Najkrajšie pláže v Juhoafrickej republike

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Juhoafrická republika s pobrežím dlhým takmer 2800 kilometrov ponúka rozprávkovo krásne pláže so zamatovým pieskom a azúrovým morom. Brehy obmýva Atlantický oceán na západe a juhu a Indický na východe. Každoročne sa tunajšie pláže umiestňujú v rebríčkoch najlepších pláží sveta. Dnes vám niektoré z nich predstavíme.

 

Bloubergstrand Beach, Kapské mesto

Dychvyrážajúci západ slnka, veľkolepý výhľad na Stolovú horu a belavý piesok... to je recept na nezabudnuteľný zážitok. Tieto krásy ponúka pláž známa ako Bloubergstrand Beach pri Kapskom meste. Pozdĺž pláže nájdete niekoľko dobrých reštaurácii a barov.

Bloubergstrand Beach a pohľad na Stolovú horu

Bloubergstrand Beach a pohľad na Stolovú horu (Zdroj: flickr/cc/DanieVDM)

 

Camps Bay Beach, Kapské mesto

Camps Bay Beach má všetko, čo potrebujete k dokonalej dovolenke – šum morských vĺn, jemnučký piesok, nakláňajúce sa tropické palmy a krásnu prírodu v pozadí. Camps Bay Beach je často označovaná za najkrajšiu pláž Juhoafrickej republiky. Teší sa veľkej popularite. Nechýbajú možnosti aktívne využiť dovolenku alebo si pochutnať na dobrom jedle.

Camps Bay Beach pri Kapskom meste

Camps Bay Beach pri Kapskom meste (Zdroj: flickr/cc/wbpowley)

 

Llandudno Beach, Kapské mesto

Pláž Llandudno sa nachádza v malej zátoke nazývanej Logies Bay, pri dedinke Llandudno. Narozdiel od iných pláží Kapského mesta je Llandudno veľmi pokojným miestom. Ideálne miesto na kúpanie, slnenie či hranie volejbalu. Kulisu piesočnatej pláže tvoria hory a žulové balvany.

Jemný piesok na Llandudno Beach

Jemný piesok na Llandudno Beach (Zdroj: flickr/cc/daveb70)

 

Muizenberg Beach, Kapské mesto

Dlhý piesočnatý pás pláže Muizenberg Beach sa tiahne po pobreží False Bay. Pláž je veľmi plochá a bezpečná a voda Indického oceánu príjemne teplá. Vďaka úsekom s miernymi vlnkami je vhodná pre rodiny s deťmi. Nájdu sa však aj časti, kde sa vyskytujú divokejšie vlny, ktoré ocenia surfisti.

Pláž Muizenberg Beach

Pláž Muizenberg Beach (Zdroj: flickr/cc/nairnbaim)

 

Clifton Beach, Kapské mesto

Rozľahlá pláž Clifton Beach s jemným zlatistým pieskom sa delí na štyri časti. V akýchsi zátokách nájdete rodinné pláže, pláž pre zábavychtivých dovolenkárov a jednu pre homosexuálov. Poskytuje výborné podmienky na vodné športy.

Pláž Clifton je rozdelená balvanmi

Pláž Clifton je rozdelená balvanmi (Zdroj: flickr/cc/Arthur Chapman)

 

Durban North Beach, KwaZulu-Natal

Durbaran je vychýreným miestom s nádhernými plážami so zlatistým pieskom. Za najkrajšiu je považovaná Durban North Beach (Severná pláž). Širokú pláž obmývajú šumivé vlny, ktoré ocenia vyznávači surfovania. Navyše je v okolí veľa možností zábavy vrátane zábavného parku pre deti.

Široká pláž Durban North Beach

Široká pláž Durban North Beach (Zdroj: flickr/cc/Beyond Horizons)

 

Grotto Beach, Hermanus

Ak hľadáte pokojné miesto, kde ešte nezasiahol turistický ruch, zamierte na pláž Grotto Beach. Dlhé kilometre piesočnatej pláže sa vinú popri zátoke Walker Bay v Hermanuse. Je to tiché miesto ako stvorené pre romantické prechádzky. Údajne je to najlepšie miesto na pozorovanie veľrýb.

Pokojná pláž Grotto v Hermanuse

Pokojná pláž Grotto v Hermanuse (Zdroj: flickr/cc/yagizaneo)

 

Cape Vidal Beach, KwaZulu-Natal

Prepojenie krásnej prírody, odpočinku a kúpania nájdete na pláži Cape Vidal. Táto divoká pláž sa dotýka chránenej oblasti Greater St Lucia Wetland Park na severovýchode krajiny. Prechádzku po okolí určite nevynechajte.

Cape Vidal Beach v KwaZulu-Natal

Cape Vidal Beach v KwaZulu-Natal (Zdroj: flickr/cc/tdwrsa)

 

Trafalgar Beach, South Coast

Pokojná, nedotknutá pláž Trafalgar Beach leží na južnom pobreží, v blízkosti prístavu Edward. Podmienky na šnorchlovanie a potápanie sú veľmi dobré. Navyše sa môžete venovať rybolovu či surfovaniu.


Dolphin Beach, Jeffreys Bay

Pláž Dolphin Beach je miesto, kde sa neustále niečo deje. K dispozícii je bohatý program vrátane vodného parku, minigolfu či škôl surfovania. Po celý rok môžete pozorovať delfíny. Pláž leží v zátoke Jeffreys Bay, ktorá je považovaná za najlepšie miesto na surfovanie v Juhoafrickej republike. Každoročne je dejiskom svetových súťaží.

Výborné podmienky na surfovanie v Jeffreys Bay

Výborné podmienky na surfovanie v Jeffreys Bay (Zdroj: flickr/cc/tdeconing)

 

Kelly's Beach, Port Alfred

Rodinám s deťmi odporúčame navštíviť krásnu piesočnatú pláž Kelly's Beach na východnom pobreží Juhoafrickej republiky. Teplý Indický oceán je bezpečný na kúpanie a navyše je na pláži vyčlenená časť na kúpanie rodičov s deťmi. Stabilne vysoké teploty mora umožňujú kúpanie počas celého roka.


Santos Beach, Mossel Bay

Dlhý pás pláže Santos presahuje záliv Mossel Bay. Krásna piesočnatá pláž je pre svoje kvality i ľahkú dostupnosť častou voľbou turistov. Oddych na pláži si môžete spestriť prehliadkou historických pamiatok, návštevou obchodíkov alebo reštaurácií.

 

Humewood Beach, Port Elizabeth

Humewood Beach sa rozprestiera v letovisku Port Elizabeth medzi dvoma peknými plážami - Kings Beach a Hobie Beach. Voda v mori je pokojná a teplá. Pláž je vhodná predovšetkým na oddych, opaľovanie a kúpanie. Ide o prvú pláž Juhoafrickej republiky, ktorá kedy získala ocenenie Modrá vlajka.

Humewood Beach, Port Elizabeth

Humewood Beach, Port Elizabeth (Zdroj: flickr/cc/jo.bloor)

 

Willard Beach, Ballito

Približne po hodine cesty z mesta Durban smerom na sever dorazíte na Willard Beach. Pláž je piesočnatá, ohraničená tmavými skalami a zeleňou.

Často kladené otázky

Má Juhoafrická republika piesočnaté pláže?

Juhoafrická republika má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Juhoafrickej republike?

v Juhoafrickej republike je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Bloubergstrand Beach, Camps Bay Beach, Llandudno Beach, Muizenberg Beach a ďaľšie.

Je dovolenka v Juhoafrickej republike drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.