Španielsko: Barcelona, srdce Katalánska
Upresnite svoje filtrovanie
Španielsko: Barcelona, srdce Katalánska
Španielsko Španielsko
 Španielsko  Španielsko

Španielsko: Barcelona, srdce Katalánska 

Španielsko: Barcelona, srdce Katalánska 

Zastávok: 4
1.deň

Odlet z Viedne.

Stretnutie so sprievodcom na letisku vo Viedne, po prílete do Barcelony nasleduje transfer do 3* hotela. 

Barcelona je druhé najväčšie mesto Španielska (prvým je, prirodzene, Madrid; veční rivali). V priebehu dejín bola rímskym vojenským táborom a istý čas aj hlavným mestom oblasti, ktoré tvorí dnešné Španielsko.

Legenda hovorí, že Barcelonu založil Herkules; iná, viac reálnejšia, že tak urobil už v 3. st. pred n. l. Kartáginec Hamilkar Barca, otec slávneho dobyvateľa Hannibala a mesto nazval Barcino (po svojej rodine). Či je tak, či onak, do Barcelony sa zamilujete na prvý pohľad. Tento goticko-modernistický zázrak Katalánska, ležiaci na pobreží Stredozemného mora, má svoj špecifický kozmopolitno-pohodový charakter.
Pádom Frankovej diktatúry Katalánsko získalo späť svoj autonómny status (politický i kultúrny) a Barcelona začala ožívať; naplno zažiarila v r. 1992 (Olympijské hry) a odvtedy je jedným z najnavštevovanejších miest Európy; patrí medzi najdynamickejšie a najštýlovejšie mestá na svete. 

Barcelona je hlavným mestom Katalánska (101,9 km2); provinciu s najvyšším HDP v celom Španielsku obýva asi 7, 5 miliónov ľudí, pričom v Barcelone žije približne 1, 6 milióna obyvateľov. Katalánsko patrí spolu s francúzskym regiónom Rhone-Alpes, talianskou Lombardiou a nemeckým Baden-Württemberskom k tzv. „štyrom motorom Európy“ (vysoko industriálnym regiónom). 

 

Program:

Prílet z Viedne do Barcelony v doobedňajšom čase; presun do hotela. Vychádzka „starým“ mestom = tzv. srdce Barcelony. Začneme najznámejším európskym bulvárom La Rambla  (živým, umeleckým, demokratickým, trošku dekadentným, v každom prípade, opojne prirodzeným). Nazvať La Ramblu (1, 5 km) ulicou nie je výstižné; La Rambla „je život“; hovorí sa, že kto neprešiel touto najznámejšou európskou promenádou (spája centrum mesta s pobrežím, prístavom a plážou) akoby ani v Barcelone nebol. Práve na La Rambla stojí La Boqueria (Mercat de Sant Josep; známa tržnica sv. Jozefa z 19. st.), ktorá poteší všetky zmysly, oblaží oko i žalúdok. Individuálne voľno; pokračujeme... prejdeme okolo jednej z najznámejších operných scén v Európe Gran Teatre del Liceu. Na moment (a kvôli fotkám) odbočíme na krásne, priestranné námestie Plaça Reial (Kráľovské námestie) navrhnuté mladým Gaudím. A smerujeme do minulosti... do historickej časti mesta Barri Gotic, ktorá je považovaná za centrum starého mesta Barcelony, s katedrálou sv. Eulálie a pozoruhodnou koncentráciou palácov či kostolov, z ktorých väčšina stojí na rímskych základoch. Srdce Gotickej časti je námestie Plaça Sant Jaume, kde oproti sebe stoja budova katalánskej vlády a mestská radnica, Ajuntament, ktoré spolu vytvárajú harmonický pár. V Gotickej časti sa nachádza aj slávna židovská štvrť, El Call, so synagógou Sinagoga Major de Barcelona. Množstvo uličiek, prepletených do labyrintu… straťme sa tu na chvíľu nielen v čase, ale aj v priestore. 

Program je bez vstupov do pamiatok.

Po ukončení programu máte osobné voľno a môžete si užívať poobedie v centre Barcelony. 

2.deň

Po raňajkách stretnutie so sprievodcom na recepcii.

