Vhodné destinácie pre seniorov

Hľadáte pokojné miesto na plnohodnotný oddych, krásnu prírodu, atmosféru rozprávkovej pláže, miesto na regeneráciou tela či zaujímavé kultúrne pamiatky? Ak vás láka takáto predstava dovolenky, ste na správnom mieste. Dnes vám pár zaujímavých tipov predstavíme.

 

Chorvátsko


(Zdroj: flickr/cc/Captain Blonde)

Chorvátsko je už dlhé roky zárukou spokojnej dovolenky. Neprekvapia vás vysoké ceny, dohovoríte sa aj bez väčších jazykových znalostí a zhovorčiví miestni ľudia vám radi poradia a spríjemnia pobyt. Dovolenku môžete tráviť na pevnine Balkánskeho polostrova alebo zvoliť niektorý z chorvátskych ostrovov.

Tunajšie pláže sú čisté a vody Jadranského mora priam priezračné. Vstup do vody je mierny a kúpanie bezpečné aj pre starších ľudí. Súkromie poskytujú malebné zátoky a útesy. Aktívnych dovolenkárov poteší krásna príroda na turistiku alebo množstvo pútavých pamiatok.

Zobraziť všetky ponuky do Chorvátska

 

Taliansko – Kalábria


(Zdroj: pixabay/cc/valtercirillo)

Hľadáte idylické miesto s čarovnými plážami a krásnym morom, no nie ste zrovna spoločenský typ? Zamierte na najjužnejší výbežok Apeninského polostrova, kde sa nachádza región Kalábria. Dodnes si zachováva ráz tradičného talianskeho kraja s historickými pamiatkami, vinicami, citrusovými hájmi, kvalitnými vínami a chutnou kuchyňou. Navyše táto oblasť akoby stále odolávala vplyvu masového turizmu.

Okrem pohody na pláži a degustácií vína môžete spoznávať pútnické miesta - kláštory Santa Maria del Bosco a San Stefano v Serra San Bruno či hlavné mesto Catanzaro. Ak vás láka viac pohybu na čerstvom vzduchu, vydajte sa do prírody, napríklad do národného parku Pollino.

Zobraziť všetky ponuky do Kalábrie


Taliansko – Toskánsko

 


(Zdroj: pixabay/cc/kasabubu)

Toskánsko rozprestierajúce sa v strednej časti Talianska ponúka skutočne rozmanitú zmes krás a možností na trávenie dovolenky. Každý návštevník si prispôsobí dovolenku podľa svojich chutí. Malebná krajina so zelenými kopcami, vinicami, olivovými háji, krásnymi plážami s krištáľovo čistou vodou a tradičnými dedinkami je ideálnym miestom pre oddych.

Máte možnosť oddychovať s pohárom kvalitného vína a pri dobrom jedle, kúpať sa a relaxovať na pláži alebo sa vydať po skutočných skvostoch talianskej histórie. V Toskánsku máte jedinečnú možnosť navštíviť svetové galérie s dielami Michelangela či da Vinciho, šikmú vežu v Pise či stredoveké mesto Siena. Dokonca môžete skúsiť miestne termálne kúpele.

Zobraziť všetky ponuky do Toskánska

 

Španielsko – Andalúzia


(Zdroj: pixabay/cc/ddouk)

Pokojné zátoky Andalúzie a nádherné široké pláže obmývané tyrkysovým morom sú vhodným miestom pre starších ľudí a nielen pre nich. Vďaka celoročne príjemným teplotám je juh Španielska ideálnym miestom na dovolenku takmer po celý rok. Navyše si po kúpaní môžete zájsť do niektorej z kaviarničiek a reštaurácií, ktoré lemujú pobrežie.

Oblasť je bohatá na historické pamiatky. Za návštevu stojí stredoveký komplex Alhambra v Granade, paláce v Seville, pevnosť Alcazaba de Malaga, katedrála v Malage či pamiatky v Cordóbe. Odporúčame si zájsť do niektorej z rybárskych dediniek, zamieriť do miestnej taverny na ochutnávku kvalitného vína a miestnych špecialít.

Zobraziť všetky ponuky do Andalúzie

 

Jordánsko


(Zdroj: flickr/cc/Giuseppe Simeon)

Jordánsko si svoje miesto medzi dovolenkovými destináciami ešte len buduje, no rozhodne sa oplatí navštíviť. Ak sa rozhodnete zamieriť do severozápadnej časti Arabského polostrova, objavíte krásnu krajinu s kvalitnými plážami, dobré podmienky na kúpanie, čarovnú prírodu či historické pamiatky  ako napríklad  ruiny antického mesta Jerash známeho ako „Pompeje východu“.  Navyše sa vyhnete preplneným rezortom a hlučným plážam.

Najväčší „poklad“ Jordánska sa nachádza na hranici s Izraelom. Hovoríme o Mŕtvom mori a jeho  blahodarných účinkoch na ľudský organizmus. Miestne minerály v morskej vode a unikátne bahno napomáhajú pri liečbe ochorení nervovej sústavy, kožných chorôb, artritídy a reumy.

Zobraziť všetky ponuky do Jordánska

 

Maďarsko


(Zdroj: pixabay/cc/ivabalk)

Za historickými pamiatkami a prírodnými krásami nemusíte cestovať ďaleko, stačí prekročiť  hranice. Hovoríme o našom južnom susedovi – Maďarsku. Ľahko dostupné miesto na jednodňový výlet či pekný víkend.

Najväčším lákadlom pre našinca sa stali aquaparky a termálne kúpele, ktoré nájdete snáď na každom kroku. Nielen oddych, ale aj zlepšenie zdravotného stavu ponúkajú Széchenyiho kúpeloch v Budapešti, turecké kúpele Rudas v Budapešti, termálne jazero Hévíz, kúpele Komárom či soľné termálne kúpele v dedine Egerszalók. Najväčšou atrakciou sú unikátne kúpele Tapolca v Miškolci vytvorené priamo v prírodnej jaskyni.

Zobraziť všetky ponuky do Maďarska

 

Slovensko


(Zdroj: pixabay/cc/katkaZV)

V našej ponuke nesmie chýbať Slovensko. Výhodou je ľahká dostupnosť, výhodná cena a pestrý výber krásnych miest, kde nájdete plnohodnotný relax, poznanie i regeneráciu tela. Slovensko je bohaté na historické pamiatky, len hradov a zámkov je u nás viac ako 100.

Čoraz väčšej obľube sa tešia predĺžené víkendy i dlhšie pobyty v kúpeľoch a wellness zariadeniach. Skúsiť môžete napríklad kúpele Bojnice, kúpele Dudince, kúpele Kováčová, kúpele Nový Smokovec, Kúpele Tatranská Kotlina, kúpele Rajecké Teplice, kúpele Piešťany alebo kúpele Turčianske Teplice.

Zobraziť všetky ponuky na Slovensku

COVID-19 Garancia