Maledivy a Srí lanka: Skvosty Indického oceánu
Upresnite svoje filtrovanie
Maledivy a Srí lanka: Skvosty Indického oceánu
 Maledivy, Srí Lanka  Maledivy, Srí Lanka

Maledivy a Srí lanka: Skvosty Indického oceánu 

Maledivy a Srí lanka: Skvosty Indického oceánu 

Zastávok: 11
1. deň

Odlet z Viedne s prestupom v Dubaji alebo Istanbule. 

 

  
2. deň

Prílet na Maledivy, transfer do hotela Malahini Kuba Bandos. Check in možný od 15:00.

 

Malahini Kuda Bandos Resort 3*+

Malahini Kuda Bandos Resort 3*+ ponúka wellness centrum a súkromnú pláž. Nájdete tu vírivku, zariadenie na vodné športy a reštauráciu (wellness a vodné športy za doplatok).
Izba Classic je vybavená TV SAT, wifi pripojením, sprchou, WC, telefónom, balkónom alebo terasou a minibarom (za poplatok). Izby majú rozmer približne 17 metrov štvorcových a sú klimatizované. 
Pri šálke čaju sa môžete pokochať výhľadom na čarokrásne more.
Na mieste sa nachádza recepcia s nepretržitou prevádzkou, kaderníctvo a obchod so suvenírmi.
V rezorte si môžete zahrať stolný tenis. Národné múzeum a Námestie Republiky sú vzdialené 10 km. Najbližšie letisko Malé sa nachádza 9 km od rezortu, čo predstavuje 10 minút plavby motorovým člnom. 

                    

  
3.-6.deň

Voľný program na Maledivách

  
7.deň

Check out z hotela do 11:00, transfer na letisko Male, odlet na Srí Lanku.

 

Prílet na Srí Lanku - do Colomba.

 

Privítanie klientov na letisku, transfer do hotela, večera a zaslúžený oddych po ceste.

 

Odporúčame vám sa dobre vyspať a pripraviť sa tak na ďalšie dni plné nezabudnuteľných zážitkov.

  
8.deň

Po raňajkách v hoteli sa budete presúvať smerom k Sigiriyi a cestou navštívite známu sloniu farmu v Pinnawale.

Pinnawala - sa nachádza asi 55 míľ od Colomba. Sloní sirotinec bol vybudovaný v roku 1975 ako domov osamotených slonov. Aktuálne je sirotinec domovom cca 65 dospelých slonov a mláďat. Optimálny čas na návštevu Pinnawala je 09:15 - 09:45 a 14:15 - 14:45, kedy prebieha kŕmenie slonov a čas kúpania od 10:00 - 11:00 a 15:00 - 16:00, kedy sú slony odnášané do blízkej rieky.

V poobedňajších hodinách sa presuniete k hore Sigiriya.

Sigiriya - nazývaná aj Levia hora patrí do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Samostatná pevnosť pochádza z 5. storočia nášho letopočtu. Je veľakrát označovaná aj ako „Pevnosť v oblakoch“ a patrí medzi najfascinujúcejšie pamiatky Srí Lanky. Názov Levia hora získala podľa toho, že vo výške 180 metrov, na samotnom vrchole skaly, pred vstupom do kráľovského paláca stával obrovský lev. Vrchol Sigiriye súžil ako kráľovský palác s množstvom vodných nádrží, ktorých pozostatky na vás čakajú na vrchole dodnes. 

Výstup a prehliadka trvá cca 2 hodiny.

Po prehliadke nasleduje ubytovanie v okolí hory Sigiriya a večera.

  
9.deň

Po raňajkách sa sa vydáte na cestu do mesta Kandy. Po ceste sa zastavíte na návštevu jaskynného chrámu Dambulla, továrne na batik a záhrady na predaj korenín v Matale.

Jaskynný chrám Dambulla - jedná sa o 5 skalnatých jaskyní, ktoré sú umiestnené 100 - 150 metrov nad mestom Dambulla. Samotné jaskyne slúžili už od 1. storočia ako miesta bohoslužieb. V chrámoch nájdete veľa sôch budhov, prekrásne maľby a všetko, čo k Srí Lanke patrí. Po vstupe do chrámu sa cítite ako v prekrásne zdobenom kostole a nie v útrobách jaskyne. Po vstupe do Dambully vás privíta obrovská pozlátená socha Budhu, ktorá je vysoká 30 metrov. Samostatné jaskyne sa nachádzajú nad samotným chrámom a vedú k nim schody, na ktorých budete mať možnosť stretnúť miestnych predavačov suvenírov.

