Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 21.05.2022, stránka má informačný charakter
Seychely

Seychely

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Seychely: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup na Seychely - COVID-19

Aktualizované: 04/04/2022

Podmienky vstupu do krajiny

Všetci cestujúci musia pred príletom do krajiny vyplniť online formulár. Cestujúci musia mať ďalej platné cestovné poistenie, pokrývajúce náklady spojené s testovaním proti COVID-19, izoláciou/karanténou príp. hospitalizáciou.

 

Plne zaočkovaní cestujúci sú oslobodení od povinnosti preukázať sa RT PCR a antigénového testom. Cestujúci budú musieť predložiť platný očkovací preukaz. Za plne zaočkovanú osobu sa považuje osoba ktorá je zaočkovaná dvoma dávkami, v prípade ak od aplikovania druhej dávky ubehlo viac ako 6 mesiacov je potrebné sa preukázať treťou dávkou. Deťom vo veku od 12-18 rokov postačuje základná dvojitá dávka vakcíny.

 

V prípade nedávneho prekonania COVID-19 (2-12 týždňov pred cestou), je potrebné preukázať sa dokladom o prekonaní COVID-19 a dokončení izolácie na udelenie výnimky z testovania na COVID-19 (nahrané do autorizačného systému).

 

Nezaočkovaní cestujúci sú povinní preukázať sa negatívnym COVID-19 testom vykonaným do 72 hodín pred odletom alebo negatívnym antigénovým testom na COVID-19 vykonaným do 24 hodín pred odchodom (deti do 12 rokov sú z vyňaté z povinnosti testovať sa).

 

Podmienky pobytu pre deti do 17 rokov sú rovnaké ako pre rodiča/opatrovníka, ktorého sprevádzajú.Všetci návštevníci musia kedykoľvek počas pobytu nahlásiť akékoľvek ochorenie vedeniu hotela a úradu verejného zdravotníctva na ďalšie hodnotenie. Každý, kto bol pozitívne testovaný a/alebo bol vyhodnotený ako blízky kontakt, bude musieť podstúpiť izoláciu resp, karanténa podľa národných protokolov.

 

Aktualizácie a podmienky ohľadom vstupu do krajiny sú pravidelne zverejňované na webovej stránke Ministerstva zdravotníctva a webovej stránke Ministerstva turizmu.  

 

Cestovanie a opatrenia v rámci krajiny

Reštaurácie, hotely a verejná doprava fungujú bez obmedzenia. Návštevníci musia dodržiavať hygienické opatrenia ako dezinfekcia rúk a nosenie rúšok v uzavretých priestoroch.
 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko