Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 27.06.2022, stránka má informačný charakter

Gruzínsko

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Gruzínsko: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup do Gruzínska - COVID-19

Aktualizované: 16/06/2022 

Podmienky vstupu do krajiny

Od 15. júna sú zrušené všetky vstupné obmedzenia v súvislosti s COVID-19. Vstup do Gruzínska je tak možný bez povinnosti preukazovať sa očkovacím certifikátom, negatívnym testom alebo potvrdením o prekonaní COVID-19.

Cestovanie v rámci krajiny

Bez obmedzení.
 

Opatrenia v krajine

V Gruzínsku je povinné nosenie ochranných rúšok vo verejnej doprave a zdravotníckych zariadeniach.

 

Ako postupovať v prípade podozrenia na COVID-19

Slovenským občanom v prípade podozrenia na COVID-19 odporúčame bezodkladne vyhľadať možnosť testovania a vyhýbať sa blízkemu kontaktu s ďalšími osobami do obdržania výsledku testu. V prípade pozitívneho výsledku testu na COVID-19, je následne potrebné kontaktovať tiesňové telefónne číslo 112, na ktorom vám bude poskytnutá konzultácia s lekárom a následné usmernenie ako postupovať.

 

Viac informácií o aktuálnej COVID-19 situácií v krajine nájdete na webovej stránke Prevencia šírenia COVID-19 v Gruzínsku. Informácie sú v anglickom jazyku.

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky kontaktovať pohotovostné číslo mobilného telefónu Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Gruzínsku : +995 577335133 alebo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky: +421 2 5978 5978. Zároveň odporúčame slovenským občanom, aby v prípade cestovania do zahraničia využili službu dobrovoľnej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka

#TopPage

 

 

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko