izieb na piatich poschodiach a ponúka svojim hosťom vstupnú halu s recepciou a posedením, salónik s TV so satelitným príjmom, internetový terminál (za poplatok), jedáleň, reštauráciu s terasou, mini market, obchody a kaderníka. Vo vonkajšom priestore majú hostia k dispozícii bazén so slnečnou terasou, lehátkami a slnečníkmi (v cene)
Šport / Zábava: V závislosti od dostupnosti je zahrnutý v cene aj stolný tenis a fitnescentrum. Za poplatok: sauna, masáže, turecké kúpele a biliard v hoteli, ako aj rôzne vodné športy na pláži (za poplatok). 
Deti: Samostatný detský bazén a detské ihrisko.
Ubytovanie v pekne zariadených izbách s vaňou / WC, sušičom vlasov, klimatizáciou (počas hlavnej sezóny), telefónom, satelitnou TV, mini chladničkou, trezorom a balkónom.
Stravovanie: All Inclusive zahŕňa raňajky, obedy a večere v bufetovom štýle, popoludňajšiu kávu, čaj a sušienky, ako aj miestne alkoholické a nealkoholické nápoje od 10:00 do polnoci

  
2.-7.deň

Voľný program v Turecku.

  
8.deň

Check out z hotela do 11:00. Transfer na letisko, odlet do Bratislavy.

 

Predpokladané letové časy:

Dalaman - Bratislava: 20:05 - 21:45

  
V cene je zahrnuté
 • Leteckú dopravu Bratislava - Dalaman - Bratislava

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg

 • 1 ks malej príručnej batožiny v rozmeroch 35x20x20cm

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • Transfer letisko - hotel - letisko

 • Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v hoteli Kaya Maris 4* s all inclusive

 • Poistenie insolvenstnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Batožinu do podpalubia
  Doplatok za 20kg batožinu do podpalubia je 50€ na osobu za oba smery (nie je povinná). V pípade záujmu je potrebná rezervácia batožiny spolu so zájazdom (v prípade doobjednania batožiny až po úhrade zájazdu je doplatok za 20 kg batožinu 80€ na osobu za oba smery). Batožinu je možné objednať pre ľubovoľný počet cestujúcich.
Letové časy

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu.

Letové časy sú orientačné. 

Program si zabezpečujú klienti individuálne

Vstupné podmienky

Platnosť cestovného dokladu: Pri cestách do Turecka musia mať slovenskí občania vrátane detí platný cestovný doklad – cestovný pas. Cestovným dokladom pri cestách do Turecka je cestovný pas, vstup na občiansky preukaz nie je možný. Odporúčaná platnosť cestovného pasu v zmysle platnej legislatívy musí byť minimálne 6 mesiacov od vstupu na územie Turecka. V opačnom prípade im v zmysle platného zákona vstup na územie Tureckej republiky nebude umožnený. V cestovnom doklade musia mať dostatok voľného miesta na udelenie vstupných a výstupných pečiatok, udeľovaných orgánmi hraničnej a pasovej kontroly (aspoň 2 voľné strany). Z tejto povinnosti sú vyňatí držitelia diplomatických, služobných a zvláštnych pasov.


Medzi Slovenskou republikou a Tureckou republikou je v platnosti Dohoda o zrušení vízovej povinnosti pre držiteľov diplomatických, služobných a špeciálnych (zelených) pasov. Držitelia tohto typu cestovných dokladov nepotrebujú pri krátkodobom vstupe (90 dní) do Turecka víza. Dlhodobé vyslanie sa rieši prostredníctvom Ministerstva zahraničných vecí Tureckej republiky udelením identifikačnej karty príslušnej kategórie, ktorá nahrádza povolenie na pobyt.
 

Podmienky vstupu a pobytu občanov Slovenskej republiky do Turecka

Pre občanov Slovenskej republiky, držiteľov cestovného pasu SR platí za účelom turistiky bezvízový styk (od 23. augusta 2013). Slovenskí občania SR pri cestách do Turecka, ktoré nepresiahnu 90 dní pobytu v rámci 180 dní môžu cestovať bez víz.Zrušenie vízovej povinnosti sa vzťahuje na cesty za účelom turistiky. Pre účely zamestnania, štúdia, výskumu, vzdelania je naďalej potrebné zabezpečiť si víza pred vstupom do Tureckej republiky. S účinnosťou od 5. januára 2016 prijíma Veľvyslanectvo Tureckej republiky v Bratislave žiadosti o vízum iba elektronicky (formou on-line visa system), ktorý je dostupný na webovej adrese: www.visa.gov.tr. Ak pobyt slovenského občana v Turecku presiahne 90 dní, je povinný sa hlásiť na policajnom oddelení podľa miesta pobytu. Pokiaľ tak neurobí bude mu pri odchode z krajiny udelená pokuta. Pobyt slovenských občanov v Turecku nad 90 dní sa musí riešiť udelením povolenia na pobyt. Žiadosti sa podávajú na Veľvyslanectve Turecka v Bratislave na Holubyho ulici. Podrobnejšie informácie o podmienkach vstupu a pobytu občanov SR do Turecka sú uvedené na stránke Veľvyslanectva Turecka v Bratislave.

Podmienky vstupu a pobytu občanov Tureckej republiky na Slovensko

Občania Turecka, ktorí sú držiteľmi turistického cestovného pasu, musia mať pri vstupe do SR vízum. Pri žiadosti o vízum je potrebné predložiť platný cestovný doklad uznaný Slovenskou republikou, ktorého platnosť musí byť minimálne o 3 mesiace dlhšia, ako dátum ukončenia platnosti víza. V pase musí byť minimálne jedna voľná strana určená pre nalepenie víza. Občania Turecka môžu navštíviť Slovensko za tých istých podmienok, ako všetci ostatní cudzinci, pre ktorých sú podmienky vstupu a pobytu na území SR upravené Zákonom č.404/2011 Z. z., platný od 1. januára.2012, o pobyte cudzincov v znení neskorších predpisov.

Podrobné info nájdete na stránke MZV SR