Provensálsko, Azúrové pobrežie a Monako
Upresnite svoje filtrovanie
Provensálsko, Azúrové pobrežie a Monako
 Francúzsko, Francúzsko, Monako  Francúzsko, Francúzsko, Monako

Provensálsko, Azúrové pobrežie a Monako 

Provensálsko, Azúrové pobrežie a Monako 

1 termín
Dní: 6
Dní: 6
Zastávok: 6
Letecká
Letecká
Od
799
Od
799 €
na 5 nocí na osobu
na 5 nocí na osobu
1.deň

Odlet do Marseille.


Ubytovanie a večerná prechádzka starým mestom.

 

Po prechádzke voľný program.

2.deň

Raňajky a prvé zoznámenie s mestom na Azúrovom pobreží, pešia prehliadka mesta.

Začneme dominantou mesta bazilikou Notre Dame de la Garde, ktorú Francúzi vzorne strážia aj pre zlatú sochu Panny Márie s dieťaťom. Stavba je úchvatná a ešte viac nás očaria výhľady do okolia.

Následne sa presunieme do mesta Avignon - toto starobylé  mesto rozprestierajúce sa na ľavom brehu rieky Rhôny bolo do začiatku 14. storočia malým mestečkom bez väčšieho významu. Najväčší rozvoj zažilo počas obdobia, keď sa stalo sídlom siedmich pápežov a aj po ich presídlení do Ríma mesto naďalej patrilo cirkvi. Zrejme najznámejšou pamiatkou a symbolom mesta je Avignonský most (Pont Saint-Bénezet) na rieke Rhône, pod ktorým sa zrodila aj známa francúzska pieseň Sur le pont d´Avignon (na Avignonskom moste). Jeho štyri zachované oblúky končia uprostred rieky Rhôny.

Pešo si prezriete mesto s Kaplnkou sv. Mikuláša a historicky najznámejším mohutným Pápežským  palácom, kde boli na podnet kráľa Filipa Pekného skoro 68 rokov väznení pápeži. Toto obdobie predstavuje najväčší rozkol katolíckej cirkvi v histórii. Po prehliadke pamiatok budete mať možnosť nákupov suvenírov, voňavých levanduľových vrecúšok, mydiel či provensálskej keramiky.

Po programe nasleduje voľný program.

3.deň

Po raňajkách dokončíme prehliadku Marseille.


Multikultúrny prístav Marseille s bohatou históriou, ktorá sa tiahne až do antického Grécka. Marseille bolo v minulosti vnímané ako špinavšie a chýbal mu pôvab Cannes alebo St Tropez. No táto "čierna ovca" na pobreží Provensálska postupne vyrástla až na  Európske hlavné mesto kultúry (r. 2013). Srdcom Marseille je živý Vieux Port (starý prístav), starodávna štvrť Le Panier - najstaršia časť mesta a za návštevu určite stojí aj štvrť République so štýlovými butikmi a oblasť Joliette, v ktorej nájdete katolícku katedrálu Notre Dame de la Major.

Po programe nasleduje transfer do Nice, ubytovanie a voľný program.

4.deň

V ranných hodinách hneď po raňajkách bude nasledovať prechádzka v Nice po Promenade des Anglais, palmami lemovanej promenáde Angličanov s mnohými luxusnými hotelmi a galériami.  Návšteva miestneho provensálskeho aj kvetinového trhu. Turistickým vláčikom sa budeme mať možnosť vyviezť na pahorok, kde sa nachádzajú zrúcaniny hradu z 11. storočia a odkiaľ je nádherný výhľad na Zátoku Anjelov a na celé „staré aj nové“ Nice.

Pokračujeme cestou po Azúrovom pobreží, do mesta filmových hviezd, v ktorom sa každoročne v máji koná slávny Medzinárodný filmový festival, do Cannes. V meste uvidíte aj zachovalú časť starých mestských hradieb, strážnu vežu a maják z 11. storočia na kopci odkiaľ je nádherný výhľad na celé mesto aj na protiľahlé Lerinské ostrovy. Navštívime spoločne luxusný bulvár La Croisette s nádhernými hotelmi, butikmi, kaviarňami a reštauráciami a aj príjemné piesočnaté pláže. Individuálne voľno, počas ktorého budete mať možnosť sa loďkou preplaviť na neďaleký ostrov Svätej Marguerity s pevnosťou, kde bolo kedysi väzenie za čias kráľa Ľudovíta XIV., dnes sa tam nachádza múzeum Stredomoria a rozsiahle eukalyptové lesy okolo pevnosti, ale aj malé príjemné pláže. Možnosť kúpania sa, či večere v miestnych reštauráciách. Návrat na hotel. 