Neskôr sa vydáte na návštevu továrne zameranú na výrobu batiku. V továrni sa nachádza aj odchod, v ktorom si môžte zakúpiť suveníry.

Po ceste do Kandy sa ešte zastavíte v Matale Spicy Garden - mieste ideálnym na nákup pravej Srí Lanskej škorice, korenín a rôznych liečivých zmesí. 

V poobedňajších hodinách sa dostanete do krásneho posvätného mesta Kandy.

Kandy - začnete krátkou prehliadku mesta, vrátane prehliadky jazera, tržnice a Chrámu Budhovho zubu. Kandy je ďalším miestom zaradeným do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Kandy sa nachádza v malebnej kopcovitej oblasti Srí Lanky a je obklopené prevažne čajovníkovými plantážami. Mesto bolo posledným hlavným mestom kráľov Sinhala a patrí k ich najposvetnejším miestam. Chrám Budhovho zubu patrí k najposvätnejším miestam na ostrove.

Po prehliadke chrámu si večer užijete ešte kultúrne tanečné predstavenie a následne ukončíte svoj deň ubytovaním a večerou v hoteli.

  
10.deň

Po raňajkách sa vydáte na cestu k čajovníkovým plantážam v Nuwara Eliya. Po ceste navštívite prekrásnu kráľovskú botanickú záhradu v Peradeniya.

Botanická záhrada Peradeniya - sa rozprestiera na pozemku s rozlohou 147 akrov. Botanickú záhrau začali vysádzať v roku 1374 ako odpočinkovú záhradu kráľov Gampoly a Kandy. Záhrada ponúka viac, ako 4000 druhov stromov, kvetov a rastlín. Niektré rastliny patria k veľmi nezvyčajným druhom. Botanická záhrada ponúka 5 palmových ulíc skrášľujúcich aj tak prekrásnu botanickú záhradu. 5 palmových ulíc bolo vybudovaných v roku 1905.

Po ceste navštívite továreň na výrobu čaju a absolvujete prehliadku samostatného mesta.

Nuwara Eliya - nazývaná aj malé Anglicko, pre svoju premenlivosť počasia patrí k najvyhľadávanejších turistickým oblastiam Srí Lanky pre svoju pestrosť prírody a nádherné prírodné scenérie. Nuwara Eliya - "Malé Anglicko" na Srí Lanke je umiestnené v prekrásnom prostredí hôr, horských dolín, vodopádov a čajovníkových plantáží. Je považované za jedno z najchladnejších miest na ostrove a všade v Nuwara Eliya môžete vidieť anglický vplyv. Viktóriin park v strede mesta je ideálnym miestom pre piknik alebo pozorovanie vzácnych duhov vtákov. Kdekoľvek inde na Srí Lanke môže chýbať sezónnosť, ale tu nájdete kvety, ktoré kvitnú len na jar a na jeseň.

Po prehliadke sa presuniete na ubytovanie a večeru.

  
11.deň

Po raňajkách sa vydáte na vlakovú stanicu v Nuwara Eliya, kde Vás čaká 3.5 hodinová cesta vlakom do oblasti Ella.

Na stanici v meste Ella Vás prevezme šofér a vydáte sa k Národnému parku Yala s návštevou vodopádov Ravana

Falls. Po príchode do Národného parku Yala na vás čaká jeep safari. 

Národný park Yala - nazvaný aj Národný Park Ruhunu sa rozprestiera na ploche 126 786 hektárov. V tomto národnom parku sa nachádza nespočetné množstvo druhov zvierat s množstvom stád slonov, leopardov, jeleňov, krokodílov, mongoóz a iných zvierat. Taktiež sa tu nachádza aj veľké množstvo druhov vtáctva - viac ako 130 druhov.

Po ukončení safari sa presuniete na ubytovanie a večeru.

  
12.deň

Po raňajkách sa vydáte do mesta Galle.

Galle - mesto na Srí Lanke s najväčším historickým významom. Viac, ako 100 rokov bolo mesto Galle hlavným prístavom Srí Lanky. Galle ponúka možnosť prechádzky popri majáku, prístave a v historickom centre, kde nájdete množstvo remeselníkov vyrábajúcich čipky a rezbárske výrobky. 
Galle Dutch Fort - najväčšie mesto južného pobrežia je Galle, ktorého najstarším orientačným bodom je masívna portugalská a holandská pevnosť. Tá je "miestom svetového dedičstva UNESCO", v ktorom je obsiahnuté centrálne mesto. Ale mesto môže byť oveľa staršie.  

