Perly Talianska: Cinque Terre, Florencia a Pisa
Upresnite svoje filtrovanie
Perly Talianska: Cinque Terre, Florencia a Pisa
Taliansko Taliansko
 Taliansko  Taliansko

Perly Talianska: Cinque Terre, Florencia a Pisa 

Perly Talianska: Cinque Terre, Florencia a Pisa 

Zastávok: 4
1.deň

Odlet do Pisy, stretnutie so sprievodcom na letisku v Pise.


Predpokladané letové časy:

 • Viedeň - Pisa: 07:00-08:25

 

Prílet do Pisy, spoločný transfer do hotela v Pise. Ubytovanie a začiatok spoznávania Pisy so sprievodcom.

Pisa, mesto známe najmä pre svoju (takmer 60 m vysokú) šikmú románsku vežu (Torre Pendente), ktorá je jedným zo symbolov Talianska. Srdce mesta: Námestie zázrakov = Piazza dei Miracoli (od r. 1987 zapísané na zoznam UNESCO) s katedrálou Duomo Santa Maria Assunta (11. stor.) a krstiteľnicou (Battistero; 12. stor.) sv. Jána (najväčšia krstiteľnica v Taliansku); neďaleko sú zvyšky rímskych kúpeľov a jeden z najkrajších cintorínov na svete Camposanto. Je možnosť zájsť si aj do múzeí, Museo delle Sinopie či Museo dell'Opera del Duomo Všetko si spolu prejdeme a urobíme netradične „tradičné“ fotky so šikmou vežou. Individuálny program.

  
2.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Transfer mestskou hromadnou dopravou na železničnú stanicu, odchod do mesta La Spezia a začiatok spoznávania Cinque Terre.

Ligúria. Cinque Terre (národný park; UNESCO). Drobné farebné dedinky medzi kopcami a lánmi viníc či olív. Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore. Jedna „chutnejšia“ ako druhá. Každý z nás si zamiluje inú. Monterosso al mare (najväčšia); má najkrajšiu pláž. Pokiaľ chcete len a len oddych pri mori, potom je toto tá najlepšia voľba (nenechajte si ujsť možnosť člnkovať sa). Vernazza (najmiernejšie pobrežie); akoby tu zastal čas... cítite sa ako v stredoveku.  Corniglia (najvyššia); 100 m n. m. Je jediná, čo nie je priamo pri mori, musíte vyšľapať „zopár“ schodov. Vinice vám spríjemnia cestu hore. Manarola (najstaršia); bola vcelku izolovaná od ostatných, čo dokazuje špecifický manarolský dialekt. Je známa ako rybárska dedina a rybolov živí väčšinu ľudí (zásobujú podniky po celom pobreží). Rimaggiore (najkrajšia); tu sú tie najfarebnejšie domčeky; to je to miesto, kde urobíte tzv. ikonické fotky z Cinque Terre, ktoré poznáte z bedekrov a katalógov. Miestna architektúra je najzachovalejšia. Dedinky nie sú dostupné autom, ani autobusom.  Pohybovať sa po Cinque Terre sa budete pešo a vlakom.


Po skončení okruhu návrat do Pisy a voľný program.

  
3.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Transfer mestskou hromadnou dopravou na železničnú stanicu, odchod do mesta Florencie a začiatok spoznávania tohto nádherného mesta.