5.deň

Po raňajkách bude nasledovať odchod do Monackého kniežatstva. Od roku 1297 je tento druhý najmenší štát sveta majetkom rodu Grimaldiovcov, ktorý je najstarším vládnucim rodom na svete.                                                                          

Monako vďačí za svoju slávu najmä kasínu, ktoré založil roku 1856 knieža Karol III. Je aj daňovým rajom, pýši sa najvyšším príjmom na obyvateľa vo svete. Každoročne sem chodia fanúšikovia Veľkej ceny Monaka a Ralley Monte Carlo.
V Monaku si pozrieme Záhrady svätého Martina, Katedrálu svätého Mikuláša, Oceánografické múzeum aj Kniežací palác. V rámci osobného voľna budete mať možnosť prejsť sa ku kasínu do štvrti Monte Carlo. Popoludní sa vlakom presunieme do malebného rybárskeho mestečka na Azúrovom pobreží, do mestečka Menton, ktoré je posledným francúzskym mestečkom hneď pri talianskych hraniciach a má svoje čaro stredomorského rybárskeho mestečka. Každý rok vo februári sa tu koná slávny festival citrónov s nádhernými alegorickými vozmi z citrusov a s voľbou Kráľa festivalu. Prechádzka po starom historickom centre mesta a v miestnom prístave, individuálne voľno. Večer návrat na hotel.

6.deň

Po raňajkách nasleduje voľný program, check out z hotela, transfer na letisko a odlet domov.

V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava Viedeň - Marseille/Nice - Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg/osoba

 • 1 ks malej príručnej batožiny v rozmeroch 35x20x20cm/osoba

 • Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v 3* hoteli s raňajkami

 • Program so slovensky hovoriacim sprievodcom

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestne poplatky
  cca. 3€/osoba/noc. Poplatok splatný priamo na recepcii hotela.
 • Batožina do podpalubia

 • Doprava počas programu
  Bližšie informácie o cene dopravy nájdete v časti Dôležité informácie
 • Vstupy do pamiatok, atrakcií a múzeí

Letecká
odlet z Viedne
24 Feb - 1 Mar
6 dní / 5 nocí
piatok - streda
Letecká
odlet z Viedne
Raňajky
Dvojlôžková izba
799 €
cena na osobu
Hľadáte iný termín?
Pripravíme vám ponuku na mieru
Dôležité informácie

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu. Letové časy sú orientačné. 

Sprievodca má právo na zmenu poradia programu.

Minimálny počet účastníkov zájazdu je 6

Vstupné podmienky

Vstúpiť na územie Francúzska ako aj vycestovať je možné s platným cestovným pasom alebo platným občianskym preukazom.
Občan SR sa môže v krajine zdržiavať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom po dobu maximálne troch mesiacov bez nutnosti vybavovania ďalších formalít.

Podrobné info nájdete na stránke MZV SR

Aktuálne podmienky spojené s COVID-19 nájdete na https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach

Cena dopravy počas poznávacieho zájazdu

 • cena mestskej dopravy v Marseille sa pohybuje v sume 1.50€/osoba/cesta. Možnosť zakúpenia balíčka 10ks cestovných lístkov za 10€
 • cena vlakovej dopravy Marseille - Avignon je cca. 20€ za spiatočný lístok
 • cena mestskej dopravy v Nice sa pohybuje v sume 1.50€/osoba/cesta. Možnosť zakúpenia balíčka 10ks cestovných lístkov za 10€
 • cena vlakovej dopravy Nice - Monako je cca. 8€ za spiatočný lístok
 • cena vlakovej dopravy Marseille - Nice je cca. 40€

Vlakové lístky a lístky na MHD sú splatné priamo na mieste v hotovosti. Komppletný balíček lístkov je v sume cca.80€/osoba.

Ceny sú orientačné.

Ceny vstupov pamiatok a atrakcií

 • cena vstupenky do Oceánografického múzea v Monaku je cca. 13€/osoba
 • cena vstupenky do Kasína v Monaku je cca. 10€/osoba

Žiaden zo vstupov nie je povinný a platba prebieha priamo na mieste.

Ceny vstupov sú orientačné a môžu sa meniť v závislosti na sezóne a obsadenosti. CK Petit Press nezodpovedá za zmenu ceny lístkov.