Letisko Václava Havla v Prahe

Letisko Praha

Letisko Václava Havla sa nachádza približne 15 km západne od Prahy. Jedná sa o verejné medzinárodné letisko, určené pre medzinárodné aj vnútroštátne lety. S menom bývaleho prezidenta Václava Havla bolo spojené v októbri 2012.

Presná adresa letiska: Aviatická, 161 08 Praha 6, Česká republika
GPS súradnice letiska: 50°6′3″ s. š., 14°15′36″ v. d.

 

Parkoviská na letisku a v okolí

Priamo na letisku: Na letisku je viac tipov parkovísk a sú v rôznych vzdialenostiach od terminálov s prípadným transferom (podľa vzdialenosti) v cene. Všetky parkoviská sú kryté. Cena za začína na 790 Kč (cca 29 €) / týždeň / auto. Rezervácia je možná za zvýhodnenú cenu online alebo priamo na mieste za plnú cenu.

Parkovisko Parkia: Nachádza sa 7 minút od letiska. Cena parkovania sa začína od 9 Kč (cca 0,35 €) / týždeň / auto. Cena je závislá od obsadenosti parkoviska. V cene je zahrnutý nonstop transfer z parkoviska na letisko a naspäť. Rezerváciu odporúčame urobiť s predstihom online, preože čím skôr rezervujete, tým je parkovné nižšie.

Parkování u Letiště Praha-Parkovani R7: Nachádza sa 5 minút od letiska a funguje nonstop 365 dní v roku. Ceny sa pohybujú od 600 Kč (cca 22 €) na deň a líšia sa podľa rôznych aktuálných akciových ponúk. Aktuálnu cenu si môžete spočítať priamo na stránke, kde si následne môžete parkovanie objednať. Transfer na letisko a späť je zdarma. Príjemné prostredie rodinnej firmy.

Obe parkoviská pri letisku v Prahe si môžete zarezervovať pohodlne online z domu. Po rezervácií obdržíte bližšie informácie o presnej polohe parkoviska, ako aj všetky ostatné potrebné pokyny.

 

Cesta na letisko v Prahe

Autom: Na pražské letisko sa najpohodlnejšie dostanete autom. Cesta je jednoduchá. Z Bratislavy pôjdete po diaľnici až do Brna a následne budete pokračovať priamo na Prahu. Pri štandartných podmienkach sa do Prahy dostanete za 3,5 hodiny. Keďže pôjdete cez diaľnicu, budete si musieť kúpiť dialničnú známku. Najkratšia možná známka je na 10 dní a vyjde vás na 310 Kč (cca 12 €).

Autobusom: Ak sa rozhodnete zvoliť autobusovú dopravu, dostanete sa z Bratislavy priamo na letisko do Prahy len s jedným prestupom. Ten je na zastávke Praha - Florenc. Cesta trvá približne 5 hodín a autobusy z Bratislavy vyrážajú počas dňa približne každé 2 hodiny. Cena jednosmerného lístka je približbe 10 € podľa vyťaženosti a hodine odchodu. Rezerváciu môžete spraviť online na stránkach jednotlivých prepravcov Slovaklines, Eurolines alebo RegioJet.

Vlakom: Troška rýchlejší spôsob dopravy než doprava autobusom. Na hlavnú stanicu v Prahe sa z Bratislavy dostanete za menej než 4 hodiny. Aj vlaky chodia približne v dvojhodinových itervaloch. Z hlavnej stanice sa následne na letisko dostanete expresným autobusom na letisko. Prípadne môžete využiť taxík. Cena jednosmerného lístka je približne 12 €, online rezervácia je možná cez Železničnú spoločnosť Slovensko alebo prostredníctvom RegioJetu.

Letecky: Let z Bratislavy do Prahy trvá asi 1 hodinu. Spiatočná letenka pre dospelú osobu stojí približne 130 €. Závisi od vyťaženosti termínu a od aktuálnej ponuky leteckej spoločnosti.

 

COVID-19 Garancia