Vietnam: Veľká cesta od severu po juh
Upresnite svoje filtrovanie
Vietnam: Veľká cesta od severu po juh
Vietnam Vietnam
 Vietnam  Vietnam

Vietnam: Veľká cesta od severu po juh 

Vietnam: Veľká cesta od severu po juh 

Zastávok: 12
1. deň

Odlet z Viedne s 1 prestupom.

2.-3.deň

Po prílete z Viedne do Hanoi, budete privítaní vašim sprievodcom.

 

Po prílete nasleduje transfer na ubytovnaie a večerná prechádzka mestom Hanoi. 

 

Ďalšie ráno po raňajkách pokračujete prehliadkou mesta.

Hanoi historické a hlavné mesto Vietnamu a kolíska civilizácie na Červenej rieke. Mesto je plné starobylých uličiek a koloniálnych štvrtí, jazier a tienistých bulvárov, plné zelených parkov a usmievavých ľudí. Prehliadka začína na námestí Ba Dinh, kde sa tiež nachádza Ho Chi Minovo mauzóleum a jeho niekdajší dom a Pagoda jedného piliera. Zostane nám aj čas na zoznámenie sa s miestnymi remeslami. Ďalej navštívime Chrám literatúry a Historické múzeum. Záhrady známeho jazera Hoan Kiem s chrámom Ngoc Son. Potom nasleduje presun do starej štvrti.

V podvečer tradičné vodné bábkové divadlo. Prenocovanie v Hanoi (predpokladaný hotel Adamas Hanoi Hotel 3* alebo iný hotel rovnakej kategórie)

4.-5.deň

Po raňajkách v hoteli sa budete presúvať smerom k Ha Long Bay.

Ha Long Bay - prírodné dedičstvo UNESCO. Záliv s tisíckami vápencovými ostrovmi, tzv. Dračími zubami, ktoré vyrastajú z krištálovej morskej hladiny. Plavba drevenými džunkami (lodičky) medzi ostrovmi, prehliadka jaskýň a kúpanie v jaskyni Luongo Cave.

Prenocovanie na Ha Long Bay. (predpokladaný hotel Deluxe Bai Tho Junk alebo iný hotel rovnakej kategórie)

Nádherné ráno, opäť plavba medzi ostrovmi, návrat do prístavu. Nasleduje návrat do Hanoi na medzinárodné letisko, kde budeme pokračovať popoludňajším letom do Hue. 

Prenocovanie v Hue. (predpokladaný hotel Duy Tan Hotel 3* alebo iný hotel rovnakej kategórie)

6.deň

Po raňajkách sa vvpravíme na plavbu loďou po tzv. Parfémovej rieke, ktorá nás zavezie k Thien Mu Pagode a kráľovskej Citadele - ktorá je chránená ako svetové dedičstvo. Samozrejme nevynecháme hrobku kráľa Tu Duc. Obed bude v miestnej reštaurácii a večera podľa vlastnej voľby.

Prenocovanie v Hue (predpokladaný hotel Duy Tan Hotel 3* alebo iný hotel rovnakej kategórie)

7.deň

Po raňajkách na hoteli sa premiestnime do mesta Da Nang.

Miesto so slávnymi romantickými plážami a bielym pieskom. Priesmyk Hai Van Pass s nádherným výhľadom na mesto Danang a rieku Han. V meste Danang navštívime sochárske múzeum Cham a dielne sochárov, kde sa pracuje so žulou a mramorom. Presun do starobylého mesta Hoi An, dôležitého obchodného centra na brehu rieky Thu Bon. Naďalej prehliadka mestskej architektúry, ktorá je zmesou architektúry japonskej, čínskej a vietnamskej. Známy Japonský krytý most, Ong pagoda, stará štvrť, Quan Than De Quan, dom Tan Ky. Obed v miestnej reštaurácii a večera podľa vlastnej voľby.

Prenocovanie Hoi An  (predpokladaný hotel Vai Loi Hotel 3* alebo iný hotel rovnakej kategórie)

8.deň

Po raňajkách nás čaká prelet do mesta Saigon (Ho Chi Minh).

