Najkrajšie pláže v Keni

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Kene so sprievodcom.

 

Nekonečné pláže z bieleho piesku, savany plné divokých zvierat, púšte, polopúšte, národné parky, jazerá, lesy, autentický život miestnych obyvateľov, luxus moderných rezortov a ešte oveľa viac nájdete v africkej krajine – Keni.  Leží na východe Afriky na pobreží Indického oceánu. Dnes vám predstavíme tipy na tie najkrajšie keňské pláže.

 

Diani Beach

Približne 30 km južne od Mombasy sa rozprestiera 17 km dlhá piesočnatá pláž Diani. Niet divu, že je považovaná za najkrajšiu a najobľúbenejšiu pláž v Keni. Nájdete tu všetko pre dokonalú dovolenku. Okrem ideálnych podmienok na oddych v horúcom piesku a kúpanie v tyrkysovom mori v prostredí paliem, môžete využiť pestrú ponuku vodných športov, občerstviť sa v mnohých reštauráciach. Pláž je známa aj vďaka krásnym koralovým útesom a bohatému podmorskému svetu, ktorý sa dá poznávať pri šnorchlovaní či potápaní.

Najobľúbenejšia pláž v Keni – Diani Beach (Zdroj: flickr/cc/Star Tour)

 

Malindi Beach, Malindi

110 km od mesta Mombasa v chránenom podmorskom parku sa nachádza Malindi Beach. Je ideálnym miestom pre surfovanie, dokonca najlepšie v Keni. Skúsiť môžete vodné športy ako lyže, potápanie či plachtenie. Táto sedem kilometrov dlhá pláž s bielym pieskom vám poskytne pokoj a ticho, únik od turistického ruchu.

Malindi Beach v chránenej oblasti (Zdroj: flickr/cc/kuks09)

 

Nyali Beach

Jednou z pokojnejších pláží vhodných na odpočinok v krásnom čistom piesku je pláž Nyali. Nachádza sa asi 10 km severne od Mombasy. Azúrové more je priehľadné a poskytuje ideálne podmienky na šnorchlovanie. Je to ďalšia oblasť, kde môžete pozorovať fascinujúci podmorský svet. Okrem kúpania a užívania si slnečných lúčov v jemnom piesku je lákadlom pre surfistov.

Nekonečný biely piesok na Nyali Beach (Zdroj: flickr/cc/SofiUM)

 

Bamburi Beach

Bamburi s jemným pieskom a pokojnou vodou sa nachádza na severnom pobreží od Mombasy. Nie je to žiadne tiché opustené miesto, no patrí ešte k tým plážam, kde si môžete dopriať relax a užiť romantiku. Okolie lemujú bavlníkové stromy (baobaby) a stánky s občerstvením.

Pohľad na Bamburi Beach (Zdroj: flickr/cc/louisefitz)

 

Tiwi Beach

Tiwi Beach nájdete v malej dedine Kwale County asi 17 km južne od Mombasy severne od Diani Beach. Nájdete tu všetko na príjemné trávenie dovolenky – biely jemný piesok, teplú vodu v azúrovom mori, tropické palmy, reštaurácie najmä s rybími špecialitami, predajcov tradičných suvenírov.

Tiwi Beach tvorí biely piesok lemovaný tropickými palmami (Zdroj: flickr/cc/Martin Callum)

 

Shanzu Beach

Pobrežie lemované krásnymi koralovými útesmi nájdete pri pláži Shanzu. Leží približne 30 km od Mombasy. Pláž je obklopená tropickými palmami, ktoré poskytujú príjemný tieň. Nachádza sa tu jedna z najznámejších potápačských škôl, profesionálni potápači i začiatočníci si vychutnajú krásy koralov a živočíchov. Kokosové palmy, biely piesok a azúrové more sú zárukou krásnej exotickej dovolenky.

Pohľad na Shanzu Beach (Zdroj: flickr/cc/Matt Gage)

 

Vipingo

Príjemným romantickým miesto, kam nechodia davy dovolenkárov je pláž Vipingo. Leží v blízkosti pobrežnej oblasti Kilifi. Atmosféru vytvára krištáľovo čistá voda vhodná na kúpanie, biely jemný piesok a kokosové palmy.

Pláž Vipingo pri Kilifi (Zdroj: flickr/cc/Hoenen)

 

Watamu Beach – Turtle Bay, Watamu

Dlhá piesočnatá pláž Watamu sa nachádza na pobreží Indického oceánu cca 15 km južne od Malindi. Môžete si vychutnávať slnečné lúče v bielom piesku, plávať, surfovať, prejsť sa po pobreží či relaxovať s výhľadom na oceán.

Watamu Beach – Turtle Bay (Zdroj: flickr/cc/Eden Viaggi)

 

Gazi Beach

Táto pláž leží asi 3 km od pobrežného mestečka Gazi. Ak hľadáte absolútne súkromie a oddych, tak je to správne miesto práve pre vás. Nebýva nikdy preplnená. Krásnu pláž obklopuje bujná vegetácia.

Cesta do Gazi (Zdroj: flickr/cc/nasser27)

 

Kikambala

Severne od Mombasy v prostredí kokosových palmových hájov objavíte pláž Kikambala, ktorá sa radí medzi najkvalitnejšie keňské pláže. Dlhú piesočnatú pláž s bielym pieskom obkolesujú koralové útesy. Navštevujú ju turisti i miestni obyvatelia.

Dlhá pláž s bielym pieskom Kikambala (Zdroj: flickr/cc/Kenyan TheDoug)

 

Shelly Beach

Shelly Beach je na pohľad krásna absolútne nedotknutá pláž, no nie sú tu až tak ideálne podmienky ako na iných plážach. More vyplavuje čiastočky a občas riasy. Kúpať sa dá, ale treba byť opatrný a odporúča sa nechodiť do vody s cennosťami.


Pláž Shelly s častými vyplavenými predmetmi (Zdroj: flickr/cc/Mabacam)

 

Kenyatta Beach

Ide o verejnú pláž ideálnu pre celú rodinu s pestrými možnosťami aktivít. Dá sa plávať i surfovať, plachtiť alebo vyskúšať iné vodné športy. Môžete sa občerstviť u niektorého z tunajších predajcov.

Kenyatta Beach (Zdroj: flickr/cc/huguesn)

 

Pláže na ostrove Lamu

Neďaleko od severného pobrežia Keni leží jeden z ostrovčekov tzv. Lamu Island. Miestne pláže  svojou krásou lákajú turistov na výlet. Z bielych piesočnatých pláží tohto ostrova sú známe najmä Manda Bay a Shela. Nájdete tu relax aj aktivity a luxusné rezorty.

Jedna z krásnych pláží na ostrove Lamu (Zdroj: flickr/cc/maarten en ardoenja)

Často kladené otázky

Má Keňa piesočnaté pláže?

Keňa má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Keni?

v Keni je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Diani Beach, Malindi Beach, Nyali Beach, Bamburi Beach a ďaľšie.

Je dovolenka v Keni drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.