Nazvime si ho „po stopách Gaudího“. Deň začneme „zázrakom“ parkom Güell (jeden z Gaudího nespútaných projektov, ktorý tvoril 14 rokov; dokončil ho J. M. Jujol). Nádherný Park Güell je neopísateľný; to musíte len zažiť! Je plný kamenných skulptúr, zelene a kvetín... mozaiky sú očarujúce... je neskutočne fotogenický, poskytujúci zaujímavé výhľady na mesto. Je to omamné miesto (možno tuná okúsiť doslova rozprávkový svet tak intenzívne, ako asi nikde inde na svete). U Gaudího si ho objednal jeho trpezlivý a odvážny mecenáš gróf Eusebi Güell, ktorý chcel vytvoriť na okraji mesta oázu pokoja, zelene, krásy a umenia; niečo v štýle anglického záhradného predmestia  (park je zapísaný v zozname pamiatok kultúrneho dedičstva  UNESCO; rozloha 6 ha). V tomto meste zanechal práve architekt Antoni Gaudí svoju najviditeľnejšiu stopu... čakajú nás ďalšie Gaudího stavby bytový dom La Pedrera (Casa Mila);  Casa Batlló, ktorá vzdáva hold patrónovi Katalánska, sv. Jurajovi  (Sant Jordi); či Casa Lleó Morera na Passeig de Grácia (ulica, ktorú musí vidieť každý) a hrdá ikona Barcelony La Sagrada Familia. To, čo je pre Paríž Eiffelovka, to, čo je pre NY Socha Slobody. La Sagrada Familia je Gaudího životné dielo; do jeho dokončenia stále zostáva niekoľko rokov... (údajne r. 2030). Individuálne voľno. 
Deň ukončíme pri hrajúcich fontánach Font Mágica v časti Montjuic (Plaça Espanya). Mimochodom, lanovkou sa môžeme dostať na 210 m vysoký vrchol Montjuic-u, odkiaľ sa nám naskytnú panoramatické výhľady na večernú Barcelonu. 

Program je bez vstupov do pamiatok.

Po ukončení programu máte osobné voľno a môžete si užívať poobedie v centre Barcelony. 

3.deň

Po raňajkách máte v tento deň voľný program, ktorý si môžete užiť na prekrásnej pláži v Barcelone

4.deň

Po raňajkách stretnutie so sprievodcom na recepcii.

Čaká nás tzv. „moderná Barcelona“. 

Individuálne voľno na nákupy a fotky, ktoré sme nestihli urobiť… relax na pláži… možnosť návštevy štadiónu FCB z r. 1992;  Camp Nou („nové ihrisko“). Bol dokončený v r. 1957 a jeho kapacita je 99 500 divákov (ide o najväčší futbalový štadión v Európe a piaty najväčší na svete). 

*stratíme sa a znovu nájdeme v “španielskej dedine” Poble Espanyol“, ktorá bola postavená pre Svetovú výstavu v r. 1929; ide o zmes architektonických štýlov typických pre každú oblasť Španielska, vrátane domov, kostolných veží, námestí, studní, uličiek... súčasťou sú flamenco-vystúpenia, dobré jedlo, stánky so suvenírmi. 

Aquarium, jedno z najväčších morských akvárií v Európe s obrovským skleneným tunelom vedúcim naprieč obrovským Oceanáriom. 

Program je bez vstupov na štadión a do pamiatok.

Po ukončení programu nasleduje transfer na letisko a odlet do Viedne.

V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava Viedeň - Barcelona - Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg/osoba

 • 1 ks malej príručnej batožiny v rozmeroch 35x20x20/osoba

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v 3* hoteli s raňajkami

 • Program so slovenským sprievodcom v Barcelone
  bez vstupov do pamiatok
 • Vstupenka do Park Güell

 • Transfer letisko - hotel - letisko

 • Poistenie insolvenstnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestne poplatky - city tax (vo výške 2€/os./noc) splatné priamo na recepcii hotela

 • Batožina do podpalubia
  Možnosť rezervácie v ďalšom kroku
 • Miestna doprava v Barcelone

 • Vstupy do pamiatok

Dôležité informácie

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu.

 

V prípade potreby je sprievodca oprávnený zmeniť poradie programu

 

Minimálny počet účastníkov je 6.

Vstupné podmienky

Platný cestovný pas alebo občiansky preukaz vo forme identifikačnej karty. Turistický pobyt možný bez registrácie po dobu maximálne 90 dní.

 

Bližšie informácie nájdete na stránke MZV SR TU

 

Aktuálne informácie ohľadom vstupu spojenými s COVID-19 nájdete na https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach#spanielsko