Po prehliadke mesta nasleduje transfer do plážového hotela Pandanus Beach Resort & Spa 4*

 

Pandanus Beach Resort & Spa 4*:

Rezort Pandanus Beach & Spa sa nachádza pri pláži v obci Induruwa a ponúka vonkajší bazén, fitnescentrum, kaderníctvo a salón krásy. Z izieb sa naskytá výhľad na more a dostupné je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.
Izby s balkónom alebo terasou sú vybavené TV s plochou obrazovkou, rýchlovarnou kanvicou a minibarom. Nechýba ani súkromná kúpeľňa so sprchovacím kútom a sušičom vlasov. Obedovať môžete v reštaurácii rezortu, kde si môžete dať a la carte špeciality a jedlá z bufetovej ponuky (v základnej cene pobytu je zahrnutá polpenzia). K dispozícii je vám tiež izbová služba.
Zamestnanci recepcie sú vám poruke 24 hodín denne a pomôžu vám so službami práčovne, faxovania/kopírovania, žehlenia a zmenárne. Bezplatne máte k dispozícii parkovacie miesta na súkromnom parkovisku.
Rezort je vzdialený 89 km od letiska Bandaranaike. 

                    

  
13.-15.deň

Voľný program na Srí Lanke

  
16.deň

Check out z hotela ,transfer z hotela na letisko, odlet do Viedne s prestupom v Dubaji alebo Istanbule.

  
V cene je zahrnuté
 • Spiatočná letenka Viedeň - Maledivy - Colombo - Viedeň
  s Emirates Airlines alebo s Turkish Airlines
 • 1 ks príručnej batožiny a 1 ks batožiny do podpalubia (20kg)

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Ubytovanie v izbe typu Classic na 5 nocí v hoteli Malahini Kuda Bandos 3.5* s polpenziou

 • 6 dňový okruh Srí Lankou s ubytovaním a polpenziou v overených 3* hoteloch

 • Vstupy podľa programu na Srí Lanke

 • Ubytovanie na 4 noci v hoteli Pandanus Beach Resort & Spa 4* s polpenziou

 • Všetky transfery vrátane vlakového lístka na trase Nuwara Eliya - Ella

 • Miestneho česky hovoriaceho sprievodcu (alebo miesneho sprievodcu s českým tlmočníkom) v termíne okruhu na Srí Lanke

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Vstupné víza
  Bližšie info v časti Dôležité informácie.
Víza Srí Lanka

Od 1. januára 2012 je vstup do krajiny spravovaný prostredníctvom systému ETA (Electronic Travel Authorization). Pre občanov SR sa vyžaduje registrácia prostredníctvom on-line portálu http://www.eta.gov.lk.

Pri registrácii je potrebný kontakt formou e-mailu, na ktorý do 24 hodín žiadateľ získa potvrdenie o prijatej platbe, ako aj ďalšie potvrdenie so súhlasom k vstupu do krajiny. ETA (víza) pre turistov sú platné max. 30 dní s možnosťou dvoch vstupov do krajiny. K vstupu do krajiny je potrebný pas s platnosťou min. 6 mesiacov. Povolenie môžu turisti získať aj pri vstupe na letisku v Kolombe, ale treba rátať s časovým zdržaním.

Poplatky

 • Turistické víza/ETA – 35 USD (resp. 40 USD na letisku)
 • Pre podnikateľov – 40 USD (resp. 50 USD na letisku)
 • Deti do 12 rokov – bezplatne (podliehajú však procedúre ETA)
 • Tranzitné víza – bezplatne  (podliehajú však procedúre ETA)

 

Viac informácií získate na stránke Ministerstva zahraničných vecí SR - TU

Víza Maledivy

Pri turistických cestách do 30 dní je vízum udelené bezplatne po príchode do krajiny v prípade splnenia nasledovných podmienok: 

 • cestovný pas platný min. 6 mesiacov;
 • spiatočný cestovný doklad;
 • dostatočné množstvo finančných prostriedkov (100 USD + 50 USD na osobu / každý deň pobytu) alebo potvrdenie CK o uhradení pobytu.

Podnikatelia a novinári žiadajú o tzv. „Business visa“ pre maximálnu dĺžku pobytu 90 dní. Na športovcov a dobrovoľníkov sa vzťahujú „Special visa“.

Poplatky za víza
Tourist visa – bezplatne (do 30 dní), 750 MVR (do 90 dní)
Business a special visa – 750 MVR (do 90 dní)

 

Viac informácií získate na stránke Ministerstva zahraničných vecí SR - TU

Dôležité informácie

Check in do hotelov je možný po 15:00.

Check out z hotelov je možný do 11:00.

COVID-19 Garancia