Rodinná dovolenka s deťmi pri mori

Chystáte sa na dovolenku s deťmi? Chcete skombinovať krásnu prírodu, teplučké more a oddych s potrebami svojich detí? Pri výbere treba zvážiť dĺžku letu, blízkosť pláže od hotela, podmienky na kúpanie či all inclusive s neobmedzeným pitným režimom. Najmenší dovolenkári ocenia miesta, kde je pre nich pripravený bohatý animačný program a plochy na hranie. Pár lákavých tipov vám dnes predstavíme.

 

Turecko

Dovolenka s deťmi v Turecku
(Zdroj: flickr/cc/murathanduran1)

Cenovo dostupné Turecko patrí už roky medzi overené destinácie. Príjemnú dovolenku si užijú nielen páry a seniori, ale tiež rodiny s malými i staršími deťmi. Oceníte vysokú kvalitu služieb a prístup starostlivého personálu.

Pokojné pláže s miernym vstupom do vody nájdete rovnako na Tureckej i Egejskej riviére. Turecká riviéra navyše ponúka množstvo aquaparkov. Pre rodiny s deťmi sú najviac prispôsobené letoviská ako Antalya, Alanya, Belek či Side. Z množstva tureckých hotelov si ľahko vyberiete hotel s pestrým animačným programom a ponukou aktivít pre deti. All inclusive je v Turecku skutočne bohatý. Ulahodí návštevníkom všetkých vekových kategórií.

Hotely pre rodiny s deťmi v Turecku

 

Grécko

Dovolenka s deťmi v Grécku
(Zdroj: flickr/cc/- Ozymandias -)

Bezpečnú dovolenku uprostred krásnej prírody nájdete aj v Grécku. Pre rodiny s deťmi sú ideálne grécke ostrovy ako napríklad Rhodos, Thassos, Korfu či južná časť Kréty. Let netrvá dlho a transfer z letiska do hotela je i s menšími deťmi zvládnuteľný.

Pláže v Grécku sú piesočnaté alebo tvorené jemnými kamienkami. More aj pláže sú čisté a vstup do vody bezpečný i pre menších návštevníkov. Nehrozí poranenie na kameňoch a lastúrach. More je bez chalúh a medúz. Plytké časti potešia malé deti, pretože poskytujú ideálne podmienky na hru. Za slušnú cenu si ľahko nájdete hotel so službami all inclusive a bazénom pre deti.

Hotely pre rodiny s deťmi v Grécku

 

Španielsko

Dovolenka s deťmi v Španielsku
(Zdroj: pixabay/cc/Droelfzehn)

Španielsko je ďalšou destináciou, ktorú môžeme s istotou odporučiť rodinám. Ponúka kombináciu krásnych zákutí, bezpečného kúpania, čistých pláží a rozmanitých ubytovacích zariadení. Pri výbere ubytovania nebudete mať problém nájsť hotel, ktorý ponúka animačný program, ihriská, herne a bazény. Strava je prispôsobená dovolenkárom každého veku.

Vďaka krásnym piesočnatým plážam a čistému moru s miernym vstupom do vody sú pre rodiny s deťmi najvhodnejšie ostrovy Mallorca a Menorka alebo pobrežie Costa Brava. Pekná dovolenka sa dá stráviť tiež v španielskej Andalúzii. Výhodou ostrovov sú vyššie teploty vzduchu i mora. Dovolenkovať na ostrovoch môžete aj mimo hlavnú dovolenkovú sezónu.

Hotely pre rodiny s deťmi v Španielsku

 

Egypt

Dovolenka s deťmi v Egypte
(Zdroj: flickr/cc/dachalan)

Egypt je na príchod šantivých návštevníkov pripravený dokonalo. Väčšina rezortov má vybudované bazény so šmykľavkami či dokonca vlastný aquapark. Tímy animátorov myslia na menšie deti i teenagerov. Pripravené majú rôzne hry a športové aktivity. Hojný a pestrý all inclusive ponúka okrem iného neobmedzený pitný režim a maškrty.

Pláže Egypta tvorí jemný zlatistý piesok obmývaný priezračným morom s bohatým podmorským svetom. Väčšie deti sa môžu venovať šnorchlovaniu a menšie hrať v plytčinách. Veľké množstvo hotelov má prístup do vody upravený mólom. Ak by ste však hľadali vstup do mora vhodný pre tie najmenšie detičky, zamierte do Makadi Bay či Marsa Alam.

