Sviatky 2018: ako si naplánovať dovolenku a oddychovať dlhšie

Obmedzený počet dní dovolenky v práci ešte nemusí znamenať obmedzené dovolenkovanie. Sviatky v roku 2018 sľubujú štedrý počet predĺžených víkendov. Vďaka šikovnému plánovaniu a spojeniu sviatkov, víkendov a vašej dovolenky, si môžete užívať voľno oveľa dlhšie.

V našej infografike prinášame prehľad, kedy si vziať voľno, aby ste z voľných dní vyťažili maximum a získali čo najviac dní oddychu.

Aby sme vám plánovanie vašich ciest uľahčili, pridávame niekoľko zaujímavých tipov na destinácie, kam sa oplatí vycestovať v roku 2018.

 

Infografka - sviatky 2018

 

Predĺžené víkendy

Sviatky v roku 2018 v kombinácii s niekoľkými dňami dovolenky vám zabezpečia až 5 možností na predĺžený víkend.

 

Kam sa vybrať na víkend?

 

 

Veľká noc

Veľkonočné prázdniny sa najmä na juhu Európy už spájajú s otepľovaním. Teploty presahujú hranicu príjemných 20 stupňov. Zaujímavou alternatívou klasickej dovolenky je plavba loďou, kedy navštívite hneď niekoľko krajín.

 

Kam cestovať cez Veľkú noc?

 

 

Letná dovolenka

Hneď na úvod leta sa objavuje prvá možnosť na viac dní voľna počas sviatku sv. Cyrila a Metoda. Oplatí sa tiež počkať s letnou dovolenkou na koniec augusta, kedy za 4 dni dovolenky získate až 9 dní voľna, ktoré môžete stráviť chytaním bronzu na pláži.

 

Najlepšie destinácie na letnú dovolenku pri mori

 

 

Vianočné prázdniny

Mrazom a zime sa každoročne snaží vyhnúť množstvo Slovákov, ktorí cestujú do exotických krajín. Počas zimných mesiacov začína sezóna v Karibiku aj v krajinách, ktoré obmýva Indický oceán.

 

Destinácie na exotickú dovolenku v zime