Počasie vo Francúzsku počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Francúzska so sprievodcom.

Aktuálne počasie Francúzsko

Aktuálne počasie Francúzsko
22 °C
Pocitová: 26 °C
do 27°C
Maximálna denná
od 15°C
Minimálna nočná
5%
Riziko zrážok
32%
Vlhkosť
05:50
Východ slnka
21:58
Západ slnka
Zrána bude polooblačno, prípadne jasno. Poobede oblačno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 13 až 27 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 13 do 26 °C. Nočné teploty budú dosahovať 15 °C až 20 °C, priemerne 18 °C. Bude fúkať premenlivý južný až východný vietor rýchlosťou 4 km/h až 11 km/h.

Francúzsko teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat do Francúzska

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Január až December, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Francúzsko je rozľahlá krajina s rozmanitým povrchom. Vďaka tomu je podnebie veľmi rôznorodé. Letnú dovolenku môžete tráviť vo vychýrených letoviskách, zimnú v lyžiarskych strediskách alebo sa na jar a jeseň vydať po stopách histórie.

 

Na počasie má vplyv viacero faktorov ako napríklad vzdialenosť od mora, nadmorská výška či zalesnenie. Vo východnej časti krajiny je typické kontinentálne podnebie s vyššími teplotnými rozdielmi. Letá sú horúce a zimy chladné. Centrálna a severná časť má mierne podnebie. Západná časť je pod vplyvom Atlantického oceánu. Oceánske podnebie charakterizujú menšie teplotné rozdiely. Zimy sú mierne a letá chladnejšie. Južná časť je najteplejšia. Horúce suché letá striedajú mierne daždivé zimy. V nadmorskej výške nad 600 m n. m. je podnebie horské. Po celý rok sa vyskytujú zrážky, v zime snehové. Najteplejším mesiacom vo Francúzsku je júl s priemernou maximálnou teplotou 24ºC. Teplota mora sa v letných mesiacoch pohybuje medzi 19 – 22ºC.

Počasie vo Francúzsku podľa jednotlivých mesiacov

 

Mesiac

Počasie

Január

Január je chladný mesiac s priemernými dennými teplotami okolo 6ºC. Nočné teploty sa pohybujú na 1ºC. Počítajte so zrážkami. Počas 17 dní padne asi 54mm.

Február

Denné teploty ostávajú studené len okolo 7ºC. V noci klesá teplota na 2ºC. Zrážky pokračujú. Padne 46mm v priebehu 14 dní.

Marec

V marci len mierne stúpnu teploty – denná 11ºC, nočná 4ºC. Zrážky – 52mm/16 dní.

Apríl

Aprílová denná teplota sa zvýši na 14ºC. Noci však ostávajú chladné len okolo 6ºC. Tento mesiac prináša 45mm zrážok, ktoré padnú v priebehu 15 dní.

Máj

V máji sa denné teploty pohybujú na príjemných 18ºC a nočné na 9ºC. Počas 15 dní padne približne 62mm zrážok.

Jún

Jún prináša príjemné denné teploty okolo 21ºC. Nočné teploty mierne stúpnu na 12ºC. Očakávajte 57mm zrážok, čo je asi 13 daždivých dní.

Júl

Júlové denné aj nočné teploty sú už príjemné: 24ºC počas dňa, 14ºC počas noci. Zrážky: 54mm/11 dní so zrážkami.

August

August je ďalší teplý mesiac, kedy denná teplota dosahuje hodnotu 23ºC a nočná 14ºC. Treba počítať s 51mm zrážok v priebehu 12 dní.

September                                                      

Septembrové denné teploty sa pohybujú okolo 20ºC a nočné okolo 12ºC. Počas 12 dní padne asi 57mm zrážok.

Október

Zatiaľ čo denné teploty sa ešte pohybujú na príjemných 16ºC, nočné klesajú na chladných 8ºC. Očakávajte 59mm zrážok v priebehu 14 dní.

November

V novembri sa ochladí na 10ºC počas dňa a chladné 4ºC počas noci. Zrážky – 59mm počas 15 dní.

December

December je chladný mesiac s dennou teplotou 7ºC a nočnou 2ºC. Treba počítať s 55mm zrážok počas 16 dní.

 

Počasie vo Francúzsku podľa lokality

Počasie Francúzsko

 

Východná časť

Prevláda kontinentálne podnebie s pomerne horúcimi letami a chladnými zimami.

 

Západná časť

Počasie je pod vplyvom oceánu. Rozdiely v teplotách nie sú veľké. Zimy sú mierne a letá chladnejšie. Pre pobrežie Atlantiku sú typické početné zrážky.

 

Južná časť

Ide o najteplejšiu časť krajiny. Podnebie je subtropické so suchými horúcimi letami a miernymi daždivými zimami. Počas letných mesiacov sa priemerná denná teplota pohybuje medzi 24 – 27ºC.

 

Hornaté oblasti

Všeobecne platí, že čím je vyššia nadmorská výška, tým nižšie sú teploty. Zrážky sa vyskytujú celoročne. V zimných mesiacoch sú to zrážky snehové. Alpy ovplyvňuje studený vietor Mistrál, ktorý postupuje ďalej na západ. V lete zažijete v Alpách slnečné dni s teplotu šplhajúcou k 20ºC.

 

Paríž

Podnebie v Paríži je mierne. Zimy sú znesiteľné, priemerná teplota sa pohybuje okolo 3,5ºC. Snehové zrážky sú veľmi ojedinelé. Letá nie sú príliš horúce, priemerné denné teploty dosahujú hodnotu 20ºC. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august.
 

Kedy ísť  do Francúzska

Do Francúzska sa dá cestovať počas celého roka. Záleží len na vás, aký typ dovolenky zvolíte. Za poznávaním historických pamiatok sa vydajte najlepšie na jar či jeseň. Ak chcete navštíviť Bretónsko, Normandiu a pobrežné oblasti Atlantického oceánu, zvoľte letné mesiace (jún - august). Kúpanie v Stredozemnom mori je ideálne v júli a auguste. Kúpacia sezóna medzi La Rochelle a Biarritz končí už v polovici septembra. V Stredozemnom mori sa dá kúpať až do polovice októbra. Pre milovníkov zimných športov a zasneženej krajiny je vhodné obdobie na konci našej zimy a začiatok jari.