Zanzibar so slovenským sprievodcom

Dominikánska republika českým delegátom

Vyberte si dovolenku na Zanzibare a získajte od nás ako darček slovensky hovoriaceho sprievodcu, ktorý vám bude k dispozícii počas fakultatívnych výletov.

Ponuka platí na všetky pobyty počas sezóny 2023/2024

Zobraziť zájazdy na Zanzibar

 

Výhody sprievodcu

 • Dostupný servis pre poskytnutie výletov v slovenskom jazyku.
 • Kompletná podpora a poskytnutie potrebných informácii o Zanzibare.
 • Zabezpečenie fakultatívnych výletov v slovenskom jazyku.
 • Pomoc v akýchkoľvek nepríjemných, či krízových situáciách.

 

Ako sa skontaktujete so sprievodcom?

 • Spolu s pokynmi k dovolenke od cestovnej kancelárie obdržíte aj sprievodný list o možnosti zabezpečenia fakultatívnych výletov v slovenskom jazyku.
 • V pokynoch bude uvedený kontakt na sprievodcu, s ktorým sa budete môcť spojiť ešte pred nástupom na dovolenku a rezervovať si výlety v predstihu.

 

Dôležité informácie

 • Vašim oficiálnym delegátom je delegát nemeckej/rakúskej CK, ktorá je organizátorom zájazdu. Náš sprievodca je k dispozícii iba na rezerváciu fakultatívnych výletov. Všetky ďalšie záležitosti ohľadom ubytovania, transferov, prípadných reklamácií je potrebné riešiť s delegátom CK, cez ktorú máte zájazd rezervovaný.

 

Výber z výletov*

 • STONE TOWN 

Návšteva Stone Town = “kamenné mesto” je povinnou jazdou pre každého, kto chce pochopiť pravú podstatu tohto ostrova. Prechádzať sa tu budeme labyrintom úzkych krivoľakých uličiek s množstvom malých obchodíkov, bazárov a mešít. Zbadáme tiež dve katedrály, paláce či sídla bývalých kolonizátorov. Navštívime niekdajšie cely, v ktorých držali otrokov, pochopíte, prečo je v rámci areálu krásne zdobený anglikánsky kostol a zaujímavá výstava vám predostrie desivé príbehy, ktoré sa tu odohrali ani nie 150 rokov dozadu. Navštívime starobylú pevnosť zo 17. storočia a krásnu záhradu Forodhani parku.
Taktiež nazrieme i do múzea a  do domu Fredyho Merkuryho, speváka skupiny Queen, ktorý odtiaľto pochádza.
Súčastou prehliadky je aj Darajani market
Zažijete niečo veľmi typické a lokálne. Na vnemy, silný zážitok je hlavne jeho rybí trh. Uvidíme tu tuniaky vážiace aj 40kg, krevety, chobotnice a ďalšie morské “potvory”, ktorých meno ani nepoznáte, porozkladané na kamenných pultoch, medzi nimi sediaci alebo ležiaci predajcovia
a príšerný zápach rybaciny do toho. Našou hygienickou kontrolou by toto miesto asi neprešlo, ale zážitok je to 100- bodový. Hneď vedľa uvidíme trh s mäsom, ovocím, koreninami alebo lokálnymi výrobkami. Niečo ako naše farmárske trhy, ale na africký spôsob. Jednoducho estráda farieb, vôní a typického afrického ruchu!

✔️CENA 65 US$ /osoba 
Cena nezahŕňa náklady na dopravu, pretože závisí od počtu osôb a polohy vášho hotela
 

 • PRISON ISLAND

Preskúmame bohatú kultúru a históriu Zanzibaru s návštevou Prison Island. Pozrieme sa na veľké korytnačky, ktoré obývajú ostrov. Ocitneme sa v rezervácii obrovských korytnačiek, kde budeme obdivovať, hladkať a dokonca kŕmiť tieto nádherné, prastaré, mierumilovné stvorenia. Doprajeme a vychutnáme si oddych v krásnej reštaurácii na malom pieskovom ostrove!
Na ostrov sa doplavíme loďkou 15-20 min jazdy.

✔️CENA 59 US$ /osoba 
Cena nezahŕňa náklady na dopravu, pretože závisí od počtu osôb a polohy vášho hotela
 

 • SPICE FARM

Jedna z najznámejších atrakcií na Zanzibare je takzvaná Spice Tour. Vydáme sa na lokálnu plantáž a uvidíme„zákulisné tajomstvá“, ako sa pestujú a spracovávajú jedny z najlepších korenín na svete. Zanzibar je právom prezývaný ostrov klinčekov a vanilky. Ale pri týchto dvoch to nekončí – ideálna klíma v kombinácii s veľmi úrodnou pôdou tvoria priam dokonalé podmienky na pestovanie hocičoho. Zistíte, ako vyzerajú kávové bôby, keď sú ešte na strome, že „peper“ je len jeden a jeho farba závisí od zrelosti
a spracovania, uvidíte
z čoho sa vyrába jód, že muškátový oriešok vyzerá ako malý Spiderman
a pochopíte aj to, prečo sú domáci obyvatelia zdraví a nepotrebujú k tomu žiadne lieky! Spoznáte silu klinčekového biznisu,z ktorého sultán svojho času zarábal viac, ako z neslávneho obchodu s otrokmi a dodnes je kontrolovaný štátom, ktorý môže byť jeho jediný vývozcom.
Na konci vás čaká malé prekvapenie od lokálnych chlapcov, ochutnáte chut ozajstného, čerstvého kokosového mlieka a zaspievame si spoločne Zanzibar song.

