Najkrajšie pláže v Izraeli

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Izraela so sprievodcom.

 

Izrael, to nie je len krajina plná zaujímavým pamiatok. Do povedomia sa dostala tiež vďaka krásnym plážam, liečivým účinkom mora a príjemnému prostrediu na oddych. Pobrežie Izraela obmývajú tri moria – Stredozemné, Červené a Mŕtve more. Stačí si len vybrať to pravé. Dnes vám pár tipov na tie najkrajšie pláže ponúkame.


Gordon Beach

Verejná piesočnatá pláž Gordon Beach sa rozprestiera na pobreží Stredozemného mora, v meste Tel Aviv. Centrálna poloha pláže i pútavý útes s bielym pieskom robia z Gordon Beach najpopulárnejšiu pláž Izraela. Chodieva sem zmes miestnych obyvateľov a dovolenkárov z hotelov. K dispozícii sú ležadlá, sprchy a možnosti občerstvenia.

Gordon Beach v Tel Avive

Gordon Beach v Tel Avive (Zdroj: flickr/cc/Eric Böhm)

 

Hilton Beach

Hilton Beach je snáď najrušnejšou plážou v Tel Avive. Je vyhľadávaná turistami a neoficiálne označená za gay beach. Pláž je známa vďaka škole vodných športov, ktorá sa venuje výcviku dospelých i detí s rôznou úrovňou. Lemujú ju mnohé reštaurácie a bary.

Rušná pláž Hilton Beach

Rušná pláž Hilton Beach (Zdroj: flickr/cc/geebeewhy)

 

Banana Beach

Pláž Banana je protikladom k ručnej Gordon Beach a Hilton Beach. Turisti sem chodia tráviť príjemné a pokojné chvíle. Je to ideálne miesto na odpočinok. V piatok sa pláž mení na rušné miesto. Prichádzajú sem hudobníci s celého Tel Avivu, aby predviedli svoju šou. Môžete si požičať výstroj a venovať sa vodným športom alebo sa zapísať do kurzu, kde vás naučia základy. Nachádza sa v najjužnejšej časti Tel Avivu, neďaleko mesta Jaffa.

Banana Beach sa v piatok stáva hudobným centrom

Banana Beach sa v piatok stáva hudobným centrom (Zdroj: flickr/cc/miketnorton)

 

Metzitzim Beach

Metzitzim Beach je ideálna rodinná pláž s umelou lagúnou, teplou vodou Stredozemného mora, miernym vstupom, detským ihriskom a dozorom plavčíka. Na pláži je kaviareň, reštaurácie, sprchy a športové ihrisko na volejbal. Južná časť je vymedzená pre náboženskú verejnosť.

Rodinná pláž Metzitzim Beach

Rodinná pláž Metzitzim Beach (Zdroj: flickr/cc/TelAvivMe)

 

Ajami Beach

Historické mesto s kostolom a palácmi, uličky plné schodíkov, ktoré vedú priamo na pláž... to je úplne iný svet ako v Tel Avive. Ajami Beach ponúka jedinečné prostredie, pokojnú atmosféru, čistý piesok a dobré podmienky na kúpanie. Leží smerom na juh od Old Jaffa.


Herzliya Beach

Neustále sa rozvíjajúca štvrť Herzliya severne od Tel Avivu je pomerne kľudná. Práve tu nájdete krásnu pláž Herzliya Beach, ktorá sa radí k najkrajším izraelským plážam. V okolí je len pár hotelov, nákupné centrum, reštaurácie a plážové bary. Rušnejšia je len počas víkendu.

Pokojná pláž Herzliya Beach

Pokojná pláž Herzliya Beach (Zdroj: flickr/cc/flashpacker-travelguide.de)

 

Aqueduct Beach

Približne 50 km severne od Tel Avivu, severne od Herodeského prístavu Caesarea sa nachádza pláž Aqueduct Beach. Pláž dotvára historicky cenný akvadukt z rímskych čias. Chodieva sem pomerne málo turistov. Cez víkend je pláž plný miestnych obyvateľov. Z pláže je úžasný výhľad na more.

