Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 27.06.2022, stránka má informačný charakter
Singapur

Singapur

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Singapur: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup do Singapuru - COVID-19

Aktualizované: 06/05/2022

Podmienky vstupu do krajiny

Vstup cudzincov do krajiny je obmedzený a umožnený iba plne zaočkovaným osobám proti COVID-19.

 

Výnimkou sú deti do 12 rokov a osoby, ktoré nemôžu byť zo zdravotných dôvodov zaočkované. Aspoň 3 dni pred odletom je potrebné vyplniť elektronický registračný formulár  ICA (Immigration and Checkpoints Authority). Rovnako si musia stiahnuť a aktivovať aplikáciu TraceTogether.

 

Overte si, či očkovací preukaz COVID-19 je uznaný zo strany Singapuru

 

Osoby, ktoré prekonali COVID-19, musia byť zaočkované aspoň jednou dávkou vakcíny schválenej WHO a disponovať príslušným certifikátom o prekonaní choroby, aby boli považované za očkované pre cestu do Singapuru.

 

Informácie o opatreniach proti COVID-19 na webovej stránke Imigračného úradu

Informácie pre cestujúcich do Singapuru na webovej stránke Imigračného uradu

 

Podmienky pobytu, tranzitu a odchodu

Počas pobytu v Singapure a návšteve vnútorných priestorov je potrebné využívať aplikáciu TraceTogether. V krajine je povinné nosenie rúšok na verejnosti a verejnej doprave. V prípade pozitívneho COVID-19 testu sa odporúča domáca izolácia do vykonania nasledujúceho negatívneho antigénového testu. V prípade vážnejších symptómov je osoba povinná absolvovať liečenie v nemocničnom zariadení. Po 7 dňoch je možné vykonať RT-PCR test a aj v prípade menších príznakov ho môže opustiť, avšak musí minimalizovať sociálne kontakty. Po 10 dňoch môže osoba definitívne ukončiť karanténu.

 

Bližšie informácie o prijatých opatreniach

 

Slovenskí občania majú možnosť na návrat do SR využiť lety viacerých komerčných leteckých spoločností, ktoré frekventovane poskytujú možnosti návratu do hlavných európskych destinácií.

 

Momentálne je tranzit v Singapure umožnený iba na lety vybraných aerolínií. Z tohto dôvodu si je túto možnosť a konkrétne podmienky potrebné preveriť na webstránke letiska Changi alebo u konkrétnej leteckej spoločnosti.

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

#TopPage

 

 

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko