Najkrajšie pláže vo Francúzsku

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Francúzska so sprievodcom.

 

Francúzsko je známe hlavne svojim hlavným mestom, bohatou históriou, vzácnymi zbierkami umenia, historickou i novodobou architektúrou. Nájdete tu však aj kvalitné pláže v spojení s čistou vodou a zaujímavou prírodou. Dnes vám predstavíme pár tipov, kde nájdete jedny z najkrajších francúzskych pláží.

 

Pampelonne, pri St. Tropez

Pláž sa nachádza na juhu Francúzka neďaleko mesta Saint-Tropez. Oblasť je známa ako Francúzska  riviéra. V zátoke s rovnomenným názvom Pampelonne nájdete 4, 5 km dlhú pláž zo zlatistého piesku s miernym vstupom do vody. Prostredie dotvárajú vinice na západnej strane pláže. Na severe a juhu je to Mys Pinet, z juhu Mys Bonne Terrasse a Mys Camarat. Program sa dá doplniť výletmi do obľúbeného St. Tropez alebo do mesta Cannes.

Pláž Pampelonne na Francúzskej riviére (Zdroj: flickr/cc/anto291)

 

Plage des Dames, Noirmoutier

Noirmountier je francúzsky ostrov, ktorý leží na západnom pobreží neďaleko mesta Nantes. Najznámejšou plážou je Plage de Dames. Aj napriek tomu, že nejde o žiadnu rušnú oblasť, neustále sem prichádzajú ľudia, aby si vychutnali pokoj a atmosféru, najmä rodiny s deťmi. V okolí sa nachádza len pár domov a menších rodinných reštaurácií. Pláž je z jemného piesku a obklopená zeleňou.

Pláž Plage de Dames na ostrove Noirmountier (Zdroj: flickr/cc/fredo f)

 

Palombaggia, Korzika

Korzika aj napriek získaniu autonómnosti je stále považovaná za jeden z francúzskych regiónov. Jej krásne piesočnaté pláže lákajú húfy turistov a jednou z nich je pláž Palombaggia. Leží pri meste Porto Vecchio v južnej časti ostrova. Kvalitné kúpanie zaručuje každodenné čistenie zlatistého piesku a priezračná voda v mori. Scenériu dotvára pohorie v diaľke či typické ružovkasté žulové kamene v okolí celej pláže. Keďže je jednou z naj korzických pláží, treba počítať s väčším množstvom dovolenkárov.

Pláž je jednou z krásnych korzických pláží (Zdroj: flickr/cc/Steufou)

 

Plage Conguel, Bretónsko

Krásnu pláž nájdete aj v tzv. Bretónsku, ktoré obmýva Atlantický oceán. Konkrétne patrí k obci Quiberon. Najmä juhovýchodná časť je pokojná, je chránená pred vetrami.

Pláž leží s mestečkom Quiberon v pozadí (Zdroj: flickr/cc/saintmalojmgphotos)

 

Conche des Baleines, Ȋle de Ré

Na ostrove Ȋle de Ré je hneď niekoľko krásnych kvalitných pláží, spomeňme rozsiahlu piesočnatú pláž Conche des Baleines. Tiahne sa od Phare des Baleines (majáku veľrýb) k Portes en Ré ohraničená lesmi. Pláž si zachovala svoju autentickosť s dunami bez úprav človeka. Je tu aj maják, na ktorý sa dá vyjsť a vychutnať si výhľad na okolie.

Conche des Baleines (Zdroj: flickr/cc/noloran)

 

Cote des Basques, Biarritz

Piesočnatá pláž Cote des Basques na juhu Biarritz sa tiahne až takmer jeden kilometer. Prístupná je však len v období odlivu. Z pláže je krásny výhľad na Skaly Panny Márie a hory španielskeho pobrežia. Prichádza sem aj veľa surfistov.

