Vhodné destinácie pre gayov

Hľadáte ideálne miesto na dovolenku, ale radi by ste ju trávili v „gay friendly“ destinácii, pláži či hoteli? Chcete si tentokrát vybrať miesto, kde je jedno s kým sa vediete za ruku? My vám dnes pár dobrých tipov na dovolenku ponúkame.


Španielsko – Ibiza

(Zdroj: pixabay/cc/PaulaDeme)

Prvou na našom zozname je dobre známa Ibiza s príjemnou a uvoľnenou atmosférou. Tento španielsky ostrov je už roky vyhľadávanou destináciou pre gayov a lesbičky. Nádherné prostredie s piesočnatými plážami, azúrové more, zaujímavé výlety, možnosti športovania, relax v miestnych baroch a chutné miestne špeciality v reštauráciách lemujúcich pobrežie...ostrov si proste zamiluje každý návštevník.

Najlepší program má pripravený pre milovníkov bujarého nočného života – vystúpenia svetoznámych dídžejov, tanečné párty a koncerty. Pretancujete celú noc v jedných z najlepších klubov a spoznáte množstvo zaujímavých ľudí. Po ostrove premávajú dokonca tzv. discobusy, ktoré vás dovezú priamo na najväčšie diskotéky.

Zobraziť všetky ponuky na Ibizu

 

Španielsko – Malorka

(Zdroj: pixabay/cc/Walkerssk)

Možno vás prekvapí zaradenie Malorky do nášho zoznamu. Už dávno to nie je destinácia len pre rodiny s deťmi. Najmä Palma de Mallorka sa stala v posledných rokoch horúcou tipom, kam cestujú homosexuálne páry. Nočný život sa sústreďuje práve do centra hlavného mesta. Stretávajú sa tu miestni Španieli rovnako ako turisti.

Malorka samozrejme ponúka nádherné pláže a skvelé podmienky na kúpanie. Okrem Palma de Mallorka odporúčame zátoku Palma Bay južne od Gomila so saunami, kde sa môžete kúpať nahí. Skvelým tipom je tiež letovisko En Trenc na juhovýchodnom pobreží. Hlavným lákadlom je nádherná piesočnatá nudapláž.

Zobraziť všetky ponuky na Malorku

 

Grécko – Mykonos

(Zdroj: pixabay/cc/PublicDomainPictures)

Ostrov Mykonos je známy pre svoju gay friendly atmosféru, ktorá z tohto večne zeleného ostrova robí ideálne miesto pre romantickú dovolenku. Dokonca sa stáva čoraz častejšou voľbou pre trávenie svadobnej cesty.

Páry z celého sveta prichádzajú, aby si vychutnali krásne prostredie s kúzelnými plážami, čistým morom a samozrejme bujarým nočným životom. Pravé miesto na oddychovanie a spoznávanie nových ľudí. Mnohých poteší výber krásnych nudistických pláží.

Zobraziť všetky ponuky na Mykonos

 

Grécko – Lesbos

(Zdroj: flickr/cc/erli56)

Ostrov Lesbos ležiaci v Egejskom mori je ďalším gréckym ostrovom s uvoľnenou atmosférou. Od čias starogréckej poetky Sapfó je ostrov vyhľadávaným miestom pre ženské páry, ale samozrejme aj pre gayov.

Na ostrove si užijete nádherné slnečné dni, oddýchnete si na krásnych plážach obmývaných priezračným a teplým morom, vyrazíte na túru do prírody, prezriete si historické pamiatky, pokojné mestečká a navštívite typické grécke taverničky a obchodíky vinúce sa popri pobrežiu. V nočných hodinách zamierite do niektorého z klubov a spoznáte nových ľudí.

Zobraziť všetky ponuky na Lesbos

 

Maurícius

(Zdroj: pixabay/cc/Ymon)

Skutočne exotická dovolenka uprostred oceánu na vás čaká na ostrove Maurícius. Na tomto tropickom ostrove vulkanického pôvodu zaručene ujdete pohľadom zvedavých dovolenkárov. Cena dovolenky je síce vyššia, no získate za ňu rozprávkové pláže s dokonalo bielym pieskom, tyrkysovo modré more, prostredie plné exotickej vegetácie a prvotriedne ubytovanie v luxusných hoteloch.

Koralové útesy ponúkajú výborné podmienky na poznávanie podmorského sveta. Na svoje si prídu skutoční gurmáni. V miestnych reštauráciách môžete ochutnať tunajšie špeciality a navyše spoznáte usmievavých miestnych obyvateľov. Na záver musíme spomenúť, že zábava na ostrove nekončí vo večerných hodinách...práve naopak, čaká vás rušný nočný život.

Zobraziť všetky ponuky na Maurícius

 

Maldivy

 style=

(Zdroj: pixabay/cc/tpsdave)

Maldivy sú je jednou z finančne náročnejších destinácií, no opäť je to miesto, ktoré zaručuje  absolútny komfort a súkromie. Strávite dovolenku v skutočnom raji – dlhé pláže z jemného bieleho piesku obmývané tyrkysovou vodou, oddych v tieni nakláňajúcich sa kokosových paliem a luxusné hotely s bohatými službami. Výhodou sú  celoročne vysoké teploty a slnkom zaliate dni.

Nečakajte však žiadnu hýrivú zábavu v nočných hodinách. Maldivy sú skutočne o oddychu, výletoch a romantike. Môžete si vychutnávať plavbu na lodi s upraveným dnom a poznávať podmorský svet, navštíviť okolité ostrovy, potápať sa, zúčastniť sa organizovanej rybačky počas dňa i vo večerných hodinách alebo pozorovať delfínov.

Zobraziť všetky ponuky na Maldivy

 

Chorvátsko – Rab

(Zdroj: flickr/cc/tomazklo)

Ak však hľadáte cenovo priateľnejšiu destináciu, pokojne zamierte do Chorvátska. Tu nájdete hneď niekoľko lokalít vhodných pre homosexuálne páry. Takým je práve chorvátsky ostrov Rab ležiaci na severe Jadranského mora.

Rab je najzelenší z chorvátskych ostrov, ponúka nádherné pláže, zákutia a priezračnú vodu v mori. Dokonca je tu niekoľko špeciálne vyhradených pláží pre gayov. Skúsiť môžete napríklad pláž Kandarola. V pokoji si vychutnáte romantický západ slnka či turistiku vo dvojici.

Zobraziť všetky ponuky na ostrov Rab

 

COVID-19 Garancia