Počasie

Počasie v Gambii počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Gambia

Aktuálne počasie Gambia
26 °C
Pocitová: 35 °C
do 30°C
Maximálna denná
od 21°C
Minimálna nočná
3%
Riziko zrážok
76%
Vlhkosť
06:38
Východ slnka
19:33
Západ slnka
Zrána bude malá oblačnosť. Poobede jasno, ojedinele malá oblačnosť. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 23 až 30 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 23 do 35 °C. Nočné teploty budú dosahovať 21 °C až 25 °C. Bude fúkať severný až severozápadný vietor rýchlosťou 18 km/h až 29 km/h.

Gambia teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat do Gambie

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Január až December, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Gambia patrí k destináciám s celoročne vysokými teplotami a veľkým počtom slnečných dní. Vďaka priaznivému počasiu môžete do Gambie cestovať takmer kedykoľvek od novembra do mája. Denné teploty sa pohybujú okolo 30ºC. More má príjemnú teplotu od 21ºC v januári po 29ºC v októbri.

Podnebie Gambie je subtropické s dvomi výraznejšími obdobiami. Od novembra do mája panuje veľmi suché počasie takmer bez zrážok. Potom prichádza obdobie dažďov. V júli, auguste a septembri padne okolo 300 mm dažďových zrážok. Na zrážky je bohatšie pobrežie. Zatiaľ čo na pobreží padne za rok zhruba 1450 mm, vo vnútrozemí to je len 920 mm. Vlhkosť vzduchu je po celý rok vysoká. Priemerné ročné teploty dosahujú hodnotu 27ºC, no často sa držia nad veľmi teplými 30ºC. Nie je nič výnimočné, ak teploty stúpnu až na horúcich 40ºC.

 

Počasie v Gambii podľa jednotlivých mesiacov

Január

V januári sa priemerné denné teploty pohybujú okolo 32ºC pri vysokej vlhkosti vzduchu. Nočná teplota je príjemných 16ºC. V januári je more najchladnejšie. Voda má teplotu 21ºC. Zrážky zanedbateľné.

Február

Denné teploty v tomto mesiaci mierne stúpnu na 34ºC pri vysokej vlhkosti vzduchu. Nočná teplota 17ºC. Teplota mora 21ºC. Zrážky zanedbateľné.

Marec

Marec prináša veľmi podobné počasie ako v predchádzajúcom mesiaci. Denná teplota 35ºC, nočná 18ºC, more 22ºC. Vlhkosť vzduchu je vysoká. Bez zrážok.

Apríl

Priemerné teploty sú rovnaké ako v marci. Denná teplota sa drží na 35ºC, nočná na 18ºC.  Teplota mora 22ºC. Vlhkosť vzduchu vysoká. Bez zrážok.

Máj

Májové denné teploty dosahujú hodnotu 34ºC pri vysokej vlhkosti vzduchu. Nočná teplota je príjemných 19ºC. More má teplotu 24ºC. Padne zhruba 5 mm zrážok.

Jún

Denná teplota sa vyšplhá na 35ºC, nočná na 23ºC. More sa oteplí na 26ºC. Vlhkosť vzduchu je naďalej vysoká. Očakávajte, že padne zhruba 70 mm zrážok.

Júl

Horúce teploty neprekvapia ani v júli. Denné teploty sa vyšplhajú na vysokú hodnotu 35ºC. Vlhkosť vzduchu oproti predchádzajúcemu mesiacu ešte vzrastie. Nočná teplota – 23ºC, teplota mora – 28ºC. Počítajte s veľkým množstvom zrážok. Padne približne 232 mm.

August

Denné i nočné teploty ostávajú vysoké pri veľmi vysokej vlhkosti vzduchu. Denná teplota – 31ºC, nočná – 23ºC, more – 28ºC. Padne až 380 mm dažďových zrážok.

September                         

September je ďalší horúci a daždivý mesiac. Denná teplota sa vyšplhá na 31ºC pri veľmi vysokej vlhkosti vzduchu. Nočná teplota je príjemná okolo 23ºC. More má teplotu 28ºC. Padne približne 276 mm zrážok.

Október

Priemerná denná teplota je 32ºC, nočná 22ºC. Vlhkosť vzduchu veľmi vysoká. More sa oteplí až na 29ºC. Počítajte naďalej so zrážkami. Padne zhruba 88 mm zrážok.

November

V novembri sa denná teplota vyšplhá na 33ºC pri vysokej vlhkosti vzduchu. Nočné hodnoty sú príjemné okolo 19ºC. More má teplotu 27ºC. Padne len zhruba 5 mm zrážok.

December

V tomto mesiaci sa denná teplota pohybuje okolo 32ºC pri vysokej vlhkosti vzduchu. Noci sú pomerne teplé okolo 16ºC. Teplota mora klesne na 24ºC. Zrážky zanedbateľné.

 

Počasie v Gambii podľa lokality

Pobrežie

Pobrežie má podnebie vlhké s vyšším množstvom zrážok ako vo vnútrozemí. Padne tu o takmer 600 mm dažďových zrážok viac nez vo vnútrozemí. Navyše vďaka moru sú horúčavy oveľa znesiteľnejšie.

 

Vnútrozemie

Všeobecne platí, že čím hlbšie cestujete do vnútrozemia, tým suchšie počasie na vás čaká. Navyše tu nepadne toľko zrážok ako na pobreží.

 

Kedy ísť do Gambie

Gambia má vďaka celoročne vysokým teplotám pomerne dlhú dovolenkovú sezónu. Najlepším obdobím na návštevu je zimná sezóna, a to hlavne mesiac december a január. Nehrozia neznesiteľné horúčavy ani výdatné zrážky. Na cestovanie po vnútrozemí je najvhodnejšie obdobie od novembra do mája. Odporúčame sa vyhnúť mesiacom júl, august a september, kedy prichádzajú výdatné dažde.