Najkrajšie pláže na Zanzibare

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Zanzibar so sprievodcom.

 

Pod názvom Zanzibar či oficiálne Unguja sa ukrýva ostrov na východnom pobreží Afriky s  úchvatnými plážami, ktoré pravidelne obsadzujú rebríčky najprestížnejších pláží sveta. Priam snehobiele pláže obklopené tropickou vegetáciou obmývajú modro-zelenkavé vody Indického oceánu. Výber tých najkrajších pláží vám dnes predstavíme.

 

Nungwi

Pláž Nungwi sa nachádza na severnom cípe ostrova, asi 1,5 až 2 hodiny jazdy od Stone Town. Vďaka krásnemu prostrediu pláže s jemným svetlým pieskom a priam tyrkysovou vodou je často označovaná za najlepšiu pláž Zanzibaru i za jednu z najkrajších pláží sveta. Pláž lemuje množstvo reštaurácií, barov, obchodíkov a hotelov, odporúčame si tiež prezrieť mestečko s historickým majákom či tunajšie akvárium.

Pláž Nungwi na severe

Pláž Nungwi na severe (Zdroj: flickr/cc/seb_arblaster)

 

Kendwa

Na severozápadnom pobreží, len 3 km južne od Nungwi sa rozprestiera pláž Kendwa. Túto pláž s jemným pieskom a mušľami, čistou vodou vhodnou na plávanie odporúčame najmä pre mladých dovolenkárov, ktorí hľadajú zmes lacného ubytovania, živej zábavy a krásnej pláže. Priamo na pláži sú aj bary a reštaurácie.

Kendwa s jemným svetlým pieskom

Kendwa s jemným svetlým pieskom (Zdroj: flickr/cc/TravelingOtter)

 

Kiwengwa

Pláž Kiwengwa sa rozprestiera na severovýchodnom pobreží a patrí k najkvalitnejším v tejto časti ostrova. Azúrové more, priam nekončiaci pás svetlého piesku a exotická vegetácia vytvárajú správnu zmes na trávenie krásnej dovolenky. V okolí sú vystavané luxusné hotely, taktiež reštaurácie a bary.

Kiwengwa na severovýchodnom pobreží

Kiwengwa na severovýchodnom pobreží (Zdroj: flickr/cc/Eden Viaggi)

 

Mangapwani

Len pár kilometrov západne od obce Mangapwani, cca 20 km severne od Stone Town môžete navštíviť piesočnatú pláž Mangapwani. Pláž ponúka veľmi dobré podmienky na plávanie a odpočinok na čistom piesku, bar v tieni stromov či prehliadku neďalekých koralových jaskýň Mangapwani Coral Cave.

Pohľad na Mangapwani

Pohľad na Mangapwani (Zdroj: flickr/cc/jason.risley)

 

Dongwe

Peknú pláž Dongwe nájdete vo východnej časti ostrova Zanzibar. Toto miesto je menej známe a ak hľadáte pokojné miesto, tak určite odporúčame. V okolí je postavených len pár hotelov. Pri odlive je voda veľmi plytká, takže ak si chcete zaplávať, nie je to vhodné miesto, no rodiny s deťmi si bezpečné hranie vo vode budú pochvaľovať.

Pokojná pláž Dongwe

Pokojná pláž Dongwe (Zdroj: flickr/cc/amozito)

 

Paje

Relax na kilometroch fantastického jemného a belavého piesku ponúka pláž Paje na východnom pobreží Zanzibaru. Je to jedno z mála miest, kde ešte nie je rozvinutý turizmus a zachováva si svoj pôvodný vzhľad. Pláž je ideálnym miestom pre relax a pokojné kúpanie. Sú tu len menšie reštaurácie a bary, no nechýba ponuka vodných športov.

Kilometre svetlého piesku pláže Paje

Kilometre svetlého piesku pláže Paje (Zdroj: flickr/cc/Lucas the nomad)

 

Bwejuu

Keď sa vydáte smerom na sever od mestečka Paje, naskytne sa vám pohľad na obľúbenú pláž Bwejuu s dokonalou atmosférou. Piesok je priam biely, voda azúrovo modrá a vhodná na kúpanie, tieň poskytujú nakláňajúce sa palmy. Rybárska dedinka rovnomenného názvu, v ktorej sa pláž nachádza, má k dispozícii rozmanité možnosti ubytovania od lacných penziónov po luxusnejšie hotely.

Krásna pláž Bwejuu

Krásna pláž Bwejuu (Zdroj: flickr/cc/The Zanzibar Collection)

 

Pongwe

Viac ako kilometer dlhá pláž Pongwe sa nachádza vo východnej časti ostrova s možnosťou vyraziť na výlet loďou, potápať sa či vychutnať si západ slnka. Ide o súkromnú pláž patriacu k hotelu s rovnakým názvom. Oblasť je pokojná, piesok udržiavaný a jemný, voda krásne sfarbená domodra. Ak sa však rozhodnete pre túto pláž, musíte počítať so silným odlivom.

Pongwe na východe ostrova

Pongwe na východe ostrova (Zdroj: flickr/cc/dpmcdono)

 

Mchanga

Pláž Mchanga predstavuje absolútny pokoj ako v raji bez hlučných davov ľudí a ruchu. Priezračné vody a priam biely piesok pláže na vás čaká na východno pobreží ostrova. Kulisu tvoria palmy a nechýbajú ani miestne reštaurácie.

Pokojné miesto – pláž Mchanga

Pokojné miesto – pláž Mchanga (Zdroj: flickr/cc/TrueAfrica)
 

Jambiani

Jambiani je malá rybárska dedina s hŕstkou penziónov a hotelov južne od Bwejuu a Paje. Vysoké palmy sa kníšu vo vetre, voda je príjemná na kúpanie, krištáľovo čistá a teplá, vhodná aj na šnorchlovanie či potápanie. Dlhá piesočnatá pláž patrí k miestam, ktoré nie sú takmer vôbec poznačené turizmom. Ak hľadáte pokojné miesto na oddych, tak skúste Jambiani Beach.

Pláž Jambiani pri rovnomennej dedinke

Pláž Jambiani pri rovnomennej dedinke (Zdroj: flickr/cc/Twiga88)
 

Matemwe

K východnému pobrežiu patrí aj pláž Matemwe s veľmi dobrými podmienkami na šnorchlovanie a potápanie. Treba počítať s jednou chybičkou a to, že je tu silný odliv. Pláž ponúka príjemný odpočinok na čistom piesku a kúpanie v priehľadných vodách.

Pohľad na Matemwe

Pohľad na Matemwe (Zdroj: flickr/cc/cathinka_ingman)