Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 28.05.2022, stránka má informačný charakter
Kostarika

Kostarika

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Kostarika: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup na Kostariku - COVID-19

Aktualizované: 05/04/2022

Podmienky vstupu do krajiny

Vládne úrady Kostariky povoľujú vstup do krajiny všetkým cudzincom. Kostarické úrady v súčasnosti nevyžadujú na vstup cudzinca test na COVID-19 ani potvrdenie o zaočkovaní.

 

Na vstup do Kostariky bolo zrušené aj povinné zdravotné poistenie COVID-19. Napriek tomu Veľvyslanectvo SR v Mexiku slovenským občanom odporúča, aby pri cestovaní do Kostariky mali uzatvorené takéto medzinárodné zdravotné poistenie. 

 

V prípade, že cudzinec počas pobytu v Kostarike dostane COVID-19, je povinná karanténe v dĺžke 7-14 dní.   

 

Cestovanie v rámci krajiny

Pred prekročením kostaricko-nikaragujskej hranice cudzinec musí predložiť potvrdenie o negatívnom teste na COVID-19 vykonanom maximálne 72 hodín pred plánovaným prekročením hranice do Nikaraguy.

 

Vnútorný pohyb /tranzit po krajine je povolený bez obmedzení, v prostriedkoch verejnej MHD však stále platia obmedzenia regulujúce počet cestujúcich.
 

Opatrenia v krajine

Turistické centrá, obchodné domy, reštaurácie, hotely diskotéky, nočné kluby, resp. všetky aktivity určené verejnosti sú otvorené. 

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko