Vietnam: Krásy východu

Vietnam: Krásy východu

Program zájazdu

X
1.-3.deň: Viedeň-Hanoj (R,V)

Odchod z Viedne a odlet do ďalekého Vietnamu. Víta nás Hanoj, hlavné mesto krajiny s množstvom jazier, hlavných tried a mestských parkov. Je to veľmi atraktívne mesto, postavené vo francúzskom štýle, v ktorom je na prekvapenie menej dopravy ako v iných ázijských usadlostiach.  Popoludní prílet, následný transfer do hotela a prvá prechádzka mestom. Na druhý deň si prezrieme najväčšie dominanty mesta, jazero HoanKiem, chrám literatúry, OnePillar Pagoda, Korytnačiu pagodu a po prechádzke v parku si prezrieme Hočiminovovo mauzóleum a dom, v ktorom strávil posledné roky života. Zájdeme aj do Múzea etnológie, Chrámu literatúry, Korytnačej pagody a neobídeme ani miestnu operu či katedrálu sv. Jozefa. Popoludní sa zabavíme na bábkovom divadle na vode, ktoré neodmysliteľne patrí k Hanoju.

X
4.deň: Halong (R,O,V)

Cez rozmanitú vietnamskú prírodu sa presunieme do prímorského mestečka Halong (UNESCO), kde nás už bude čakať pohodlná výletná loď. Poplavíme sa  ňou (4 hodiny) smaragdovo zelenými vodami zátoky s úžasnými vápencovými útesmi. Počas zastávok na jednotlivých ostrovčekoch si prezrieme niektorú z množstva jaskýň v tejto oblasti. Pri plavbe určite stretneme plávajúce dedinky, rybárov umiestňujúcich siete, perlové farmy a budeme môcť pozorovať každodenný život v Halong Bay. Večer návrat do Hanoja.

X
5.deň: Hue (R,V)

Ráno sa letecky presunieme do Hue, kde si hneď urobíme poldňový výlet loďou po rieke Perfume k pagode Thien Mu, elegantnej osemhrannej veži, ktorá sa stala najznámejšou pamiatkou mesta Hue. Na začiatku šesťdesiatych rokov sa toto miesto stalo centrom protivládnych protestov. Následne navštívime imperiálne staré mesto (Imperial Citadel), ktoré postavili začiatkom 19. storočia podľa modelu pekinského Zakázaného mesta. Nájdeme v ňom množstvo palácov, veží a chrámov, knižnicu i múzeum. Do mestečka nás vovedie brána Ngo Mon so žltými dverami, ktorú mohol v minulosti používať len samotný cisár. Je spojená s mostíkom ponad lotosové jazierko. V Halls of The Mandarins zistíte, ako sa obyvatelia mesta v minulosti pripravovali na oslavy, ktoré sa zvyčajne konali v recepčnej miestnosti CanChanh – obnovili ju v roku 1977. Zakázané purpurové mesto bolo vyhradené pre cisára a jediní sluhovia, ktorí doň mohli vstúpiť, boli eunúsi, ktorí nepredstavovali žiadnu hrozbu pre cisárske konkubíny (dnes je toto miesto v ruinách). Navštívime aj rezidenciu Dien Tho, v ktorom žila kráľovná matka, a tiež úžasne dekorovanú recepčnú miestnosť, Palác ThaiHoa. 

X
6.deň: Hue-Danang-Hoi An (R,V)

Ráno sa cez úžinu Hai Van presunieme do Danangu, kde sa zastavíme v múzeu Cham. Kamenné sochy staré viac ako tisíc rokov vám napovedia viac o histórii Vietnamu. Na chvíľu sa zastavíme aj na pláži Non Nuoc, na ktorej sa počas vietnamskej vojny vylodila americká armáda. Cez mramorové hory sa presunieme do Hoi An. Považujú ho za nevlastného brata Angkoru a Baganu, najkrajších miest juhovýchodnej Ázie. Prezrieme si typickú čínsku pagodu Phuoc Kien, venovanú bohyni mora, ochrankyni námorníkov a rybárov, Thien Hau Thanh Mau. Nevynecháme ani Japonský krytý most (UNESCO), ktorý postavili v roku 1593 členovia miestnej japonskej komunity. Bol to prvý most, spájajúci mesto s čínskou štvrťou. O spojení japonského, čínskeho a vietnamského štýlu sa viac dozvieme v dome Phung Hung, v ktorom žije už ôsma generácia tej istej rodiny Tran a v múzeu Sa Huynh. Na záver si ukážete ako sa tradičným spôsobom vyrábajú lucerny. 