Hotely pre rodiny s deťmi v Egypte

 

Bulharsko

Dovolenka s deťmi v Bulharsku
(Zdroj: flickr/cc/Star Tour)

Rastúca kvalita služieb i ubytovacích zariadení, veľmi dobré podmienky na kúpanie a aktivity pre deti robia z Bulharska jednu z najvhodnejších destinácií pre rodinnú dovolenku. Veľkým plusom sú samozrejme priaznivé ceny. V posledných rokoch pribúdajú hotely, ktoré myslia na potreby rodín s deťmi a tiež rôzne atrakcie ako napríklad aquaparky.

Pobrežie Čierneho mora lemujú pekné pláže s čistým pieskom a priezračným morom. Vstup je pozvoľný a bezpečný na detské hry. Najlepšie sú pre rodiny s deťmi prispôsobené letoviská ako Slnečné pobrežie, Primorsko, Sozopol, Varna či Albena. Nesmieme taktiež zabudnúť na veľkú výhodu Bulharska, ktorou je krátky let.

Hotely pre rodiny s deťmi v Bulharsku

 

Cyprus

Dovolenka s deťmi na Cypre
(Zdroj: flickr/cc/Nicolas Vavatsiklis)

Cyprus predstavuje o niečo pokojnejšiu dovolenku než už spomínané destinácie. Rozľahlejšie hotelové komplexy majú areály prispôsobené pre aktivity a hru malých dovolenkárov. Zvoliť si môžete klubový hotel, kde sa o zábavu a športové vyžitie postarajú animátori. Najväčšie aquaparky  nájdete v letovisku Limassol, Ayia Napa či Paphos.

Podmienky na kúpanie sú veľmi priaznivé i pre menšie deti. Treba si len zvoliť ideálnu lokalitu s pokojným priezračným morom a miernym vstupom do vody. Veľmi dobré podmienky pre rodiny s deťmi sú v letovisku Larnaca, Protaras, Paphos, Coral Bay a Ayia Napa. V prípade, že dovolenkujete už so staršími deťmi, odporúčame podniknúť aspoň jeden fakultatívny výlet.

Hotely pre rodiny s deťmi na Cypre

 

Severný Cyprus

Dovolenka s deťmi na Severnom Cypre
(Zdroj: flickr/cc/JulesFoto)

Ak vás rušná dovolenka vo veľkom rezorte v Turecku či Egypte neláka, zamierte na Severný Cyprus. Nájdete tu menšie letoviská s pokojnou atmosférou a pohostinnými obyvateľmi. Hotely majú v ponuke mieste špeciality i medzinárodnú kuchyňu. Vyberú si isto i vaše malé ratolesti.

Menej rozvinutý turizmus sa priaznivo podieľa na celkovom ráze krajiny. Pláže obmýva priezračné more s výbornými podmienkami na poznávanie podmorského sveta. Okolie dotvára panenská príroda plná miestnej vegetácie. Vaše deti sa budú môcť spokojne hrať v čistom piesku a jašiť v pokojných a teplých vodách mora.

Hotely pre rodiny s deťmi na Severnom Cypre

 

Tunisko

Dovolenka s deťmi v Tunisku
(Zdroj: flickr/cc/galiaboukef)

Dovolenku v slnečnom Tunisku si užije snáď každý návštevník od detí až po seniorov. Rodiny s deťmi ocenia hotely s bohatými animačnými programami, bazénmi, šmykľavkami či ihriskami. So staršími deťmi môžete využiť ponuku fakultatívnych výletov.

Krásne piesočnaté pláže sa tiahnu dlhé kilometre. Vstup do mora je pozvoľný a vhodný na hry a pre menej zdatných plavcov. Počasie je stabilne teplé. Pre rodiny s deťmi je ideálne cestovať pred hlavnou dovolenkovou sezónou alebo po nej. Teploty sú vtedy znesiteľnejšie. Medzi najobľúbenejšie letoviská patrí Djerba, Sousse, Monastir či Port El Kantaoui.

Hotely pre rodiny s deťmi v Tunisku