Kultúrne, vzdelanostné, turistické a obchodné centrum a zároveň najväčšie mesto Vietnamu, kde sa stretáva kultúra východu a západu. Návšteva paláca zjednotenia - symbol Saigonskej vlády pred rokom 1975, kde si povieme o vietnamskej ideologickej vojne z roku 1954 - 1975. Nevynecháme ani zastávky k fotografiám známych miest vSaigonu, akými sú napríklad dom Opera, Pošta, Notre Dame Katedrála. Obed i večera podľa vlastého výberu.

Prenocovanie v Saigone  (predpokladaný hotel Queen Ann Hotel 3* alebo iný hotel rovnakej kategórie)

9.deň

Po raňajkách na hoteli nasleduje návšteva Cu Chi tunelov, ktoré slúžili za vojny ako mesto, kde sa nachádza cca 200 km dlhý labyrint podzemných tunelov. Tie postavili komunistické gerily za času Vietnamskej vojny. Tieto tunely spájali podzemné nemocnice, úrady, dokonca výrobne zbraní a množstva ďalších dôležitých miest. Tunely neboli nikdy odhalené. Obed v miestnej reštaurácii a následný návrat do Saigonu. Večera podľa vlastného výberu.

Prenocovanie v Saigone  (predpokladaný hotel Queen Ann Hotel 3* alebo iný hotel rovnakej kategórie)

10.deň

Po raňajkách sa autobusom presunieme do provincie Vinh Long, výlet loďou po rieke Mekong, návšteva mesta My tho - ryžová kolíska Vietnamu a oblasť kde ochutnáme všelijaké tropické ovocie ako je napríklad Durian, Mango, Rambutan. Loďou prejdeme po delte Mekongu, kde máme možnosť sledovať nádhernú tropickú prírodu. Obed v miestnej reštaurácii. Na koniec návrat do Saigonu. Večera podľa vlastného výberu. 

Prenocovanie v Saigone  (predpokladaný hotel Queen Ann Hotel 3* alebo iný hotel rovnakej kategórie)

11.deň

Po raňajkách nasleduje cesta do prímorského letoviska Mui Ne. Výborné miesto na kúpanie a opaľovanie pred odchodom späť do Európy. Obed a večera podľa vlastného výberu. 

Prenocovanie v Mu Nie  (predpokladaný hotel Tien Dat Resort 3* alebo iný hotel rovnakej kategórie)

12.-14.deň

Zabezpečené máte raňajky na hoteli, obed a večere podľa vlastného výberu. Cez deň voľný čas na kúpanie.

Prenocovanie v Mu Nie  (predpokladaný hotel Tien Dat Resort 3* alebo iný hotel rovnakej kategórie)

15.deň

Po raňajkách na hoteli skontrolujeme, či sme si nič nezabudli a vydáme sa na cestu späť do Saigonu a to priamo na letisko pre váš návrat do Európy.

16.deň

Prílet do Viedne.

V cene je zahrnuté
 • Spiatočná letenka Viedeň - Hanoi / Ho Chi Minh - Viedeň
  odlety z Budapešti a Krakova na vyžiadanie
 • Vnútroštátne lety Hanoi - Hue a Da nang - Ho Chi Minh

 • 1 ks príručnej batožiny a 1 ks batožiny do podpalubia (20 kg)

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami
  možnosť doplatku za 4* alebo 5* hotely na vyžiadanie
 • Program so slovenským/českým sprievodcom vrátane vstupov do múzeí a divadiel

 • Všetky transfery

 • Plavba na lodi Deluxe Bai Tho Junk

 • Minerálna voda po celú dobu výletu

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Vstupné víza

 • Strava nad rámec

Víza

Vízová povinnosť  a aktuálne informácie k vízam do Vietnamu

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Hanoji odporúča slovenským občanom, aby pred odchodom do Vietnamu si zabezpečili udelenie víza, o  ktoré je možné požiadať na vietnamskom veľvyslanectve v Bratislave.