X
7.deň: Hoi An-Sajgon (R,V)

Ráno sa presunieme do Danangu, odkiaľ preletíme do metropoly juhu, Hočiminovho mesta. Sajgon je najväčšie mesto Vietnamu, ktoré je typické svojím rušným spôsobom života. Na vlastnej koži si vychutnáme atmosféru pouličných trhov, kaviarní a elegantných barov. Naučíme vás prechádzať cez cestu. Pre viac ako 3 milióny motoriek v meste je to na prvý pohľad takmer nemožné. Navštívime Palác zjednotenia, ktorý je zároveň symbolom pádu Južného Vietnamu v roku 1975. Neobídeme ani Cisársku pagodu, katedrálu Notre Dame, mestskú radnicu Hotel deVille a budovu opery. Na záver sa zastavíte v historickom centre, kde navštívime Pagodu jadeidového cisára a trh Ben Thanh.

X
8.deň: Sajgon-My Tho (R,V)

Presun zo Saigonu do oblasti, ležiacej v delte rieky Mekong. Vychutnáme si pohľady na nekonečné ryžové polia, loďou sa povozíme po miestnych kanáloch, kde budeme môcť pozorovať ako žijú domorodci na brehoch Mekongu. Pozrieme si miestny trh, chrámy a pagody či historické miesta.  Neskôr návrat do Sajgonu.

X
9.deň: Cu Chi-Sajgon (R,O)

Ráno opustíme hotel a po nalodení na loď sa presunieme k tunelom Cu Chi. Máte radi stiesnený priestor? Potom dnešný deň bude patriť vám. Čaká nás prehliadka tunelov Cu Chi, ktoré boli pre svoju strategickú polohu veľmi dôležité počas Vietnamskej vojny. Vietkong v tom čase vybudoval približne 200 km dlhú sieť tunelov, ktoré spájali stanovište vedenia, nemocnice, úkryty a fabriky na výrobu zbraní. Vytesaný z tvrdého lateritu len ručnými nástrojmi a bez použitia cementu, tento jedinečný výtvor zostal počas vojny neobjavený. Vychutnáme si ľahký obed, presunieme sa loďou späť do Sajgonu a následne autobusom do Phan Thiet, kde prenocujeme. 

X
10.-12.deň: Phan Thiet (R)

Voľný program a oddych pri mori. Vychutnáme si vietnamské pláže bez komercie a naberieme čerstvé sily po poznávacej časti programu a pred návratom domov. 

X
13.-14.deň: Phan Thiet-Sajgon-Viedeň (R)

Doobeda si ešte užijeme pobyt pri mori, odhlásime sa z hotela a poobede presunieme späť do Sajgonu, kde budeme mať poslednú možnosť na nákup suvenírov.  Podvečer sa presunieme na letisko a preletíme do Viedne. 

Čo cena zahŕňa?

V cene je zahrnuté

Leteckú dopravu

Viedeň-Hanoi-/Saigon-Viedeň s Emirates Airlines

Miestne prelety Hanoj/Hue, Danang/Sajgon


Letiskové a palivové poplatky


Ubytovanie na 11 nocí v kvalitných hoteloch s raňajkami


Stravu podľa itinerára

(R-raňajky, O-obed, V-večera, AI-allinclusive)

Vnútroštátne transfery klimatizovaným minibusom z/na letisko


Poznávací program s miestnym anglicky hovoriacim sprievodcom a slovenským supervízorom


Transfery súkromným minibusom s A/C


Vstupy do atrakcií a pamiatok


Vstupné víza do Vietnamu


V cene nie je zahrnuté

Cestovné poistenie


Stravu nad rámec programu


Osobné výdavky


Termíny a ceny

Bez zapnutého JavaScript vo Vašom prehliadači žiaľ nie je možné zobraziť tie najlepšie ponuky.

Potrebujete poradiť? Kontaktujte naše call centrum 0850 100 111, alebo nám napíšte.
Termín
Dĺžka pobytu
Doprava
Cena za osobu
25.11. - 08.12.
sobota - piatok
14 dní / 11 nocí
2430 €
Letecká
odlet z Viedne
2430 €
Letecká
odlet z Viedne
Rezervovať
Teraz vám stačí záloha 25% z ceny,
zvyšok doplatíte 35 dní pred nástupom.

Dôležité informácie

Naposledy ste si prezerali