Najkrajšie pláže v Kostarike

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Obľúbená krajina Strednej Ameriky – Kostarika ponúka krásne dlhé pláže s bielym, žltým alebo čiernym sopečným pieskom lemované palmami, tropické lesy plné vzácnych vtákov, motýľov, opíc, skaly, vodopády, vulkány a azúrovú vodu v mori. Dlhé kostarické pobrežie obmýva Tichý oceán a Karibské more. Dnes vám predstavíme pár tipov, kde nájdete tie najkrajšie kostarické pláže.

 

Playa Manuel Antonio

Pláž známa aj ako Playa Tres alebo Playa Blanca leží južne od Punta Catedral v lokalite Manuel Antonio National Park. Je chránená a tak trochu ukrytá v zátoke, ideálne miesto na kúpanie.  Keďže ide o menšiu pláž, býva tu občas plno. Pláž je ľahko dostupná z mesta San José. V tejto lokalite nájdete aj Playa Espadilla, Playa Espadilla Sur a Playa Puerto Escondido.

Pláž Manuel Antonio pri národnom parku (Zdroj: flickr/cc/El Paraiso Costa Rica)

 

Playa Conchal

Medzi národným parkom Marino Las Baulas a plážou Brasilito sa rozprestiera jedna z najkrajších kostarických pláží Playa Conchal. Zaujímavá je veľkým výskytom pekných mušiel a ich úlomky vzbudzujú dojem, že je pláž priam biela. V posledných rokoch sa turistický ruch rýchlo rozvíja vďaka luxusnému rezortu s golfovým ihriskom. Lacnejšou variantou je ubytovanie v 15 minút vzdialenej dedinke Brasilito.

Jedna z najkrajších kostarických pláží Playa Conchal (Zdroj: flickr/cc/jamescshaw)

 

Jaco

Playa Jaco patrí k plážam s tmavým pieskom vulkanického pôvodu. Je to najbližšia pláž od mesta San José. Patrí k najnavštevovanejším plážam, spája sa tu krásna pláž, dobré podmienky na kúpanie a surfovanie s priaznivými cenami. Počas dňa môžete vyskúšať vodné športy či vyraziť na výlet a počas noci sa zabávať.

Pláž Jaco s tmavým pieskom (Zdroj: flickr/cc/Nimi Natan)

 

Mal Pais

Približne 6,5 km severne od  národného parku Cabo Blanco National Park na juhozápadnom cípe polostrova Nicoya leží malé mestečko Mal Pais. Miestna pláž nie je plná turistov, pestré služby by ste tu hľadali len ťažko, ale je to ideálne miesto na odpočinok a známe miesto medzi milovníkmi surfovania.

Surfovanie na Mal Pais (Zdroj: flickr/cc/Orangeandpark.com)

 

Tamarindo Beach

Pláž Tamarindo sa nachádza cca 5 km od centra mesta Tamarindo. Ide o obľúbenú dlhú piesočnatú pláž ukrytú v zátoke. Neďaleko pláže môžete navštíviť Parque Nacional Marino Las Baulas, vyskúšať vodné športy alebo si užiť krásne prechádzky v zlatistom piesku. Vďaka veľmi dobrým podmienkam na surfovanie je mesto plné mladých nadšencov tohto športu.

Obľúbená piesočnatá pláž Tamarindo (Zdroj: flickr/cc/Duane Storey)

 

Langosta

Príjemnou variantou k pláží Tamarindo môže byť menej navštevovaná a menej hlučná pláž  Langosta, ktorá sa nachádza hneď vedľa, oddelená útesom. Biely piesok na dlhej pláži poskytuje podmienky na odpočinok v súkromí.

Pokojná pláž Langosta (Zdroj: flickr/cc/CRMarket)

 

Playa Hermosa

V Kostarike narazíte až na dve pláže, ktoré sú označované ako Hermosa. My budeme spomínať pláž medzi Playa del Coco a Playa Panama v okrese Guanacaste. Je to pokojné miesto s jemným pieskom so šedým nádychom. Je vhodná pre tých, čo si chcú v pokoji zaplávať a oddychovať na teplom piesku. Tá druhá sa nachádza v centrálnej časti pobrežia pri Tichom oceáne neďaleko Jaco.

Playa Hermosa, Guanacaste (Zdroj: flickr/cc/sherycm)

 

Cahuita

43 km južne od mesta Limon na karibskom pobreží objavíte pláž Cahuita s okolím plným kreolskej kultúry. Nachádzajú sa tu tiež najkrajšie kostarické útesy a podmienky na šnorchlovanie a potápanie sú veľmi dobré. Ponuka vodných športov je pestrá. Cahuita patrí k menej navštevovaným plážam.

Pokojná pláž s priehľadnou vodou Cahuita (Zdroj: flickr/cc/sirira2000)

 

Playa Cocles

Ak hľadáte najlepšie miesto na surfovanie v Kostarike, tak navštívte Pláž Cocles s najlepšími vlnami. Je to hlavná a súčasne najrušnejšia pláž v Puerto Viejo. Neďaleko sa nachádza Národný park Cahuita a Gandoca-Manzanillo National Wildlife Refuge s divokými zvieratami a bohatou vegetáciou. Pláž poskytuje možnosť občerstviť sa v reštauráciach a baroch a vyskúšať rôzne atrakcie. Z Puerto Limon sem pravidelne premáva autobusová doprava.

Playa Cocles má svoje dobré meno medzi surfistami (Zdroj: flickr/cc/samana3)

 

Montezuma

Montezuma sa nachádza na južnom cípe polostrova Nicoya oproti Mal Pais. Tiahne sa až kamsi do tropických lesov. Cez deň je to pokojné miesto na oddych v horúcom jemnom piesku, kúpanie, potápanie a užívanie vodných športov najmä surfovania. Vo večerných hodinách sa mení na miesto plné zábavy, ktorá trvá až do ranných hodín. Nájdete tu množstvo barov a klubov.

Montezuma pláž sa tiahne až do tropického lesa (Zdroj: flickr/cc/sebastianLK)

 

Playa Gandoca

Pláž sa rozprestiera na karibskom pobreží na juhu takmer pri hranici s Panamou v lokalite Gandoca-Manzanillo Wildlife Refuge. Divoká nedotknutá pláž s tropickou vegetáciou a všadeprítomnými živočíchmi poskytuje veľmi dobré podmienky na oddych. Môžete tu vidieť delfíny.

Playa Gandoca, Manzanillo (Zdroj: flickr/cc/sergio_sanz2003)

 

Playa Avellana

Južne od Tamarinda sa nachádza dlhá piesočnatá pláž Playa Avellana, ktorú obľubujú najmä surfisti.  Táto nedotknutá pláž je menej známa a krásna vďaka neďalekým mangrovníkovým lesom.


Playa Avellana milujú najmä surfisti (Zdroj: flickr/cc/brave canary)

 

Playa Uvita

Playa Uvita je rozľahlá pláž, kde prekvapivo nechodí veľa turistov. Tropická vegetácia, čistý piesok a more vhodné na kúpanie i šnorchlovanie – to všetko tu nájdete. Premáva sem aj pravidelná doprava z mesta.

Rozľahlá tichá pláž Playa Uvita (Zdroj: flickr/cc/robb239)

Často kladené otázky

Má Kostarika piesočnaté pláže?

Kostarika má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Kostarike?

v Kostarike je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Playa Manuel Antonio, Playa Conchal, Jaco, Mal Pais a ďaľšie.

Je dovolenka v Kostarike drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.