✔️CENA 55 US$ /osoba 
Cena nezahŕňa náklady na dopravu, pretože závisí od počtu osôb a polohy vášho hotela
 

 • JOZANI FOREST PARK

Jozani Forest, tiež známy ako Jozani Chwaka Bay National Park, je jediným národným parkom na ostrove Zanzibar. Je to veľmi krásne a pokojné miesto, ktoré stojí za návštevu !
Prales je prírodná lekáreň a skutočne úžasný zdroj prírodných liečiv. Každá rastlina alebo strom niečo lieči. Krásnou vecou pri prehliadke lesa Jozani je, že výška stromov a paliem je taká, že ich vrcholce sú skoro v nedohľadne. Miesto je známe aj vzácnymi opicami červenými a ešte ťažšie spozorovateľnými – zanzibarskou Sykesovou opicou, veľmi vzácnym druhom opíc jedinečným na Zanzibare. Okrem kolibríkov tu môžete vidieť “Bushbaby”, 50 rôznych druhov motýľov a 40 druhov vtákov. Les je jednou z posledných zostávajúcich svätyní vo vesmíre červených gueréznych opíc. Sú divoké, ale je možné sa k nim priblížiť a vykonávajú svoje bežné aktivity, akoby ľudskí návštevníci vôbec neexistovali – sú neuveriteľne uvoľnené a cítia sa neobťažované.
V záujme ochrany voľne žijúcich živočíchov nie je dovolené chodiť mimo chodníkov.
Cez les vedie sieť rôznych náučných chodníkov. Hlavná trasa začína pri vchode do parku a trvá jednu hodinu pokojnou prechádzkou.
Na druhej strane parku je mangrovová oblasť.
Mangrovová promenáda dáva turistom možnosť nahliadnuť do špeciálneho mangrovového biotopu, ktorý by mohol byť príjemný.
Les Jozani je dobrým miestom na načerpanie nových síl a okrem iných atrakcií na Zanzibare je to najbližšie k prírode

✔️CENA 55 US$ /osoba 
Cena nezahŕňa náklady na dopravu, pretože závisí od počtu osôb a polohy vášho hotela
 

 • MNEMBA ISLAND 

Ostrov Mnemba, je jedným z najkrajších miest na ostrove na šnorchlovanie.
Tento výlet vám dovolí preskúmať podmorský svet, vidieť nespočetné množstvo farebných rýb a iných morských živočíchov, ktoré žijú medzi koralovými útesmi a podmorskými rastlinami. Ak nešnorchluješ, to nevadí, môžeš iba relaxovat na nádhernom pieskovom vale!

✔️CENA 75 US$ /osoba 
V tomto výlete je zahrnutý obed v cene!
Cena nezahŕňa náklady na dopravu, pretože závisí od počtu osôb a polohy vášho hotela
 

 • NAKUPENDA beach 

Čarokrásny pieskový val Nakupenda v preklade „Milujem ťa“!
Verte, že sa tam budete skutočne cítiť milovaní – jemný piesok sa vám pri chôdzi bude lepiť po nohách, jemné vlny vás budú hladiť po tele , jemný vánok vás osvieži a priateľský team lokálnych mužov starajúci sa o vaše potreby, vás bude rozmaznávat!
Budete plávať v krištáľovo čistej vode, relaxovať, obdivovať krásu pieskového valu. Po potápaní budete určite pripravení na obed priamo na pláži pripravený z čerstvo nalovených rýb a morských plodov. Nabití energiou zamávate Nakupende, nastúpite na loď a odplavite sa spät s tymi najkrajšími zážitkami!

✔️CENA 75 US$ /osoba 
V tomto výlete je zahrnutý obed v cene!
Cena nezahŕňa náklady na dopravu, pretože závisí od počtu osôb a polohy vášho hotela
 

 • Pláž MTENDE, Babobab záhrada 

Počas cesty na Mtende sa zastavíme v krásnej baobab záhrade, kde budete môct vidieť obrovské stromy BAOBAB. Baobab je prehistorický druh, ktorý predchádza ľudstvu aj rozdeleniu kontinentov, pred viac ako 200 miliónmi
rokov. Stromy baobabu sa môžu dožiť až 5 000 rokov a dosahujú výšku až 30 metrov a obvod až 50 metrov.
Po prehliadke záhrady sa presunieme na Mtende. Oblasť okolo pláže Mtende je chránená vládou a je relatívne nedotknutá.
Hlavná časť pláže sa nachádza medzi dvoma skalnými útvarmi vo veľkej zátoke. Je to jedno z najkrajších miest na Zanzibare.
Prechádzkou po pláži uvidíte rôzne skalné útvary, ktoré sú naozaj pôsobivé. Je tu tiež veľa prírodných prílivových bazénov, malých jaskýň, kde môžete vidieť ryby a kraby aj chobotnice.
Ak sa trochu prejdete po pláži uvidíte krásnu reštauráciu Usumba Rock, ktorá stojí na malej skale nad morom. Krásny vyhlad, tiché prostredie, skvelá swahilská kuchyňa dotvoria atmosféru tohto vyletu!

✔️CENA 40 US$ /osoba 
Cena nezahŕňa náklady na dopravu, pretože závisí od počtu osôb a polohy vášho hotela

*podrobné informácie s orientačnými cenami výletov obdržíte spolu s pokynmi na zájazd.