To najlepšie z Japonska

 • Japonsko
počet termínov
počet dní
10
zastávok
doprava
1.deň

Odlet z Budapešti (možnosť odletu i z Viedne) s prestupom do Tokia

  
2.deň

Prílet na medzinárodné letisko pri Tokiu, transfer do hotela v hlavnom meste Japonského cisárstva. Tokio je najľudnatejším mestom sveta s počtom obyvateľov viac ako 37 milióna. Hlavné mesto Japonska má neopakovateľnú atmosféru. Naliehavé rytmy kultúry konzumu sa tu stretávajú s tichšími, pochádzajúcimi z starších tradícií. Hektické šialenstvo ruchu veľkomesta sa to prelína s pokojom učenia Zen.

  
3.deň

Celodenná prehliadka Tokia. Dnes budeme ako Japonci a využijeme geniálnu sieť tokijského metra, ktoré je povestné svojou presnosťou a čistotou. Zažijeme tak toho oveľa viac - ráno návšteva Tsukiji, najväčšieho rybieho trhu na svete, kde nájdete neskutočné živočíchy. Presunieme sa do štvrte Asakusa, s najznámejším budhistickým chrámom v meste aby sme zažili atmosféru Tokia pred nástupom neónov a mrakodrapov. Pravé v tejto štvrti nájdete množstvo obchodíkov s lokálnymi suvenírmi. Uvidíme telekomunikačnú vežu Tokyo Skytree, ktorá je vysoká 634 metrov a je druhou najvyššou budovou sveta po dubajskom mrakodrape Burdž Chalífa. Neskôr sa presunieme do modernej štvrte Ginza, prezývanú aj Champs-Elysees Tokia. Dnes je Ginza obchodnou a neskutočne luxusnou štvrťou pripomínajúcou aj atmosféru newyorskej Piatej Avenue.

  
4.deň

Pokračovanie prehliadky Tokia - tento deň začneme prehliadkou štvrte Šindžuku, hlavnej obchodnej a administratívnej časti Tokia. Vychutnáme si vyhliadku na japonskú metropolu z vtáčej perspektívy z Tokijskej radnice, navštívime aj elektronickú štvrť Akihabara, preslávená obchodmi s elektronikou, hernými automatmi, obchodmi s komiksami a animovanými postavičkami, uvidíme aj slávnu arénu Tokyo Dome. Nezabudneme ani na najväčšiu križovatka na svete Shibuyoa, ktorá má unikátnu atmosféru najmä po zotmení.

  
5.deň

Celodenný fakultatívny výlet do oblasti Mt. Fudži - Hakone, do oblasti s kúzelnými prírodnými scenériami, s najvyšším vrcholom celej krajiny, posvätnou sopkou, horou Fudži. Nachádza sa tu jazero s pirátskymi loďami a výhľadom na tento symbol Japonska. V Hakone možno vidieť jasný dôkaz toho, že Japonsko je skutočne súčasťou seizmicky najaktívnejšej oblasti (tzv. Pacific Ring of Fire). V Owakudani môžete vidieť ako zo zeme vyvierajú horúce sírnaté pramene a vzduch páchne sírou. Tu si môžete dať aj slávne čierne vajce o ktorom legenda hovorí, že jedno vajce predĺži človeku život o 7 rokov!

  
6.deň

Ráno transfer na stanicu, prejazd vysokorýchlostným šinkansenom do Kyota. Prehliadka Kyota, mesta, ktoré bolo viac ako tisíc rokov hlavným mestom Japonska. Návšteva cisárskeho Imperiálneho paláca Nidžó, Nevynecháme ani najfotografovanejšiu pamiatku Kjóta Zlatý pavilón (Kinkakudži) s nádhernými záhradami. Večer návšteva štvrte Gion, známej tradičnými reštauráciami. Uvidíme večer v miestnych úzkych uličkách raritu Kjota- legendárne Geishe? Ubytovanie v Kyoto.

  
7.deň

Voľný program v Kyote alebo fakultatívny výlet do Nary, bývalého hlavného mesta Japonska, s množstvom zaujímavých chrámov a svätýň. Nara zostala ušetrená od náletov počas 2 svetovej vojny, väčšina historických pamiatok zostala neporušená. Navštívime Chrám Tódaidži, najväčšiu drevená stavba na svete so 16 m vysokou sochou Buddhu ako aj park Deer s množstvom voľne žijúcich srniek, ktoré Vám veľmi radi zapózujú do fotoaparátu. Podvečer návrat do Kyota a v noci transfer do Osaka, ubytovanie v hoteli v Osaka.

  
8.deň

Prehliadka Osaky, obchodného a kulinárskeho centra japonského cisárstva. Návšteva osackého hradu, najväčšieho v Japonsku, ukážka avantgardnej japonskej architektúry Umeda Sky Building, jedna z najznámejších mrakodrapov mesta, zavítame tiež do Dotonbori, jedno z hlavných turistických destinácií v japonskej Osake s množstvom obchodov a reštaurácií, neónov, značiek a obrovských elektronických displejov .

  
9.deň

Voľný program v Osake, možnosť návštevy zábavného parku Universal Studios alebo fakultatívna návšteva Hirošimi.

  
10. deň

Transfer na letisko Kansai, postavenom na umelom ostrove, odlet s prestupom do Budapešti, prílet do Budapešti alebo na 2.deň podľa konkrétneho letového iteneráru.

  
V cene je zahrnuté
 • Leteckú prepravu Budapešť/Viedeň - Tokio

 • Leteckú prepravu Osaka - Budapešť/Viedeň

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Transfer rýchlovlakom Shinkansen z Tokia do Kyota

 • Transfer vlakom z Kyota do Osaky

 • 4 x ubytovanie v Tokiu v hoteli strednej kategórie

 • 1 x ubytovanie v Kyoto v 4* hoteli

 • 3 x ubytovanie v Osake v 5* hoteli

 • Raňajky počas pobytu v Osake (3x)

 • Program a transfery z letiska do hotelov v Japonsku podľa itinerára

 • Slovenského delegáta počas skupinového progr

 • Asistenciu partnerskej CK z Japonska

 • Zákonné poistenie CK proti úpadku

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Stravu okrem uvedenej

 • Miestnu dopravu (metro, lanovku, električku, autobus, taxi) v Tokiu, Kjote, Osake

 • Delegáta v rámci individuálneho programu v Japonsku

 • Fakultatívne výlety navrhnuté v programe a vstupy na miestne atrakcie

 • Transfery pri fakultatívnych výletoch

Informácie CK

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Podmienky vstupu do Japonska

Pri turistiských cestách do 90 dní postačuje pre občanov SR platný cestovný pas.,3
Od 20. novembra 2007 vstúpila do platnosti novela Zákona o imigračnej kontrole, podľa ktorej sa každý cudzinec pri vstupe do krajiny musí podrobiť procedúre odobratia odtlačkov prstov a nasnímania tváre. Výnimky tvoria:a) osoby so zvláštnym trvalým pobytom;
b) osoby mladšie ako 16 rokov;c) držitelia diplomatických alebo služobných pasov;
d) cudzinci, prichádzajúci na pozvanie vedúcich predstaviteľov japonských štátnych a administratívnych organizácií;e) osoby, ktoré sú podľa rozhodnutia japonského Ministerstva spravodlivosti zaradené do kategórie "c" alebo "d".