Santorini, klenot Grécka
Upresnite svoje filtrovanie
Santorini, klenot Grécka
Grécko Grécko
 Grécko  Grécko

Santorini, klenot Grécka 

Santorini, klenot Grécka 

Zastávok: 7
1.deň

Santorini – jeden z najmalebnejšiích a najkrajších  gréckych ostrovov ,prírodný div Egejského mora, poklad súostrovia Kyklady, kolíska mínojskej civilizácie.

Malebné dedinky s úzkymi dláždenými  uličkami, veľkolepé západy slnka, žiarivo biele  domčeky , kostolíky  s modrými kupolami. Dychberúce výhľady , azúrové more, romantické zákutia, jedinečné pláže s rôznofarebným sopečným pieskom , legendárne bary  pod holým nebom, fantastické víno,  reštaurácie a taverny s organickým jedlom ,  štýlové butiky , elegantné obchody so šperkami .

Ostrov veľkolepých farieb, kde všetky zmysly sú rozmaznávané .Santorini. Láska na prvý pohľad.

 

Odlet z Viedne, prílet na Santorini, presun do hotela, ubytovanie, individuálny program v letovisku Kamari alebo Perissa.

2.deň

Raňajky, po raňajkách nasleduje celodenný výlet za najkrajšími zákutiami ostrova Santorini.

Oia
Navštívte krásnu dedinu Oia postavenú v severnej časti okraja Kaldery. Oia je najfotografovanejším miestom na Santorini a miestom, kde sa mnoho umelcov inšpirovalo krásou, tradičnou architektúrou a úžasným západom slnka.
Vychutnajte si úžasný výhľad na Kalderu, kde je veľa obydlí zabudovaných do výklenkov sopečnej skaly. Budete mať tiež panoramatický výhľad na zvyšok ostrova Santorini a Egejské more.

Imerovigli
Úchvatný výhľad na Egejské more, sopku a Kalderu. Dedina Imerovigli bola postavená vysoko nad útesom Kaldery s neuveriteľným výhľadom. Pred dedinou sa nachádza obrovská skala zvaná Skaros, ktorá bola najlepším miestom na pozorovanie pirátov.

Firostefani
Navštívime tiež slávny kostol Modrý dóm vo Firostefani, ktorý je predmetom mnohých pohľadníc zo Santorini.

Prorok Ilias
Vyberte sa na vrchol proroka Iliáša, najvyššej hory, ktorá stojí asi 600 metrov nad morom. Nechajte sa ohromiť výhľadmi na ostrov okolo vás (360 stupňový výhľad) a potom nasledujte svojho sprievodcu vo vnútri zdobeného gréckokresťanského kláštora posadeného na vrchole hory.

Pyrgos
Navštívte dedinu Pyrgos, staré hlavné mesto, kde sa vydáte so sprievodcom po úzkych chodníkoch na zrúcaninu benátskeho hradu.

Miestne vinárstvo
Dozviete sa tajomstvá vinárstva a pochutnáte si na chutiach slávnych miestnych vín.

Megalochori
Navštívite dedinu Megalochori. Váš sprievodca vás prevedie úzkymi uličkami, kde budete mať možnosť obdivovať tradičnú architektúru dediny.

Červená pláž
Obdivujte červenú vrstvu piesku na Červenej pláži. Pláž je absolútne očarujúca vďaka pôsobivým červeným skalným útvarom, ktoré tvoria úchvatnú krajinu.

Emporio
Obec Emporio je najväčšou dedinou na gréckom ostrove Santorini. Môžete sa pozrieť na historické veterné mlyny, ktoré majú vynikajúci výhľad na zvyšok ostrova. Na kopci nad dedinou Emporio objavíte ruiny Kasteli, pevnosť z byzantského obdobia, tak aj ruiny Goulas.

Po západe slnka príchod na hotel do Kamari, individuálny program v jednom z najživších letovísk ostrova.

3.deň

Raňajky , po raňajkách odchod na program.


Plavte sa po krásnej „Kaldere“ na ostrove Santorini (zatopený kráter) a navštívte ostrovy Nea Kameni a Thirasia na tejto 6-hodinovej plavbe. Nastúpte na vyhliadkovú loď zo starého prístavu, obdivujte santorínske útesy a plavbu do Nea Kameni. Užite si voľný čas na prechádzku okolo jeho sopečného krátera, kúpanie v teplých prameňoch a navštívte ostrov Thirasia. Preskúmajte a naobedujte sa tu vo voľnom čase pred plavbou späť na Santorini. Potom preskúmajte dedinu Oia a zažite jedinečný západ slnka.

Exkurzia začína z malebného starého prístavu Santorini. Tento prístav je prístupný iba lanovkou, ktorá je najbežnejším spôsobom, pretože zjazd trvá iba 3 minúty, pešo 587 krokov alebo pre tých, ktorí milujú dobrodružstvo, je ideálnou voľbou miestny somár. Dôležitá poznámka: Za lístok na lanovku alebo za jazdu na jednom zo somárov by ste mali za cestu zaplatiť 6 €. Gialos, starý prístav, leží pod Firou, zasadený na úpätí skalnatého útesu. Budete prekvapení strmými svahmi kaldery a nakoniec sa pod týmito obrovskými skalami a jaskynnými domami, ktoré akoby viseli na útese, objaví maličký prístav. Tam vás budú čakať sprievodcovia po vašej exkurzii, ktorí vám poskytnú všetky dôležité informácie a zorientujú sa na lodi.

