Taliansko: Klenoty západnej Sicílie a Egadské ostrovy
Upresnite svoje filtrovanie
Taliansko: Klenoty západnej Sicílie a Egadské ostrovy
Taliansko Taliansko
 Taliansko  Taliansko

Taliansko: Klenoty západnej Sicílie a Egadské ostrovy 

Taliansko: Klenoty západnej Sicílie a Egadské ostrovy 

Zastávok: 4
1.deň

Odlet z Bratislavy do Trapani.

Prílet do Trapani, spoločný transfer do hotela, ubytovanie a začína náš program.

Sicília, „ostrov Slnka“, najväčší a najjužnejší ostrov Stredomoria (od pevniny ho oddeľuje iba 5 km široká Messinská úžina); Región Sicília má špeciálny autonómny status od r. 1946; súčasťou Talianska je od r. 1861. Obmývajú ju tri moria: Stredozemné (JZ), Tyrhénske (S) a Iónske more (V). K Sicílii patrí 8 ostrovov: Aeolské alebo Liparské ostrovy (Vulcano, Lipari, Salina, Panarea, Stromboli; Filicudi, Alicudi). Egadské ostrovy (Levanzo, Favignana a Marettimo). Panteleria. Pelagické ostrovy (Linosa a Lampedusa). Ustica. Isole Ciclopi. Isole delle Palme. Isole dello Stagnone. Sicília je asi polovica zo Slovenska. Najširšia časť ostrova: 188 km; najdlhšia časť: 288 km. Od pobrežia až po najvyšší vrchol ostrova je viac ako 3 000 m (teplotný rozdiel medzi pobrežím a horami je obrovský). 

Sicília je krásna, divoká a plná kontrastov; ostrov postupne lákal kolonistov a dobyvateľov všetkých národností. Zanechali tu grécke chrámy, rímske ruiny, normandské kostoly a hrady,  arabsko-byzantské dómy... tento jedinečný mix európskej a arabskej kultúry z nej robí atraktívnu destináciu. 

Deň strávime v Trapani. Trapani je mesto soli; produkuje tú najkvalitnejšiu soľ v Taliansku. Trapani je staré prístavné a rybárske mesto na vyčnievajúcej ostrohe ostrova, v ktorom sa natáčal známy seriál Chobotnica s komisárom Catanim; Trapani si Vás získa svojou malebnosťou, bohato zdobenými palácmi, kostolmi a vôbec... fanúšikovia architektúry, fotenia, ale aj gastronómie, sa tu budú cítiť ako v raji. Centrum mesta „dostane“ aj tých, ktorí už nechcú nič, len si sadnúť a vychutnávať atmosféru... nebudete chcieť odísť.

Večer návrat do hotela, voľný program.

  
2.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod na program.

 

San Vito lo Capo - Palermo

 

Palermo je od stredoveku hlavným mestom ostrova; je piatym najväčším mestom Talianska. Už dávno nemá svoj povestný lesk a slávu, ale mnohé nám neustále pripomína jeho veľkosť a silu. Je to prístavné mesto; živé, ale zároveň tvrdé a rozporuplné. Mesto plné parkov s palmami a kaktusmi, so širokými bulvármi (s kaviarňami a barmi) tu a úzkymi uličkami (so šnúrami bielizne a bežným životom) tam, vo vzduchu cítiť kadejaké korenie, letargiu a arabskú minulosť... v Palerme sa cítite (tak trošku) akoby nie v Európe... ako niekde v orientálnom svete. Ale, známe európske „vychytávky“ Quattro Canti, Piazza Pretoria, San Giovanni degli Eremiti či San Cataldo,  Teatro Massimo či Katedrálu v Palerme určite neobídeme. Palermo je jeden veľký trh v uliciach a asi najrušnejšou časťou tohto druhu je časť Vucciria, ktorá sa podobá na obrovské arabské trhovisko. Vskutku, kúpite tu čokoľvek... ba sa i dobre najete.  

