Vhodné destinácie na surfovanie

Ste vášnivým vyznávačom surfovania? Hľadáte miesto so zaručene kvalitnými podmienkami, kde sa „vybláznite“ na vlnách, užijete si adrenalínovú jazdu a to všetko uprostred krásnej krajiny? Práve pre vás sme pripravili zoznam svetoznámych destinácií, ktoré sú zárukou neopakovateľnej dovolenky.


Egypt - El Gouna

(Zdroj: flickr/cc/El Gouna Red Sea)

Len pár kilometrov od Hurghady nájdete mestečko El Gouna. Už dlhé roky je presláveným miestom surfistov, najmä milovníkov kitesurfingu. Na svoje si prídu skúsení športovci i začiatočníci. Horúce slnko, tyrkysová voda, stály vietor a široké plytké lagúny vytvárajú priam ideálne podmienky. Užijete si krásnu dovolenku a navyše zdokonalíte svoje schopnosti.

Táto oblasť je správnou voľbou pre nováčikov. Nachádza sa tu veľa škôl surfovania a väčšina z nich má v ponuke zaujímavé kurzy pre začiatočníkov. Profesionálni inštruktori vás zavedú do plytkých lagún a zasvätia vás do tajov tohto športu. Navyše sú školy otvorené po celý rok.

Zobraziť všetky ponuky do Egypta

 

Tenerife

(Zdroj: flickr/cc/Elenale)

Teplé počasie a neuveriteľné vlny počas celého roka sú najväčším lákadlom ostrova Tenerife.  Priemerné teploty vody sa pohybujú medzi 19 – 23ºC a vzduch je o pár stupňov teplejší. Niet divu, že vďaka atmosfére a kvalitným podmienkam si Tenerife vyslúžilo označenie „Hawai Európy.“

Kombinácia plážových a útesových zlomov s nízkym rizikom nebezpečenstva robí z tejto destinácie jedno z najlepších surfistických lokalít na svete. Je vyhľadávaným miestom pre svetové súťaže. Tunajšie školy surfovania sú na svetovej úrovni a poskytnú vám nekonečné možnosti bez ohľadu na to, akú úroveň skúseností máte. Vďaka rôznorodosti si naplno dovolenku užijú absolútni začiatočníci i skúsení surfisti.

Zobraziť všetky ponuky na Tenerife

 

Austrália

(Zdroj: flickr/cc/IVANOV.)

Austrália v zozname najlepších miest nesmie chýbať. Patrí k najpopulárnejších surfistických destinácií na svete navyše s dlhou tradíciou. Nájdete tu oblasti s miernym vetrom a pokojnejšími vlnami pre menej skúsených dovolenkárov, ale tiež búrlivé vlny pre skúsených surfistov.

Ak si zvolíte práve austrálske pobrežie, čakajú vás krásne pláže obohnané útesmi, výborné podmienky na surfovanie a viac ako sto certifikovaných škôl surfovania so skúsenými lektormi. Pobrežie dlhé takmer 37 000 km zaručuje príjemné trávenie dovolenky a športovanie pre deti i dospelých.

Zobraziť všetky ponuky do Austrálie

 

Bali

(Zdroj: flickr/cc/enrico dj)

Príjemné teploty vody a vysoké vlny robia z Bali skutočný raj pre surfistov. Najmä obdobie od novembra do apríla praje skutočne skúseným priaznivcom divokých vĺn. Všetci záujemcovia vrátane začiatočníkov si dovolenku plnú športovania naplno užijú. Pre začiatočníkov je vhodné bezpečné prostredie piesočnatých pláží. Surfisti s bohatými skúsenosťami zamieria ku koralovým útesom, kde narážajú prudké vlny.

S vybavením nebude žiaden problém. Nachádza sa tu hneď niekoľko dobre vybavených požičovní so soft boardami pre začiatočníkov či deti a surfistickými doskami pre skúsených športovcov. Všetko potrebné vás naučia školení inštruktori v škole surfovania.

Zobraziť všetky ponuky na Bali

 

Hawai

(Zdroj: flickr/cc/Honolulu Taxi)

Hawai je dnes už akýmsi synonymom pre nezabudnuteľné surfovanie na vlnách. Navyše je teplota vody stabilne vysoká počas celého roka. Môžete sa oddávať vodným športom a kúpaniu. Povestné havajské vlny môžu dosiahnuť výšku neuveriteľných 15 metrov.

Mohlo by sa zdať, že príroda vytvorila podmienky len pre profesionálov. Začiatočníci si však vlny užijú rovnako ako skúsení surfisti. Ak nemáte žiadne skúsenosti alebo ste stáli na doske len párkrát, nemusíte ma obavy. Miestne školy surfovania ponúkajú pestrú ponuku kurzov.

Zobraziť všetky ponuky na Hawai

 

Kanárske ostrovy

(Zdroj: flickr/cc/Marcos Rivero / Fotógrafo)

Vďaka vysokým vlnám Atlantického oceánu obsadzujú každoročne Kanárske ostrovy miesto v top 10 najlepších surfistických destinácií. Pre surfistov všetkých úrovní sú pripravené krásne miesta s menšími vlnami i takými, ktoré dosahujú výšku okolo 5 metrov. Za skutočný raj pre surfistov je považovaný ostrov Lanzarote.

Na ostrovy prichádza čoraz viac vášnivých surfistov. Preto vás určite neprekvapí, že sa tu nachádza veľa škôl so skúsenými odborníkmi. Naučia vás surfovať alebo vám pomôžu vylepšiť techniku. Taktiež nebudete mať problém nájsť požičovňu vybavenia.

Zobraziť všetky ponuky na Kanárske ostrovy

 

Chorvátsko

(Zdroj: flickr/cc/MaldenDj)

Na záver sme do zoznamu zaradili jednu z najobľúbenejších destinácií pre slovenských dovolenkárov. Aj tu nájdete miesta s veľmi dobrými podmienkami na surfing a windsurfing. Najlepšie podmienky sú v letovisku Bol na ostrove Brač, hlavne od mája do septembra.

Vybavenie si môžete kúpiť alebo prenajať v požičovniach neďaleko pláží. Dokonca si môžete zaplatiť profesionálne kurzy v tunajších školách surfovania. Skúsení lektori vám vysvetlia techniky a poskytnú dobré rady ako začať so surfovaním alebo ako sa zdokonaliť.

Zobraziť všetky ponuky do Chorvátska

COVID-19 Garancia