Najkrajšie pláže v Gambii

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Pobrežie Gambie lemujú prevažne piesočnaté pláže dlhé niekoľko kilometrov. Prerušujú ich len malé útesy a skalné útvary. Atmosféru tropického raja dotvárajú nakláňajúce sa kokosové palmy. Výhodou dovolenky na pobreží Gambie je pokoj a dostatok priestoru. Pláže nie sú nikdy preplnené a to ani počas hlavnej dovolenkovej sezóny. Tie najkrajšie z nich vám dnes predstavíme.

 

Cape Point

Pláže v letovisku Cape Point tvorí jemný zlatistý piesok. Prirodzený tieň a únik od horúčav poskytujú vysoké palmy. Podmienky na kúpanie nie sú dobré. V mori sú silné podmorské prúdy. V okolí nájdete niekoľko plážových barov a reštaurácií. Súčasťou pláží sú ležadlá a slnečníky. Priestor je dostatočne veľký aj na športovanie. Môžete si zahrať futbal či zahádzať lietajúcim tanierom.

Jemný piesok v Cape Point prerušujú skalné útvaryJemný piesok v Cape Point prerušujú skalné útvary (Zdroj: flickr/cc/Heidi Page Photography)

 

Kotu

Letovisko Kotu patrí k najživším miestam gambijského pobrežia. Stredisko s modernými rezortmi, reštauráciami a barmi obľubujú rovnako turisti ako aj miestni. Pláž tvorí jemný čistý piesok. Vďaka kvalite piesku, dostatočnému tieňu pod palmami a servisu je vhodná pre rodiny s deťmi. Pozor si však dajte pri kúpaní. Silné spodné prúdy nie sú vhodné na plávanie.

Kotu Beach v letovisku KotuKotu Beach v letovisku Kotu (Zdroj: flickr/cc/Vendel Natur)

 

Bijilo

Južne od letoviska Kololi, v rybárskom mestečku Bijilo objavíte rovnomennú pláž Bijilo. Ide o veľmi pokojnú pláž. Všeobecne platí, že čím viac postupujete na juh, tým prázdnejšie pláže nájdete. Neočakávajte však komfortný servis ako v letovisku Kotu. Pri pláži sa nachádza len nejaký ten bar či predajca ovocia.

Pláž Bijilo v rybárskom mestečku BijiloPláž Bijilo v rybárskom mestečku Bijilo (Zdroj: flickr/cc/D. Piris)

 

Brufut

Jedinečnú atmosféru dodávajú pláži v letovisku Brufut rybárske lodičky a miestne ženy odnášajúce úlovky. Pobrežie lemujú nakláňajúce sa palmy. Pláž patrí k menej ľudnatým. Budete tak mať dostatok priestoru na oddych či romantické prechádzky. Nie je nič nezvyčajné, keď okolo vás prejdu miestni so stádom kráv. Nad plážou na útese sa vypína známe posvätné miesto Gambie – Senneh-Mentering.

Na pláž Brufut chodieva len málo dovolenkárovNa pláž Brufut chodieva len málo dovolenkárov (Zdroj: flickr/cc/Funky Chickens)

 

Tanji

Nedajte sa odradiť povesťou pláže Tanji, o ktorej sa hovorí, že nie je vhodná kvôli tunajšiemu spracovávaniu rýb. Stačí sa však presunúť ďalej smerom k vtáčej rezervácii. Tam je príroda skutočne krásna a neporovnateľne čistejšia. Pláž tvorí zlatistý piesok s miernym vstupom do mora.

Pláž Tanji je najkrajšia v blízkosti vtáčej rezerváciePláž Tanji je najkrajšia v blízkosti vtáčej rezervácie (Zdroj: flickr/cc/David & Cheryl M)

 

Kololi

Pláž tiahnuca sa popri letovisku Kololi má buď skvelé hodnotenia, alebo naopak zlé. Pláž trpí vyplavovaním piesku z dôsledku silného prílivu. Nie je tak široká ako iné gambijské pláže. V posledných rokoch sa však turizmus v Gambii rozvíja, a tak je snaha tieto miesta dopĺňať privezeným pieskom. Pláž lemujú obchody, reštaurácie a bary.

Pláž Kololi je užšia, no má krásne častiPláž Kololi je užšia, no má krásne časti (Zdroj: flickr/cc/tjabeljan)

 

Sanyang

Pláž Sanyang predstavuje idylickú dovolenku v tropickej destinácii. Návštevníkom ponúka zlatistý piesok postupne sa zvažujúci do mora, nakláňajúce sa palmy a medzi nimi natiahnuté hojdacie siete. Nechýba plážový servis, reštaurácie a plážový bar. Oblasť patrí k najobľúbenejším práve pre rodiny s deťmi. Navyše si môžete v tejto lokalite spestriť oddych zaujímavými fakultatívnymi výletmi.

Piesočnatá pláž v letovisku SanyangPiesočnatá pláž v letovisku Sanyang (Zdroj: flickr/cc/Dunlop Marshall Photos)

 

Bakau

O pláži Bakau sa hovorí, že nie je vhodná na opaľovanie v horúcom piesku. Ide skôr o pláž s rušným rybárskym životom. Niektoré hotely majú preto vybudované umelé terasy, aby si ich návštevníci naplno vychutnali dovolenku plnú slnečných lúčov. Bakau má vďaka rybolovu jedinečnú atmosféru. Vychutnáte si autentický život miestnych obyvateľov a špeciality v tunajších reštauráciách. Nechýba plážový servis a bar.

Rybárske lode na pláži BakauRybárske lode na pláži Bakau (Zdroj: flickr/cc/margaritasdelcampo)

 

Fajara

Pobrežie vo Fajare je pomerne členité s rôznymi skalnými útvarmi, útesmi a malými plážami. Z vrcholku útesov je krásny výhľad na západ slnka. Piesok je jemný a mierne sa zvažuje do mora. Voda nie je bezpečná na kúpanie. Pre pobrežie Gambie sú typické silné podmorské prúdy. Pláž Fajara ponúka romantické hojdacie siete na oddych a chutné jedlo v reštauráciách.

Fotografia z pláže Fajara BeachFotografia z pláže Fajara Beach (Zdroj: flickr/cc/JLM Travel)

 

Jinack Island

Kúsok od gambijskej pevniny môžete navštíviť Jinack Island s kilometrami krásnych pláží. Tvoria súčasť národného parku Niumi National Park. Oblasť je takmer ľudoprázdna a príroda navôkol nedotknutá. Voda v mori je plytká, piesok zlatistý a jemný.

Pláž na Jinack Island neďaleko gambijskej pevninyPláž na Jinack Island neďaleko gambijskej pevniny (Zdroj: flickr/cc/Jinack Island)

Často kladené otázky

Má Gambia piesočnaté pláže?

Gambia má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Gambii?

v Gambii je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Cape Point, Kotu, Bijilo, Brufut a ďaľšie.

Je dovolenka v Gambii drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.