 

Kontaktné informácie:

Veľvyslanectvo Vietnamskej socialistickej republiky, Dunajská 15, 811 08  Bratislava

tel: 00421/2/5245 1263
fax: 00421/2/5245 1273
e-mail: vnembassy_sk@yahoo.com

Návštevné dni: utorok a štvrtok :  09.30-12.00,  14.00-17.00

 

Medzi Slovenskou republikou a Vietnamskou socialistickou republikou je bezvízový režim pre držiteľov diplomatických pasov.

 

Aktuálne informácie k vízam do Vietnamu

Druhy najviac žiadaných vietnamských víz

a) Turistické víza (s označením DL) a DH víza za účelom štúdia môžu byť vydané až na

obdobie troch mesiacov. Podmienkou na udelenie víza je platnosť cestovného pasu, ktorá musí byť minimálne 30 dní dlhšia ako je platnosť udeleného  víza.

b) Pracovné víza (LD) môžu byť vydané až na dobu 2 rokov.

c) Víza pre zahraničných investorov (DT) môžu byť vydané až na dobu 5 rokov.

d) Víza pre zahraničných občanov, korí budú pracovať v medzinárodnej spoločnosti na území Vietnamu, môžu byť udelené na dobu 1 roka.

 

Elektronické víza do Vietnamu od 1. februára 2017 
Vietnamská vláda rozhodla 25. januára 2017 o zahájení dvojročného pilotného plánu udeľovania víz pre zahraničných turistov prostredníctvom elektronického systému (e-visa). Občania zo 40 krajín budú môcť požiadať o e-visa odo dňa 1. februára 2017. Do tohto zoznamu je zahrnutá tiež Slovenská republika. 
Žiadatelia sú povinní vyplniť formulár, ktorý je dostupný v anglickom jazyku na viacerých webových stránkach vízových centier, napr. https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/home. Po vyplnení formulára bude pridelené heslo spolu so žiadosťou o úhradu správneho poplatku, ktorý je pri jednom vstupe 25 USD a pri viacerých vstupoch 50 USD.
Proces vybavovania trvá tri pracovné dni a úspešní žiadatelia si budú môcť vytlačiť svoje e-visa, ktoré je potrebné preukázať pri vstupe do Vietnamu.
Návštevníkom s e-visami je povolený vstup na medzinárodných letiskách vo Vietname  (Can Tho, Chu Lai, Da Lat, Da Nang, Hai Phong, Hanoj,  Hočiminovo mesto,  Hue, Nha Trang a Phu Quoc), cez medzinárodné  hraničné priechody a cez medzinárodné morské prístavy.
Treba odlišovať tento systém udeľovania e-visa od predchádzajúceho systému udeľovania víz po prílete na medzinárodných letiskách vo Vietname, ktoré tiež boli často nazývané elektronickými vízami. Novy systém e-visa nepožaduje od návštevníkov žiadny dodatkový garančný list alebo pozvanie.
Od vízovej povinnosti pri vstupe do Vietnamu sú oslobodení občania 21 krajín: krajiny ASEAN, Rusko, Japonsko, Kórea, Dánsko, Nórsko, Švédsko, Bielorusko, Spojené kráľovstvo, Francúzsko, Nemecko, Španielsko a Taliansko.
Po zavedení tohto systému udeľovania e-visa je stále možné požiadať o vízum aj na vietnamskom veľvyslanectve v príslušnej krajine

 

Dovolenka na ostrove Phuc Quoc

Zahraniční turisti, vrátane slovenských občanov, cestujúci na subtropický ostrov Phu Quoc v južnej časti Vietnamu v blízkosti Kambodže, sú od 17. marca 2014 jednostranne oslobodení od vízovej povinnosti na pobyt neprekračujúci 30 dní na tomto ostrove. Rozhodnutie predsedu vlády Vietnamskej socialistickej republiky č. 80/2014 z 13. marca 2014 platí pre turistov, prichádzajúcich na ostrov Phu Quoc priamym leteckým spojením, tranzitom cez letisko Noi Bai v Hanoji a cez letisko Tan Son Nhat v Hočiminovom meste a pre turistov prichádzajúcich na ostrov loďou z Kambodže alebo z Thajska.

V prípade cestovania na ostrov Phu Quoc motorovým dopravným prostriedkom zo susedných krajín (Kambodža a Laos), turisti musia mať udelené víza pred vstupom do Vietnamu. 