Piesočnatá pláž neďaleko historického akvaduktu

Piesočnatá pláž neďaleko historického akvaduktu (Zdroj: flickr/cc/fabcom)

 

Beit Yannai Beach

Južne od mesta Caesarea sa rozprestiera pláž Beit Yannai Beach. Širokú pláž obmývajú priezračné vody Stredozemného mora. Pláž je súčasťou prírodnej rezervácie, čo je zárukou krásnej prírody a udržiavaného prostredia. Parkovanie pri pláži je spoplatnené. Sú tu veľmi dobré podmienky na vodné športy, hlavne pre kitesurfing.

Beit Yannai Beach

Beit Yannai Beach (Zdroj: flickr/cc/ellen x silverberg)

 

Dado Zamir Beach

Pulzujúce miesto plné večernej zábavy a horúcich rytmov... to je pláž Dado Zamir Beach. Nachádza sa pri meste Haifa. Z pláže je nádherný výhľad na more. Nechýbajú reštaurácie s miestnymi špecialitami.

 

Sironit Beach

Pri meste Netanya, na severe Izraela sa tiahnu najdlhšie pláže krajiny. Najkrajšou je Sironit Beach. Zaujímavosťou pláže je vybudovaný výťah, ktorý prepája mesto s plážou. Z centra mesta sa na pobrežie dopravíte za 20 sekúnd. Sú tu rôzne reštaurácie a dokonca lekcie fitnesu.

Sironit Beach pri meste Netanya

Sironit Beach pri meste Netanya (Zdroj: flickr/cc/ttorai)

 

Coral Reef Beach

Coral Reef Beach v Eilate je prvou plážou v našom zozname, ktorú obmýva Červené more. Považuje sa za miesto s najlepšími podmienkami na šnorchlovanie a potápanie v celom Izraeli. Prezrieť si môžete pestrofarebné koralové záhrady a rozmanité živočíchy. Navyše je to kvalitná rodinná pláž. Nechýbajú reštaurácie, bary, sprchy, ležadlá a slnečníky.

Coral Reef Beach, Eilat

Coral Reef Beach, Eilat (Zdroj: flickr/cc/fabcom)

 

Dolphin Reef

Ak sa chcete vyhnúť preplneným plážam, užiť si absolútny pokoj a krásne prostredie, zamierte na  Dolphin Reef v Eliate. Malebnú pláž obohnanú útesom obmýva Červené more. Súčasťou pláže je kaviareň, reštaurácie, potápačské centrum a relaxačné bazény. Počas oddychu si môžete vychutnávať pohľad na delfíny, ktoré sa v tejto lokalite často vyskytujú. Za vstup na toto krásne miesto sa platí poplatok.

Dolphin Reef Beach v Eliate

Dolphin Reef Beach v Eliate (Zdroj: flickr/cc/redsea2006)

 

Mineral Beach

Lákadlom Mŕtveho mora sú jeho blahodárne účinky na organizmus a tiež pokojná a ničím nerušená atmosféra. Na severnom konci Mŕtveho mora môžete navštíviť Mineral Beach s prírodnými sírnymi jazierkami a bahennými bazénmi. Priamo na pláži si môžete vychutnávať relaxačno-liečebné procedúry, využiť sprchy alebo si zájsť do okolitých reštaurácií a kaviarní.

Mineral Beach pri Mŕtvom mori

Mineral Beach pri Mŕtvom mori (Zdroj: flickr/cc/cptravelblog)

 

Ein Gedi Beach

Pláž Ein Gedi je ďalším zaujímavým miestom s priaznivými účinkami Mŕtveho mora. Tunajšia pláž je verejná. Pri pláži je postavený liečebný komplex s množstvom procedúr. Vstup do centra sa platí.

Verejná pláž Ein Gedi Beach

Verejná pláž Ein Gedi Beach (Zdroj: flickr/cc/Hans74)

Často kladené otázky

Má Izrael piesočnaté pláže?

Izrael má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Izraeli?

v Izraeli je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Gordon Beach, Hilton Beach, Banana Beach, Metzitzim Beach a ďaľšie.

Je dovolenka v Izraeli drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.