V tento deň nás čaká aj zastávka s caffé italiano a koláčikom na jednej z najkrajších pláži na svete San Vito lo Capo (toto prestížne ocenenie získala už párkrát). Niekoľko kilometrov dlhá pláž s úžasnou farbou mora a iskrivým, jemným pieskom ponúka od mája do októbra nielen príjemné kúpanie v priezračnej vode, ale aj všetok ostatný komfort (reštaurácie, butiky, obchodíky s lokálnymi výrobkami či miestne trhy). Neďaleko pláže sa nachádza hora Mount Cofano, ktorá je obľúbeným cieľom horolezcov a pre návštevníkov fotografickým cieľom.

V podvečerných hodinách návrat do Trapani a voľný program.

  
3.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod na výlet na Egadské ostrovy.

Egadské ostrovy (výlet loďou so obedom). Levanzo, Favignana a Marettimo. Neveľké ostrovčeky (merajú sotva pár kilometrov), si Vás podmania svojou panenskou prírodou. Objavíte tu veľa nádherných pláží s romantickými zátokami s krištáľovo čistým morom. Súostrovie je známe tradičným lovom tuniakov a dodnes citeľným arabským duchom. Ocitnete sa na mieste, kde sa Stredozemné more stretáva s Tyrhénskym. Voda je tu (až) gýčovo azúrová, štipľavo slaná a neuveriteľne osviežujúca. Slnko pálivé. A ten podmorský život! Červené koralové útesy v Červenom mori sa môžu červenať. Nádhera. 

Odchod z Trapani o 9:30 hod.

Príchod na ostrov Favignana s dvojhodinovou zastávkou s možnosťou strávenia voľného času návštevou dediny alebo oddychu na pláží. Následne na Vás čaká pobrežná plavba pozdĺž najkrajších častí ako Cala Rossa a Cala Azzurra so zastávkou na kúpanie.

Obed na palube.

Príchod na ostrov Levanzo, hodinová zastávka na pobreží s možnosťou kúpania. Pobrežná plavba s pohľadom na Faraglione (morský komín).

Návrat do Trapani o 17:30 / 18:00.

Ukončenie programu, voľný večerný program.

  
4.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a dokončenie programu v Erice.

Doobedie si vychutnáme doslova úchvatné sicílsko-normandské mestečko s čarovnou atmosférou Erice. Nielen mestečko, ale aj cesta lanovkou hore (z Trapani do Erice) ponúka okrem kombinácie grécko-rímskej a arabskej architektúry, spleti uličiek a magických zákutí, skutočne nezabudnuteľné výhľady na Trapani a Egadské ostrovy.
Nechajte se Sicíliou zlákať. Je to jedinečný ostrov plný protikladov, ktorý musíte, jednoducho, zažiť! Sicília je ostrov mnohých tvárí. Na jednom mieste zažijete taliansky temperament, arabský kolorit a africké teploty. Akékoľvek slová a opisy sú „o ničom“.

Chce to vlastnú skúsenosť.

Po programe transfer na letisko, odlet do Bratislavy.

  
V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava Bratislava - Trapani - Bratislava

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg/osoba a 1ks malej príručnej batožiny v rozmeroch max. 40x20x20cm/osoba

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v 3* hoteli s raňajkami
  v Trapani
 • Transfery letisko - hotel - letisko

 • Slovenský sprievodca CK počas celého poznávacieho pobytu

 • Transfery počas výletu do Palerma a San Vito lo Capo

 • Lodný výlet na Egadské ostrovy vrátane obeda

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestne poplatky - city tax (vo výške 2-3€/os./noc) splatné priamo na recepcii hotela

 • Batožina do podpalubia

 • Miestna doprava v Palerme a Trapani (ak bude potrebná)

 • Vstupy do pamiatok v Palerme, Trapani a Erice (nie sú povinné)

 • Lístok na lanovku z Trapani do Erice
  cca.7€/osoba
Letové časy, program a dôležité informácie

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu.

V prípade potreby je sprievodca oprávnený zmeniť poradie programu.

Minimálny počet účastníkov zájazdu je 6

Podmienky vstupu

Občania Slovenskej republiky môžu na územie Talianska vstupovať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom.Od 1.1.2013 musí mať každý občan Slovenskej republiky, vrátane detí do 5 rokov, pri cestovaní do zahraničia vlastný cestovný doklad.

 

Bližšie informácie nájdete na stránke MZV SR TU

 

Obmedzenia spojené s COVID-19 nájdete na https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach#taliansko