Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 18.05.2022, stránka má informačný charakter
Srí Lanka

Srí Lanka

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Srí Lanka: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup na Srí Lanku - COVID-19

Aktualizované: 22/04/2022

Podmienky vstupu do krajiny

Letecké spoločnosti lietajú do krajiny a o víza je potrebné požiadať pred príletom na letisko online. Pred vstupom do krajiny je potrebné mať platné vízum.

 

Ruší sa povinnosť testovania po prílete na Srí Lanku pre očkovaných aj nezaočkovaných turistov.

 

Podmienky pre plne zaočkované osoby od 20. apríla 2022

Plne zaočkované osoby sa nemusia preukazovať pred odletom negatívnym výsledkom testu. Na letisku predkladajú potvrdenie o očkovaní (v angličtine alebo s prekladom do angličtiny).

 

Nezaočkované/nie plne očkované deti vo veku 12 -18 rokov cestujúce v sprievode plne zaočkovaných dospelých sa musia preukázať negatívnym PCR nie starším ako 72 hodín alebo negatívnym antigénovým testom nie starším ako 48 hodín pred plánovaným odletom. Deti do 12 rokov sú od tejto povinnosti oslobodené.

 

Povinné je miestne cestovné poistenie na jeden mesiac, pokrývajúce COVID-19 s denným poistným 12 USD a celkovým krytím 50 000 USD pre všetky osoby, vrátane detí do dvoch rokov. Poistné sa platí na oficiálnej stránke.

 

Plne zaočkovaní turisti sa môžu ubytovať v ktoromkoľvek ubytovacom zariadení, používať miestnu dopravu podľa vlastného uváženia. Miestne úrady odporúčajú využívať bezpečné certifikované ubytovanie a cestovné agentúry.

 

Podmienky pre nezaočkované a nie plne zaočkované osoby od 20. apríla 2022

Nezaočkovaní turisti alebo osoby, ktoré neukončili odporúčané očkovanie alebo vycestovali v období kratšom ako 14 dní po zaočkovaní odporúčanou dávkou (nie plne zaočkované osoby) musia predložiť negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín pred odletom alebo negatívny antigénový test nie starší ako 48 hodín pred odletom. Testy musia byť v anglickom jazyku. Výnimku z testovania majú deti do 12 rokov.

 

Povinné je miestne cestovné poistenie na jeden mesiac, pokrývajúce COVID-19 s denným poistným 12 USD a celkovým krytím 50 000 USD pre všetky osoby, vrátane detí do dvoch rokov. Poistné sa platí na oficiálnej stránke.

 

Táto kategória turistov sa môže ubytovať v ktoromkoľvek ubytovacom zariadení, používať miestnu dopravu podľa vlastného uváženia. Miestne úrady odporúčajú využívať bezpečné certifikované ubytovanie a cestovné agentúry.

 

Podrobnosti k vstupu nájdete na webovej stránke Ministerstva turizmu Srí Lanky

 

Podmienky tranzitu a odchodu

Cestovné spojenie s krajinami EÚ je od 21. januára 2021 obnovené.

 

Cestovanie v rámci krajiny

Ekonomická kríza môže spôsobovať problémy so zásobovaním, čo má za následok nedostatok základných životných potrieb, ako sú lieky, palivo, elektrina a potraviny. V supermarketoch, na čerpacích staniciach a v lekárňach môžu byť čakacie rady. Miestne úrady môžu obmedziť prísun elektriny, čo vedie k jej častým výpadkom. Pozrite si upozornenie slovenského veľvyslanectv v Dillí

 

Podmienky návratu do SR

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko