Letisko Budapešť

Približne 23 km juhovýchodne od centra Budapešti sa nachádza najväčšie maďarské letisko Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť pôvodne nazývané Medzinárodné letisko Budapešť Ferihegy. Zabezpečuje letecké linky do Európy, Afriky, Ázie a na Stredný Východ. Má tri terminály, pre lety zo schengenského priestoru je určený terminál 2A.

Presná adresa letiska: BUD Nemzetközi Repülőtér 1675 Budapest Pf. 53.
GPS súradnice letiska: 47.4384587,19.252295799999956

 

Parkoviská na letisku a v okolí

Priamo na letisku: Letisko umožňuje parkovanie priamo pri termináloch. Pri Termináli 1 je k dispozícii viac ako 500 parkovacích miest, tiež Express parkoviská, parkoviská na krátkodobé a dlhodobé parkovanie a autobusové parkovisko. Pri Termináli 2 je k dispozícii viac ako 2000 parkovacích miest, taktiež parkovisko na krátkodobé a dlhodobé státie a autobusové parkovisko. Miesta si môžete rezervovať telefonicky alebo online. Cena parkovania sa pohybuje od 25 € za týždeň.

Parkovanie pri letisku Budapešť: Parkovať môžete aj 6 – 10 minút od letiska, kde sú samozrejme zabezpečené shuttle bussy, ktoré vás zdarma prepravia priamo k terminálu a po prílete naspäť na parkovisko. Cena za týždenné parkovanie na týchto parkoviskách začína od 20 € .

GPS súradnice:  N 47,42748, E 19,25919

 

Cesta na letisko v Budapešti

Autom: Najpohodlnejším spôsobom, ako sa dopraviť na letisko v Budapešti je autom po diaľnici, pričom táto cesta trvá približne 2 hodiny a 15 minút. Maďarská diaľničná známka na 10 dní stojí v prepočte približne 11 €.

Autobusom: Môžete využiť priame spojenie z Bratislavy do Budapešti, cesta trvá 3 hodiny a spoj premáva 6-krát denne. Z Budapešti sa priamo na letisko dopravíte taxíkom alebo miestnou dopravou. Z terminálu 1 do stanice metra Kőbánya-Kispest premáva autobus číslo 93, odkiaľ sa dostanete do centra na námestie Deák Ferenc.

Vlakom: Cestovanie vlakom je pohodlné, môžete využiť denné i nočné diaľkové vlaky na linke Praha – Bratislava – Budapešť a taktiež vlaky z Košíc cez Miškovec do Budapešti. Za spiatočný cestovný lístok zaplatíte: Košice - Budapešť / 20 €, Poprad -Tatry - Budapešť cez Košice / 28,50 €, Bratislava - Budapešť / 16 €, Nové Zámky - Budapešť / 10,50 €. Vlaky chodia počas dňa pravidelne približne každú hodinu.

Letecky: Priame letecké spojenie medzi Bratislavou a Budapešťou neexistuje. Jedinou možnosťou je letecké spojenie Viedeň – Budapešť. 

COVID-19 Garancia