 

Dovolenka na ostrove Phuc Quoc s príletom do HCMC a následný let na ostrov, aby bol akceptovaný bezvízový styk.

V Hočiminovom meste sú dve odletové haly (zvlášť pre medzinárodnú a zvlášť pre vnútroštátnu prepravu) a tiež dve príletové haly. Medzi týmito halami nie je vybudovaný tranzitný  koridor. Po prílete do HCMC  turisti   musia  navštíviť  „tranzitnú priehradku“, kde turistom pridelia doprovod na presun do haly s vnútroštátnym odletom do Duang Dong (Phu Quoc). Obdobný postup je aj po prílete z ostrova Phu Quoc a následným odletom mimo územia Vietnamu. Doprovodom budú presunutí do haly medzinárodných odletov.

 

Ďalšie informácie 

Oslobodenie od vízovej povinnosti platí iba pre ostrov Phu Quoc, neplatí pre celú krajinu. V prípade, že turisti opustia ostrov a plánujú pokračovať v ceste do ďalších destinácií vo Vietname, musia mať vietnamské turistické víza.

Na hraničných priechodoch nie je možné získať vietnamské víza.

 

Získanie víz po príchode do krajiny  (Visa-on-arrival)

Vízum je možné  získať na jednom z troch medzinárodných letísk vo Vietname (Hanoj, Hociminovo mesto, Danang).

Podmienky pre získanie víza na letisku:

Podmienkou je predošlá elektronická registrácia žiadateľa na stránke www.myvietnamvisa.com, uhradenie vízového poplatku (platobné karty sú akceptované) a získanie potvrdenia (tzv. Approval letter), vydávaného vietnamským imigračným oddelením. Jeho vydanie trvá štandardne 2 – 3 pracovné dni, za príplatok je to rýchlejšie.
Na základe predloženia potvrdenia Approval letter, cestovného dokladu platného minimálne 6 mesiacov a dvoch fotografií môžu byť na letisku vo Vietname vydané vstupné víza.
Bez platného víza alebo tzv. Approval letter cestujúci nebude vpustený na palubu lietadla.
Možnosť  získania víz po prílete  turistov vo  večerných a nočných   hodinách  na  letiskách vo Vietname, predovšetkým v Hočiminovom meste a Danagu,  môže byt značne problematická. Aj keď turisti majú v elektronickej forme žiadosť o udelenie VN víza, často krát sa stáva, že na letiskách už nie sú zástupcovia cestovných kancelárií, ktorí by mali zabezpečiť víza pre svojich klientov. V daných prípadoch je pasová kontrola veľmi striktná a vracia turistov naspäť do destinácií, z ktorých prileteli.
Pre zamedzenie problémov pri vstupe do VN v nočných a večerných hodinách odporúčame zabezpečiť si víza pred príletom do krajiny.
V prípade uplynutia platnosti víza je potrebné kontaktovať príslušný Imigračný úrad Vietnamu a požiadať o predĺženie víza.

Imigračný úrad Hanoj
44 – 46 Tran Phu, Hanoi

Imigračný úrad Hočiminové mesto
54 Nguyen Trai, D.1, Ho Chi Minh City

Imigračný úrad Danang
9 Tran Quy Cap, Da Nang City

 

Vízové poplatky

Vietnam od 23. novembra 2015 znížil poplatok za turistické víza s cieľom podporiť cestovný ruch v krajine:

poplatok za mesačné vízum je 25 USD a poplatok za 3 mesačné vízum sa znížil na 50 USD,
pri využití elektronickej formy vízovej žiadosti je vízový poplatok 25 USD za vydanie víza na letisku / túto formu žiadosti o vydanie víza treba zvážiť v dôsledku častých problémov s vydávaním víz na letisku hlavne v nočných a večerných hodinách
poplatok za predĺženie platných víz je 180 USD.

 

Viac informácií získate na stránke Ministerstva zahraničných vecí SR - TU

Dôležité informácie

Check in do hotelov je možný po 14:00.

Check out z hotelov je možný do 12:00.