Vhodné destinácie pre páry (pre dvoch)

Radi by ste si vychutnali krásnu dovolenku len vo dvojici? Hľadáte zmes romantiky, prírody, atrakcií a kvalitných služieb? Túžite po spomienkach, na ktoré skutočne nikdy nezabudnete? Práve pre vás sme zostavili nasledovný zoznam ideálnych dovolenkových destinácií.

 

Seychely

(Zdroj: pixabay/cc/Penstones)

Seychely, to je vysnívaný raj s nádhernými plážami, tyrkysovým morom a krásnym prostredím, ktoré je priam stvorené pre zamilované dvojice. Počuť len pokojný šum tropických paliem a narážajúcich vĺn. Zažijete romantiku bez hlučných dovolenkárov, prepchatých hotelov a promenád. Len vy a váš milovaný partner.

Okrem opustených romantických zátok so skalnými útesmi a piesočnatými plážami ponúkajú ostrovy bohatý program. Môžete sa venovať turistike, navštíviť národné parky či okolité ostrovy, plaviť sa po mori alebo sa venovať vodným športom a golfu. Výhodou je tiež ponuka hotelov vyhradených len pre dospelých.

Zobraziť všetky ponuky na Seychely

 

Maldivy

(Zdroj: pixabay/cc/ruledis21)

Viac ako tisíc ostrovov a ostrovčekov tvoriacich Maldivy sú zárukou dokonalej dovolenky a to nielen pre páry. Patrí k cenovo náročnejším dovolenkám, no rozprávkové prostredie s dokonalými plážami a kvalitné služby za to stoja.

S bujarým životom na Maldivách nepočítajte. Tu vás čaká nezabudnuteľná romantika v súkromí a relax v tieni nakláňajúcich sa paliem. Môžete si vychutnávať slnko na širokej pláži z bieleho piesku, kúpať sa v azúrovom mori, poznávať podmorský svet a okolité ostrovčeky. Skutočným romantikom odporúčame plavbu na tradičnej lodičke a pozorovanie delfínov alebo rybačku pod hviezdami.

Zobraziť všetky ponuky na Maldivy

 

Maurícius

(Zdroj: flickr/cc/littlestschnauzer)

Prepojenie luxusu a romantiky nájdete na ostrove Maurícius. Dodnes si udržiava „imidž“ nedotknutého raja len s pár hotelmi na vysokej úrovni a úžasnou prírodou navôkol. Hotelové komplexy majú vybudované kúpeľné centrá i golfové ihriská. Za dovolenku snov si však priplatíte.

Niet divu, že si Maurícius vyslúžil označenie „Perla Indického oceánu“. Ostrovom sa tiahnu úchvatné pláže tvorené jemným pieskom, more je priezračné a nájdete tu veľa romantických zákutí, nezabudnuteľné výhľady a exotickú vegetáciu. Zamilované páry potešia altánky v tropickej záhrade a v palmovom háji alebo plavby loďou.

Zobraziť všetky ponuky na Mauricius

 

Taliansko - Sardínia

 (Zdroj: pixabay/cc/Nicolasjz4)

Medzi najromantickejšie miesta v Taliansku patrí Sardínia ležiaca v Stredozemnom mori. Predovšetkým záver hlavnej dovolenkovej sezóny sa v posledných rokoch stal časom vyhradeným pre zamilované páry. Počasie je stále veľmi teplé a stabilné, no ostrov už nečelí davom turistov.

Podmanivé prírodné scenérie, panoramatické výhľady, kúpanie za svitu mesiaca v azúrovom mori, belavé pláže ako v Karibiku ideálne na prechádzky, divoké útesy, maličké i väčšie zátoky, olivové háje a vinice, luxusné reštaurácie a nočné bary a samozrejme pútavé historické pamiatky...to všetko je zárukou vydarenej dovolenky.

Zobraziť všetky ponuky na Sardíniu

 

Taliansko – Sicília

(Zdroj: pixabay/cc/kirkandmimi)

Najväčší taliansky ostrov Sicília sa radí k overeným dovolenkovým destináciám. Viac ako tisíc kilometrov dlhé pobrežie ponúka krásne zátoky z okrúhlych kameňov, rozmanité pláže od pieskovo-kamenistých po krásne pláže s bielym pieskom pripomínajúce Karibik a blankytné more so skalnými útvarmi.

Okrem idylického trávenia dovolenky na pláži objavíte na Sicílii nedotknutú prírodu s týčiacou sa činnou sopkou, horské dedinky a stopy mnohých kultúr. Vďaka bohatej histórii si môžete prezrieť pamiatky od gréckych čias až po 18. storočie.

Zobraziť všetky ponuky na Sicíliu

 

Grécko - Kréta

(Zdroj: pixabay/cc/jarekgrafik)

Grécke ostrovy sú ideálnou destináciou pre mladé zamilované páry. Najväčší z nich, Kréta, ponúka niečo pre každého návštevníka – rozmanité služby, pokojné miesta pre dvojice i rušné s aktivitami, prechádzky v prírode, krásne pláže, krištáľovo čisté more a historické pamiatky siahajúce až do 3. stor. p. n l.

Kúpanie sa za svitu mesiaca v tajuplnej zátoke je tým najromantickejším zážitkom dovolenky  na Kréte. I počas dňa poskytujú zátoky kľudné prostredie na relax, slnenie a kúpanie. Pre aktívnych dovolenkárov odporúčame prechádzky po pláži, v prírode, výlety loďou, k jaskyniam, lagúnam a poznávanie pamiatok. Nevynechajte ochutnávku miestnych špecialít v niektorej z typických taverien.

Zobraziť všetky ponuky na Krétu

 

Grécko - Santorini

(Zdroj: pixabay/cc/Mariamichelle)

Grécky ostrov Santorini je už roky obľúbeným cieľom zamilovaných dvojíc. Na prvý pohľad malý ostrov vytvorený sopečnou činnosťou a na druhej ukrytý poklad ležiaci na rozhraní Egejského a Krétskeho mora. Netradičné pláže obohnané strmými útesmi tvorí piesok sfarbený dočervena a dočierna. Voda je priezračná.

Krajina vytvára prirodzené kóje, kde si užijete súkromie. Členitý terén a nádherná príroda je vhodná na turistické výpravy. Ako to už v Grécku býva, ani tu nie je núdza o úžasné historické pamiatky a tradície. Vo večerných hodinách zamierte do tradičnej gréckej taverničke a pochutnajte si na miestnom víne a chuťovkách.

Zobraziť všetky ponuky na Santorini

 

Egypt

(Zdroj: pixabay/cc/ivabalk)

Niektoré dovolenkové destinácie jednoducho majú správny návod na romantiku. Takým je aj rozprávkový Egypt akoby vystrihnutý z rozprávkového sveta. Krajina opradená príbehmi faraónov ponúka neuveriteľné množstvo zaujímavých miest, ktoré sa oplatí navštíviť. K Egyptu tiež patria nádherné široké pláže s prístreškami, priezračná voda a kvalitné služby.

Navyše tu nájdete množstvo hotelov vyhradených len pre dospelých prípadne s označením 16+. Nič neruší romantické chvíle a vy si vychutnáte absolútny pokoj. Hotely sú luxusne vybavené, nechýbajú bary, reštaurácie orientujúce sa na dospelých hostí a skvelé wellness centrá.

Zobraziť všetky ponuky do Egypta