Pláž obľubujú a surfisti (Zdroj: flickr/cc/Savez)

 

Hendaye Beach, Hendaye

Na krajnom juhozápade Francúzska leží mesto Hendaye s priľahlou plážou. Oblasť je obľúbeným letoviskom a pláž vyhľadávajú milovníci kúpania i surfisti. Je odtiaľto krásny výhľad na pobrežie a španielske Pyreneje.

Pláž pri meste Hendaye (Zdroj: flickr/cc/camping Col d`lbardin)

 

Paloma Beach, Cap Ferrat

Cap Ferrat je považované za jedno z najbohatších miest v Európe. Po prvej svetovej vojde sa stala oblasť lákavou pre bohatých ľudí. Už belgický kráľ Leopold II. tu začal s výstavbou krásnych veľkých víl. Pod mestečkom Saint Jean v plytkej zátoke je pláž Paloma s krištáľovo čistou vodou. Poskytuje veľmi dobré odmienky na potápanie.

Pláž sa nachádza v plytkej zátoke (Zdroj: flickr/cc/anto291)

 

L'Ile de Riou Marseille, Marseille

Táto malá pôvodná pláž je dostupná len loďou. Nachádza sa južne od Marseille a vďaka podmorskému svetu, ktorý je dnes súčasťou tzv. Parc National de Calanques je vyhľadávaným miestom pre milovníkov potápania i kúpania. Vápencové pohorie a nedotknutá príroda ponúka dobré podmienky pre turistiku a horolezectvo.

 

Hardelot Plage, Opal

Pláž Hardelot leží na pobreží Opal medzi mestom Boulogne sur Mer a letoviskom Le Touquet Paris Plage, cca 100 km od Lilli. Pláž je široká, lemujú ju duny a borovicové lesy. S rozvojom letoviska začal už v roku 1900 sir John Whitney, ktorý tu mal zámok. Mal predstavu, že by v Hardelote mohlo byť úspešné letovisko s mnohými športoviskami. Dnes je to ideálne miesto pre hranie golfu, jazdenie na koni, windsurfing a je tu aj jachtársky klub.

Obľúbené letovisko Hardelot a jeho pláž (Zdroj: flickr/cc/marijke_57)

 

Saintes-Maries-de-la-Mer, Camargue

Pláž s jemnučkým pieskom, bezpečným aj pre malé deti nájdete práve tu pri ústí rieky Rhôny pri Stredozemnom mori. Ak nechcete celé dni stráviť len na pláži, prejdite sa úzkymi dláždenými uličkami mesta Saintes-Maries-de-la-Mer a prezrite si tunajší kostol, ktorý je pýchou mesta.

 

Marseillan Plage, Cap d'Agde

Vo francúzskom mestečku Marseillan v regióne Languedoc-Roussillon sa nachádza viacero kvalitných pláži. Do povedomia sa najviac dostala pláž Robinson Plage. Pláž je rozľahlá a piesok jemný. Poskytuje odpočinok a kľud, no nie sú tu žiadne reštaurácie. Treba si zájsť kúsok do mesta.

Pláž v mestečku Marseillan (Zdroj: flickr/cc/javierdoren)

 

Le Pingouin Bleu u Guerre Vieille, Azúrové pobrežie

Lákadlom je čistý jemný piesok a priezračná voda v mori s výrazným sfarbením. Scenériu pláže dotvárajú okolité malé skaly.

 

Vias Plage, Vias

Nachádza sa v malej zátoke medzi Cap d'Agde and Valras Plage na juhu Francúzska. Výhodou je teplá voda, zlatistý piesok a dobrá dostupnosť. Nečakajte však pláž s bohatým servisom.

Vias Plage na juhu Francúzska (Zdroj: flickr/cc/vercetty00)

Často kladené otázky

Má Francúzsko piesočnaté pláže?

Francúzsko má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili vo Francúzsku?

vo Francúzsku je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Pampelonne, Plage des Dames, Palombaggia, Plage Conguel a ďaľšie.

Je dovolenka vo Francúzsku drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.