Kolíska talianskej renesancie, hlavné mesto umenia v Európe; mesto spojené s famóznymi menami stredoveku, napr. Botticeli, Dante, Galileo, Michelangelo, Machiavelli, Mediciovci... mesto umelcov, spisovateľov, filozofov. Spoločná vychádzka mestom, ktorá bude trvať zhruba 6 hodín (s prestávkami na jedlo, kávu či pohár vína); centrum mesta je relatívne malé, ale je to jedno veľké múzeum. Tvoria ho dve významné námestia: Piazza del Duomo s najvýraznejšou dominantou a symbolom Florencie, katedrálou Santa Maria del Fiore s majestátnou kupolou a farebnou novogotickou fasádou, so zvonicou a krstiteľnicou (najstaršia budova v meste) s prekrásnymi stropnými mozaikami (keď zvládneme vyjsť 463 schodov hore, odmenou nám bude úžasný výhľad na celú Florenciu a fotky, ktoré vám budú navždy pripomínať tento zážitkami nabitý výlet); na Piazza del Duomo je aj múzeum Museo dell´Opera del Duomo, kde sú uložené cenné umelecké diela, napr. Michelangelova „Pieta“. Pár krokov od Piazza del Duomi, krížom cez bočné uličky je  Piazza della Signoria (občianske srdce mesta) s Palazzo Vecchio (ozdobený 95 m vysokou vežou s cimburím a hodinami); pred jeho vchodom sa nachádza jedna z mnohých napodobenín Michelangelovho Dávida, ale aj Loggia della Signoria (terasa z dych berúcimi sochami), ba i freska starovekej Bratislavy s názvom Pressburg (aj tuná sa dá vyjsť 300 schodov a pohľad na Florenciu je boží). Hneď vedľa je najvýznamnejšia florentská galéria Galleria degli Uffizi (s rozsiahlou zbierkou svetového renesančného umenia; napr. Botticelli; Tiziano; Carravagio... a mnohí iní, nielen talianski umelci) či slávnou kaviarňou Rivoire. Keď prejdeme nádvorím galérie, po pravej strane zbadáme most Ponte Vecchio, ktorý určite nevynecháme  (najstarší a najužší most ponad rieku Arno) s obchodíkmi z 13. storočia, ktorý prežil povodne, vojny či občianske nepokoje a dnes patrí k symbolom Talianska.  Na jeho opačnej strane je časť Oltrarno, kde určite musíme zájsť na Piazzale Michelangelo (Michelangelovo námestie), nielen preto, že námestíčku dominuje ďalšia napodobenina Dávida (originál je v Galleria dell´Accademia), ale najmä pre neopísateľný pohľad na všetky dominanty Florencie. Náš okruh mestom ukončíme v kostole Santa Croce, kde je pochovaný Galileo, Michelangelo a Machiaveli.

Unavení, ale spokojní, s oblaženým okom a hromadou fotiek sa v podvečer vrátime do hotela v Pise.

  
4.deň

Raňajky v hoteli, transfer na letisko v Pise, odlet do Viedne

 

Predpokladané letové časy:

 • Pisa - Viedeň: 12:30-14:00
  
V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava Viedeň - Pisa - Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg a 1ks malej príručnej batožiny v rozmeroch max. 40x20x20cm

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • Ubytovanie na 3 noci v dvojlôžkovej izbe v 3* hoteli s raňajkami
  v Pise
 • Všetky transfery počas programu
  okrem transferov v Pise a Florencii. Po meste sa presúvate mestskou hromadnou dopravou
 • Transfery letisko - hotel - letisko

 • Cinque Terre karta

 • Slovenský sprievodca CK počas celého poznávacieho pobytu

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestne poplatky - city tax (vo výške 2-3€/os./noc) splatné priamo na recepcii hotela

 • Batožina do podpalubia
  Doplatok za 20kg batožinu do podpalubia je 50€ na osobu za oba smery (nie je povinná). V pípade záujmu je potrebná rezervácia batožiny spolu so zájazdom (v prípade doobjednania batožiny až po úhrade zájazdu je doplatok za 20 kg batožinu 80€ na osobu za oba smery). Batožinu je možné objednať pre ľubovoľný počet cestujúcich.
 • Miestna doprava v Pise a Florencii

 • Vstupy do pamiatok a múzeí - platba fakultatívne na mieste

 • Vstup do Galeria Uffizi - potrebné rezervovať priamo so zájazdom
  možnosť doplatku 28€/vstup/osoba (nie je povinné) - bez sprievodcovských služieb vo vnútri Galeria Uffizi - v prípade záujmu je potrebné rezervovať vstupy spolu so zájazdom
Letové časy a program

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu.

V prípade potreby je sprievodca oprávnený zmeniť poradie programu.

Podmienky vstupu

Občania Slovenskej republiky môžu na územie Talianska vstupovať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom.Od 1.1.2013 musí mať každý občan Slovenskej republiky, vrátane detí do 5 rokov, pri cestovaní do zahraničia vlastný cestovný doklad.

 

Bližšie informácie nájdete na stránke MZV SR TU

COVID-19 Garancia