Volcano (Sopka)
Naším prvým cieľom bude slávna sopka Santorini! Po 20 minútach plavby sa dostaneme k mólu mesta Nea Kameni. Ak by vás zaujímal aj vstup ku sopke vstupné je 2,5 eura na osobu. Pôjdete so sprievodcom na hrebeň sopky a on vám vysvetlí všetko o histórii a geológii sopky. Na sopečnom ostrove zostanete 1,5 hodiny a nakoniec sa opäť nalodíte na našu loď na ďalšiu zastávku.

Hot Springs (Horúce pramene)
Našou ďalšou zastávkou bude ostrov Palea Kameni, kde sa na západnej strane nachádzajú známe horúce pramene. Miesto, ktoré je skutočne populárne pre svoje termálne vody. Tam sa zastavíme na 30 minút vo vzdialenosti 30 metrov od plytkých vôd pláže Agios Nicholaos. Vody sú zmiešané s bahnom, ktoré je plné síry, železa a iných kovov pochádzajúcich zo sopky a je veľmi prospešné pre pokožku, reumu, artritídu a ďalšie fyzické bolesti. Dôležitá poznámka: Na dosiahnutie pláže Agios Nicholaos je nevyhnutné veľmi dobre plávať.

Thirassia
Ďalšou zastávkou je ostrov Thirassia. Thirassia je zmenšeninou toho, čo bolo pred niekoľkými rokmi na ostrove Santorini. Dnes je panenským ostrovom, stále nedotknutý cestovným ruchom a moderným životným štýlom. Ostrov Thirassia má rozlohu iba 9 km2 a má približne 300 stálych obyvateľov. Zostaneme tam 2 hodiny, aby sme preskúmali túto malebnú a tradičnú dedinu a ochutnali autentickú santorínsku kuchyňu. Ak chcete, môžete sa prejsť aj v hlavnej dedine Manolas, ktorá je hlavným mestom Thirassie. Odtiaľ je nádherný výhľad na Santorini.

Oia
Po odchode z vášho posledného cieľa bude prehliadka plavby ukončená v Athinios, hlavnom prístave Fira. Po vystúpení vás bude čakať autobus, ktorý vás odvezie do dediny Oia. Tam budete mať voľný čas na preskúmanie tejto majestátnej dediny a obdivovanie jedinečného západu slnka.

Po západe slnka príchod na hotel do Kamari, individuálny program v jednom z najživších letovísk ostrova.

4.deň

Pre pobyty na 4 dní:

Raňajky a celodenný pobyt pri mori, individuálny program , v poobedňajších hodinách transfer na letisko, odlet do Viedne. V tento deň odlieta aj sprievodca. Ďalšie dni sú bez sprievodcu na mieste.

 

Pre pobyty na 9 dní:

Raňajky, voľný program.

5.-7.deň

Raňajky, voľný program

8.deň

Pre pobyty na 8 dní:

Raňajky, check out z hotela do 11:00 (po check oute si môžete nechať batožinu na recepcii hotela) a celodenný pobyt pri mori, individuálny program, vo večerných hodinách transfer na letisko.

9.deň

O 00:55 odlet do Viedne. Prílet do Viedne o 02:15

V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava Viedeň - Santorini - Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg

 • 1 ks malej príručnej batožiny v rozmeroch 35x20x20cm

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v 3* hoteli s raňajkami

 • Všetky transfery počas programu

 • Program so slovenským sprievodcom

 • Poistenie insolvenstnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Batožina do podpalubia
  Možnosť rezervácie batožiny v ďalšom kroku objednávky
 • Miesta pobytová taxa
  cca. 1.50€/osoba/noc. Taxa je splatná priamo na recepcii hotela.
 • Strava nad rámec raňajok

 • Vstupné do Volcano a pamiatok uvedených v programe
  Komplet suma vstupného nepresiahne 15€
 • Lístok na lanovku do prístavu

Dôležité informácie

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu. Letové časy sú orientačné. 

Sprievodca si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Zájazd sa uskutoční pri naplnení min.počtu účastníkov 6

Vstupné podmienky

Platný cestovný pas alebo občiansky preukaz vo forme identifikačnej karty. Turistický pobyt možný bez registrácie po dobu maximálne 90 dní.

 

Bližšie informácie nájdete na stránke MZV SR TU

 

Aktuálne obmedzenia spojené s COVID-19 nájdete na https://www.mzv.sk/detail-aktuality/-/asset_publisher/Hp2qxsn2Z6I5/content/obmedzenia-na-hraniciach-grecko

Za splnenie vstupných podmienok zodpovedá výlučne klient. CK nenesie zodpovednosť za nesplnenie podmineok vstupu do krajiny.